“بزرگترین هفته سال” – 5 چیز که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


حرکت قیمت بیت کوین که از زمان FTX ثابت بوده است، به لطف “مهم ترین” فشار CPI سال می تواند شاهد افزایش باشد.

بیت کوین (BTC) یکی از مهم ترین هفته های کلان سال را در موقعیت خطرناک زیر 17000 دلار آغاز می کند.

پس از آخرین بسته شدن هفتگی، BTC/USD قبل از افتتاحیه وال استریت در 12 دسامبر، حرکت صعودی کمی نشان داد.

با وجود نوساناتی که هنوز ظاهر نشده است، بزرگترین ارز دیجیتال در محدوده محدودی به تجارت خود ادامه می دهد و تحلیلگران به طور فزاینده ای برای کاتالیزورهای جدید بی تاب هستند.

آنها تصدیق می کنند که این اطلاعات باید در چند روز آینده به دست بیایند – داده های اقتصادی ایالات متحده در حال آماده شدن است و محتوا و تأثیر آن بر سیاست اقتصادی احتمالاً تأثیر قابل توجهی بر بازارهای رمزنگاری خواهد داشت.

در جاهای دیگر وضعیت ناآرام ادامه دارد – استخراج‌کنندگان بیت‌کوین با مشکل مواجه هستند، احساسات فاقد الهام هستند، و معامله‌گران به طور فزاینده‌ای به مقایسه با بازارهای نزولی قبلی می‌پردازند.

اقدام قیمت بیت کوین در هفته آینده به کجا می رسد؟ کوین تلگراف نگاهی به پنج عامل موثر بر مسیر می اندازد.

“مهم ترین” فشار CPI تمرکز اصلی را ایجاد می کند

کلمه ای که این هفته از دهان همه بیرون آمد، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) بود که معیار اصلی تورم قیمت مصرف کننده در ایالات متحده است.

آخرین فشار CPI که باید در 13 دسامبر برای نوامبر هر ماه اعلام شود، برای بازار اهمیت ویژه ای دارد. به عنوان مثال، دو هفته مانده به پایان سال، احتمال وجود دارایی ریسک “رالی بابا نوئل” اکنون در تعادل است.

نه تنها خود گزارش CPI. کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) در این هفته در مورد افزایش نرخ تصمیم خواهد گرفت و جروم پاول، رئیس، سخنرانی خواهد کرد که مفسران بازار برای نشانه هایی از تغییر سیاست بررسی خواهند کرد.

گزارش سه‌شنبه CPI، افزایش نرخ بهره بانک مرکزی در روز چهارشنبه و بحث JPow. منتظر نوسانات باشید.» منبع تحلیل زنجیره ای Material Indicators خلاصه شده است در آخر هفته.

معامله گر محبوب MisterSpread اضافی تصمیمات دیگر خارج از ایالات متحده برای یکی از “اگر نه مهمترین” هفته های سال گرفته شده است.

در همین حال، شرکت بازرگانی QCP Capital در به‌روزرسانی بازار گفت: «CPI روز سه‌شنبه دوباره «مهم‌ترین انتشار CPI» خواهد بود، زیرا بازار آن را با یک رالی فشرده فشرده کوتاه 2 ماهه تنظیم کرد.

QCP ادامه داد:

همانطور که در بازگشت های آوریل و آگوست شاهد بودیم، فشار بیشتر از حد انتظار CPI و فدرال رزرو جنگ طلب تر، پتانسیل این را دارد که این افزایش را باطل کند. از سوی دیگر، فشار کاهش‌دهنده تورمی دیگر می‌تواند باعث شود که بسیاری به دنبال ادامه این رالی تا پایان سال باشند.»

صرف نظر از بالا یا پایین بودن آن، CPI تمایل دارد در زمان انتشار خود باعث نوسانات بازار شود و آرامش تنها پس از سخنرانی همراه پاول در مورد تصمیم گیری نرخ ها باز می گردد.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، اجماع فعلی خواستار افزایش کمتر 50 واحدی در نرخ بهره در این ماه است که نشان دهنده سقوط فدرال رزرو است که هنوز می تواند نقطه عطف بزرگی در سیاست باشد.

در زمان نگارش این مقاله، احتمال 50 امتیاز پایه حدود 75 درصد بود.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

به علاوه، مفسر مالی The Kobeissi Letter، که این هفته را “بزرگترین هفته سال” توصیف می کند، با این وجود هشداری برای سرمایه گذاران صادر کرد.

در بخشی از توییت 8 دسامبر چنین آمده است: «اگر فدرال رزرو تغییر نکند یا اگر CPI نوامبر بالاتر از فشار 7.7 درصدی اکتبر باشد، دیوانگی را در نظر بگیرید». تو می خوانی.

به همین دلیل است که شما یک بازار تحت کنترل فدرال رزرو نمی خواهید.

قیمت نقدی بیت کوین در انتظار اقدام است

با توجه به تمرکز همه بر روی فدرال رزرو، معامله گران می دانند که سیاست ها و ارقام کلان در واقع تعیین می کنند که در روزهای آینده چه اتفاقی برای BTC/USD می افتد.

به جز فورس ماژور، کار دیگری نمی تواند انجام شود جز اینکه بنشینید و منتظر بمانید تا داده ها برسد.

در همین حال، طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، BTC/USD همچنان در محدوده بسیار آشنا در حدود 17000 دلار حرکت می‌کند.

نمودار کندل استیک ۱ روزه BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

بدون تغییر برای روزها، این جفت بدون جهت به نظر می رسد زیرا گرد و غبار انفجار FTX همچنان در حال نشست است.

منبع تحلیلی کالج On-Chain بیان می کند، “BTC از ژوئن بین قیمت واقعی (سبز) و قیمت متوازن (زرد) معلق بوده است.” خلاصه شده است روند میان مدت

من به یک جنبش پایدار خارج از این محدوده علاقه مند هستم که هنوز اتفاق نیفتاده است.

نمودار BTC/USD “سطوح بازار نزولی”. منبع: On-Chain College/ Twitter

برخی عملکرد قیمت بیت کوین را قاطعانه تر ارزیابی کردند. متیو دیکسون، بنیانگذار و مدیر عامل پلتفرم رتبه بندی ارزهای دیجیتال Evai، تحت تعقیب بیت کوین برای «تکمیل تصحیح کلی بالاتر» برای لغو بیشتر ضررهای ناشی از FTX.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: متیو دیکسون/ توییتر

همچنین مفسر محبوب سود آبی آراسته این 10000 دلار قبل از شروع سال 2023 دوباره وارد رادار خواهد شد.

بیت کوین به سمت 10000 دلار پیش می رود و احتمالاً به زودی به پایان خواهد رسید. به جزئیات توجه کنید،» در یک گفتگوی همراه بخوانید.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: سود آبی/ توییتر

دلار آمریکا دوباره قدرت خود را به دست آورد

در همین حال، معامله گر بلانتز که مشتاقانه منتظر تغییر روند دلار آمریکا بود، هشدار داد که بیت کوین ممکن است سال را با روند نزولی به پایان برساند.

شاخص دلار آمریکا (DXY) که برای هفته‌ها تحت فشار بوده است، شروع به بسته شدن پایین‌ترین سطح خود در بازه‌های زمانی روزانه کرده است و در حال تعدیل قدرت دلار برای بازگشت احتمالی است.

این به لطف همبستگی معکوس، مشکلاتی را برای همه بازارهای کریپتو ایجاد می کند.

بلانتز گفت: “یک 4 ساعت بسیار زشت در حال بسته شدن است، در بازه زمانی 4 ساعته پایین تر است و به نظر می رسد کاتالیزورهای زیادی در این هفته بیایند.” نوشت روز در یک به روز رسانی توییتر.

dxy همچنین پایین ترین سطح روزانه را بالاتر می برد و قوی به نظر می رسد. چیزی به من می گوید که در راه رسیدن به یک ساب جدید 15000 هستیم که با خوشحالی می خواهم برای btc بخرم.

پست قبلی، به تاریخ 5 دسامبر، خواستار رسیدن به منطقه 15000 دلاری در سه ماهه اول سال آینده بود.

در همین حال، Doctor Profit تاجر دیگر اشاره کرد که DXY از ژوئن به یک منطقه مهم “شکست” بازگشته است، بنابراین نکات کوتاه مدت باید برای این روند تعیین کننده باشد.

او گفت: “DXY اولین بار در ماه ژوئن خود را با موفقیت دوباره آزمایش کرد.” اظهار داشت هفته گذشته

مادر همه تصمیمات در راه است، ما انتظار داریم هفته آینده نوسانات زیادی داشته باشد. حرکت DXY آینده سرنوشت کریپتو و بازار سهام را تعیین خواهد کرد.

DXY هنوز میانگین متحرک 200 روزه (MA) خود را به دست نیاورده است، اما ضرر آن اخیرا رخ داده است. مشخصات این مانند “چراغ خاموش” برای دلار است.

نمودار کندل استیک 1 روزه شاخص دلار آمریکا (DXY) با 200 MA. منبع: TradingView

نرخ شوک عرضه به بالاترین حد 10 ساله نزدیک می شود

در پشت صحنه، بیت کوین نکات ظریفی را ارائه می دهد که ممکن است در مورد قدرت کلی شبکه، اوضاع چندان بد نباشد.

با توجه به معیار نسبت شوک عرضه غیرقانونی (ISSR)، احتمال یک حمله عمده مبتنی بر عرضه برای BTC تقریباً از هر نقطه دیگری در دهه بالاتر است.

شرکت تحلیلی Glassnode توضیح می دهد که توسط آماردان ویلی وو و محقق ارزهای دیجیتال ویلیام کلمنته، ISSR “در تلاش است تا احتمال وقوع شوک عرضه را مدل کند.”

به بیان ساده، میزان عرضه نسبت به تقاضای فعلی را ارزیابی می‌کند و با توجه به روند مداوم ارسال BTC به سردخانه، سیگنال واضح است.

در 10 دسامبر، ISSR به 3537 رسید که بالاترین سطح آن از اوت 2014 بود.

نمودار نسبت شوک عرضه بیکار بیت کوین (ISSR). منبع: Glassnode

هیز می گوید فروش ماینر بیت کوین به پایان رسیده است

آخرین نگاه امید به آینده به لطف تحقیقات آرتور هیز، مدیر عامل سابق BitMEX در مورد استخراج بیت کوین است.

مطالب مرتبط: قیمت کسل کننده بیت کوین باعث می شود XMR، TON، TWT و AXS قدرت بیشتری پیدا کنند.

در آخرین پست وبلاگ خود در 9 دسامبر، هیز، که به عنوان یک مفسر صنعت شناخته می شود، روایت گسترده در مورد فعالیت مالی استخراج کنندگان و تأثیر آن بر بازارها را استثنا کرد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، افزایش فروش بیت کوین توسط ماینرهای بازمانده این نگرانی را ایجاد کرده است که یک رویداد بزرگ کاپیتولاسیون می تواند بازار را پر از نقدینگی کند.

هیز می گوید که این مورد برای نشان دادن این نیست که «حتی اگر ماینرها تمام بیت کوینی را که هر روز تولید می کنند بفروشند، این امر به سختی بر بازارها تأثیر خواهد گذاشت».

بنابراین، ما می توانیم این فشار فروش مداوم را نادیده بگیریم، زیرا به راحتی توسط بازارها جذب می شود.

هیز ادامه داد که اکثر فروش های بیت کوین توسط استخراج کنندگان و وام دهندگان، که به عنوان شرکت های وام دهنده مرکزی (CEL) شناخته می شوند، احتمالا قبلاً رخ داده است.

من معتقدم که فروش اجباری بیت کوین توسط CELها و ماینرها به پایان رسیده است. اگر مجبور بودید بفروشید، قبلاً این کار را می‌کردید.»

«اگر نیاز فوری دارید که فیات همچنان یک تجارت در حال پیشرفت باقی بماند، دلیلی برای صبر کردن وجود ندارد. با توجه به اینکه تقریباً هر CEL بزرگی یا عقب نشینی خود را متوقف کرده است (در بهترین حالت نشان دهنده ورشکستگی است) یا ورشکسته شده است، هیچ وام یا وثیقی برای انحلال معدن وجود ندارد.

در همین حال، داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که تغییر عرضه 30 روزه در دست ماینرها از اوج‌های اخیر خود شروع به کاهش کرده است، زیرا همچنان در حال کاهش است و از این نظریه حمایت می‌کند که فروش در حال کاهش است.

جاران ملرود، تحلیلگر استخراج بیت کوین، گفت: ترس از ماینرهای مضطرب بیت کوین با ایجاد فشار فروش افزایش یافته است. اضافیپاسخ به پست هیز

نمودار تغییر موقعیت خالص ماینر بیت کوین. منبع: Glassnode

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید