بزرگترین هارد فورک اتریوم (ETH) در راه است: دستور کار پکترا فاش شد


فهرست

  • Ethereum Pectra جایگزین AA خواهد شد و بازی staking را تغییر خواهد داد
  • انتظار می رود هارد فورک پکترا در سه ماهه اول سال 2025 فعال شود

ارتقاء Prague-Electra (یا Pectra) امنیت، مقیاس‌پذیری و بهبود عملکرد ایجاد شده توسط Cancun-Deneb را ارتقا می‌دهد. در حالی که دستور کار نهایی و تاریخ فعال‌سازی آن هنوز در حال بحث است، انتظار می‌رود پکترا یکی از اساسی‌ترین به‌روزرسانی‌های طراحی اتریوم (ETH) باشد.

Ethereum Pectra جایگزین AA خواهد شد و بازی staking را تغییر خواهد داد

توسعه دهندگان اتریوم (ETH) حداقل پنج پیشنهاد بهبود اتریوم یا EIP را پذیرفته اند که در ارتقای پکترا گنجانده می شود. این لیست توسط محقق و مربی مستقل اتریوم (ETH) آنتونی ساسانو به اشتراک گذاشته شده است.

EIP-7702 قرار است جایگزین مکانیسم انتزاع حساب فعلی اتریوم (ETH) یعنی ERC 4337 شود. نحوه انجام فعالیت های قرارداد هوشمند توسط حساب های اتریوم (ETH) را بهبود می بخشد.

EIP-7594 «نمونه‌گیری در دسترس بودن داده‌های همتا» فرصت‌های مقیاس‌پذیری تجمع‌های L2 اتریوم را افزایش می‌دهد. EIP-7251 “MaxEB” محدودیت سهام در Ethereum (ETH) PoS را افزایش می دهد و خروجی های قابل راه اندازی را برای شرکت کنندگان خود ارائه می دهد.

EIP-2537 طبق مخزن اصلی EF GitHub تنظیم شده است تا عملکردهایی را برای انجام کارآمد عملیات در منحنی BLS12-381، از جمله تأیید امضای BLS، اضافه کند.

در نهایت، EIP-7549 با کاهش میانگین تعداد منطبقات مورد نیاز برای تأیید قوانین اجماع، روش‌های رای‌گیری اجماع را کارآمدتر می‌کند.

انتظار می رود هارد فورک پکترا در سه ماهه اول سال 2025 فعال شود

ساسانو افزود که تابع انقضای تاریخچه در حال حاضر در نظر گرفته شده است تا در هارد فورک بعدی گنجانده شود. در همین حال، درختان بسیار مورد انتظار Verkle به احتمال زیاد به اوزاکا، اولین هارد فورک پس از پکترا، اضافه خواهند شد.

جانباز اتریوم (ETH) به این نتیجه رسید که پیش‌بینی خاص او برای تاریخ فعال‌سازی پکترا Q1 2025 است. در برخی منابع، علاقه مندان به جامعه نیز سه ماهه چهارم 2024 را به عنوان یک جدول زمانی بالقوه مورد بحث قرار می دهند.

مرتبط با

همانطور که قبلا در U.Today پوشش داده شد، مشخصات ارتقاء پراگ-الکترا در ژانویه 2024 برای انجمن منتشر شد.
نویسنده: Vladislav Sopov

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید