بزرگترین هک کریپتو در سال 2024: جزئیات جدید فاش شد


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در اتفاقی که به عنوان بزرگترین سرقت ارزهای دیجیتال در سال 2024 ظاهر شد، محدودیت دیجیتال بار دیگر رد شد. پک شیلدیک شرکت امنیتی بلاک چین، یک هک قابل توجه را گزارش کرد شناور ثابت، یک پلت فرم مبادله ارزهای دیجیتال و فیات. تقریباً 1728 اتر (ETH) به ارزش تقریبی 4.85 میلیون دلار و 409 بیت کوین (BTC) به ارزش تقریبی 21 میلیون دلار از خدمات خارج شدند.

متأسفانه، بردار مستقیم حمله همچنان نامشخص است زیرا کیف پول های پلتفرم ممکن است به روش های مختلفی از جمله حمله فیشینگ، حملات مهندسی اجتماعی یا حمله به سرور یا رایانه ای که داده های دسترسی به کیف پول در آن ذخیره می شود، در معرض خطر قرار گرفته باشد.

تراکنش ها تا مقصد نهایی ردیابی شدند. صرافی با برچسب “eXch” در شبکه اتریوم. مهاجمان در تلاشند تا دارایی های دزدیده شده را به ارزهای دیگر یا ارزهای رمزنگاری شده تبدیل کنند و ردیابی و بازیابی آنها را دشوارتر می کند. با این حال، اگر از محلول اختلاط استفاده نشود، وجوه به راحتی قابل ردیابی است.

پیامدهای این نقض گسترده است. راهکارهای صرافی متمرکز راهی مناسب برای جابه‌جایی وجوه بین شبکه‌های مختلف، مبادله انواع مختلف دارایی‌ها و حتی ورود به حوزه ارزهای دیجیتال است. با این حال، هیچ کس نمی تواند در برابر حمله ای که اخیراً دیده ایم محافظت شود.

در حالی که تحقیقات در حال انجام است، صرافی ها و خدمات کیف پول باید از پروتکل های امنیتی برای جلوگیری از حوادث مشابه پشتیبانی کنند.

مقامات و کارشناسان امنیت سایبری احتمالاً در حال کار نزدیک برای رمزگشایی درخت تراکنش هستند تا وجوه دزدیده شده را بازیابی کنند. همانطور که موارد مشابه نشان می دهد، حتی ماهیت ناشناس تراکنش از هکرها محافظت نمی کند و به احتمال زیاد مقصد وجوه شناسایی می شود.
نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید