لایحه حمایت از حقوق استخراج بیت کوین در سنا و مجلس آرکانزاس تصویب شد


قانون مراکز داده آرکانزاس اکنون برای تصویب به دفتر فرمانداری منتقل می شود. به ماینرهای کریپتو در ایالت همان حقوقی را می دهد که مراکز داده.

لایحه ای برای تنظیم فعالیت استخراج بیت کوین در ایالت آرکانزاس هم در مجلس نمایندگان و هم در مجلس سنا تصویب شده است و اکنون برای تصویب به دفتر فرمانداری می رود.

طبق این لایحه، قانون مراکز داده آرکانزاس در سال 2023 با هدف تنظیم صنعت استخراج بیت کوین در ایالت آمریکا از طریق ایجاد دستورالعمل هایی برای استخراج کنندگان و محافظت از آنها در برابر مقررات و مالیات های تبعیض آمیز است.

قانونگذاران ایالت آرکانزاس به سرعت این لایحه را پس از پیشنهاد در 30 مارس توسط سناتور جاشوا برایانت، که صفحه وضعیت قانون را نشان داد، تصویب کردند. این سند تأیید می کند که “مراکز داده شغل ایجاد می کنند، مالیات می پردازند و ارزش اقتصادی عمومی را برای جوامع محلی فراهم می کنند.”

قانون مراکز داده آرکانزاس 2023. منبع: قانونگذاری ایالت آرکانزاس

بر اساس این لایحه مصوب، یک ماینر دارایی دیجیتال باید «مالیات و هزینه‌های دولتی را به ارز قابل قبول پرداخت کند و به گونه‌ای فعالیت کند که هیچ فشاری بر ظرفیت‌های تولید یا شبکه انتقال شرکت برق وارد نکند».

طبق این قانون، ماینرهای کریپتو از حقوقی مشابه مراکز داده برخوردار خواهند بود. در این لایحه آمده است که دولت آرکانزاس نباید “هیچ الزامی را برای کسب و کار استخراج دارایی دیجیتال که با الزامات مربوط به هر مرکز داده متفاوت است، اعمال کند.”

مطالب مرتبط: استخراج کریپتو در سال 2023 – آیا هنوز ارزشش را دارد؟ گفتگوهای بازار را تماشا کنید

حرکت آرکانزاس به دنبال ابتکار مشابهی در ایالت مونتانا صورت گرفت. در اواخر ماه مارس، سنای مونتانا لایحه ای را تصویب کرد که برای محافظت از ماینرهای رمزنگاری فعال در این ایالت طراحی شده بود. هدف این لایحه محافظت از استخراج‌کنندگان در برابر مالیات بر دارایی‌های دیجیتالی است که برای پرداخت‌ها استفاده می‌شوند و نرخ انرژی را که علیه ماینرهای کریپتو خانگی و کسب‌وکارهای دارایی دیجیتال تبعیض‌آمیز است، حذف می‌کند.

ایالت تگزاس در جهت دیگری ایستاده است. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، کمیته بازرگانی و بازرگانی سنا در 4 آوریل قانونی را تصویب کرد که به طور قابل توجهی مشوق های استخراج کنندگانی را که تحت محیط نظارتی دوستدار رمزنگاری ایالت کار می کنند، حذف می کند.

حرکت حتی قوی‌تر از نیویورک در نوامبر گذشته انجام شد، زمانی که فرماندار کتی هوچول، مهلت قانونی استخراج اثبات کار (PoW) را امضا کرد و فعالیت‌های استخراج کریپتو در این ایالت را به مدت دو سال ممنوع کرد. در سطح فدرال، ماینرهای کریپتو در ایالات متحده در نهایت می توانند مشمول مالیات 30 درصدی بر هزینه های برق به عنوان بخشی از پیشنهاد بودجه رئیس جمهور جو بایدن در 9 مارس با هدف “کاهش فعالیت ماینینگ” شوند.

مجله: سازمان های مجری ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید