واکنش میلیاردر مایک نووگراتز به دستگیری راجر ور


دستگیری اخیر راجر ور، سرمایه گذار اولیه بیت کوین، جامعه ارزهای دیجیتال را تکان داد. وزارت دادگستری ایالات متحده ور را به کلاهبرداری از طریق پست، فرار مالیاتی و ارائه اظهارنامه های جعلی برای اجتناب از پرداخت حداقل 48 میلیون دلار مالیات متهم کرد.

ور که پس از انتشار اخباری در مورد بیت کوین در روزهای اولیه، لقب «بیت کوین عیسی» را به خود اختصاص داد، آخر این هفته در اسپانیا دستگیر شد و ممکن است مسترد شود.

این اتهامات جدیدترین اتهاماتی است که مقامات ایالات متحده علیه کارآفرینان برجسته ارزهای دیجیتال مطرح کرده اند. چانگ پنگ ژائو، یکی از بنیانگذاران بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، روز سه شنبه به چهار ماه زندان محکوم شد. سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی رمزارز FTX به ۲۵ سال زندان محکوم شد.

خبر دستگیری ور سر و صدایی در جامعه کریپتو ایجاد کرد و انتقاد بسیاری از جمله مدیر عامل گلکسی و سرمایه گذار میلیاردر مایک نووگراتز را برانگیخت.

نووگراتز او دستگیری راجر ور را “تاسف بار” خواند. مقامات ایالات متحده ور را متهم می کنند که در ثبت سود سرمایه و پرداخت مالیات بر دارایی های بیت کوین که در سال 2011 شروع به خرید کرده است، کوتاهی کرده است.

ور در سال 2014 تابعیت ایالات متحده خود را رها کرد و به سن پترزبورگ نقل مکان کرد. شهروند سنت کیتس و نویس شد. اما او همچنان باید اظهارنامه مالیاتی ایالات متحده را که شامل سود حاصل از دارایی های خاص مانند بیت کوین می شد، ارائه می کرد.

نووگراتز با اشاره به این که «فدراسیون‌های فدرال» معمولاً مواردی را دنبال می‌کنند که بیش از 95 درصد شانس برنده شدن دارند، بر شانس این پرونده تأکید می‌کند.

نووگراتز با ابراز امیدواری از دستیابی سریع به راه حل، ور را پیشگامی در این زمینه می داند و پروژه هایی را تامین می کند که به ایجاد صنعت کریپتو کمک کرده است. او همچنین اضافه کرد که اگرچه با مشغله مبشر بیت کوین با بیت کوین کش مخالف بود، اما همیشه او را خوب و مفید می دانست.

“امیدوارم راجر به سرعت به توافق برسد و به این مسیر ادامه دهد. او در این زمینه پیشگام بود و پروژه های زیادی را تامین مالی کرد که به ساخت صنعت ما کمک کردند. من واقعاً با او در مورد وسواس او در مورد بیت کوین کش موافق نبودم، اما همیشه من همیشه هستم. او را مهربان و مفید یافت.» نووگراتز نوشت.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید