بزرگترین گاو بیت کوین: کلید موفقیت میکرواستراتژی


تصویر جلد از طریق Youtu.be

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم همه محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

مایکل سیلر، بنیانگذار و رئیس MicroStrategy، طی 25 سال گذشته فراز و نشیب هایی را پشت سر گذاشته است. اول، حباب دات کام در سال 2000 ترکید و 99 درصد از ارزش سهام شرکت را از بین برد. بیت کوین، بخش کلیدی ترازنامه MicroStrategy در سال 2022، بیش از 70 درصد از ATH خود در ماه نوامبر سقوط کرده است.

اما در مارس 2024، MicroStrategy (MSTR) شاهد افزایش خیره کننده 461.7 درصدی در قیمت سهام خود در طول سال گذشته بوده است. با وجود همه درام، MicroStrategy یک داستان موفقیت آمیز برای سرمایه گذاران خود بوده است.

چه کسی مالک MicroStrategy است؟

MicroStrategy Inc. تجزیه و تحلیل سازمانی و نرم افزار تحرک، از جمله پلت فرم MicroStrategy Analytics و MicroStrategy Server را توسعه و ارائه می دهد. این شرکت از طریق ترتیبات صدور مجوز، اشتراک های مبتنی بر ابر و خدمات مرتبط متصل به پلتفرم های خود درآمد ایجاد می کند.

Saylor بزرگترین سهامدار MicroStrategy است، دارایی های کلاس B بیش از 2 میلیارد دلار و 68٪ از رای کنترل دارد. شرکت تحقیقات و مدیریت سرمایه و The Vanguard Group, Inc. دومین و سومین سهامدار بزرگ هستند.

اگرچه Saylor از دسامبر تا آوریل 400000 سهام دارای حق رای فروخت، دارایی او کاهش قابل توجهی نداشت.

شرط بندی بزرگ

استراتژی Saylor به عنوان رئیس MicroStrategy حول محور استفاده از بدهی های کم هزینه برای جمع آوری سرمایه قابل توجه است. با نرخ بهره زیر 1% در سال، شرکت با دسترسی به سرمایه مقرون به صرفه، تأثیر سرمایه گذاری خود را به حداکثر می رساند.

MicroStrategy به طور مبتکرانه از سهام (MSTR) به جای پول نقد برای بازپرداخت بدهی استفاده می کند و به وام دهندگان حق بیمه ای نسبت به قیمت سهام در زمان صدور ارائه می دهد. این رویکرد به نفع MicroStrategy است و منافع را با وام دهندگان هماهنگ می کند.

در سال 2020، Saylor تصمیمی استراتژیک گرفت تا با سرمایه گذاری پول اضافی MicroStrategy در بیت کوین، در برابر کاهش ارزش ارز محافظت کند. در آن زمان، MicroStrategy 3.4 میلیارد دلار از طریق ابزارهای مالی مختلف برای خرید بیت کوین جمع آوری کرد و در مجموع 4 میلیارد دلار خرید با افزایش قیمت انجام داد.

ایده این است که MicroStrategy می‌تواند با فروش بیت‌کوین‌های کمتر، بدهی فیات خود را در آینده پرداخت کند و از پتانسیل بیت‌کوین به‌عنوان ذخیره‌کننده ارزش با افزایش سرمایه بلندمدت استفاده کند. سیلور در توییتی در اکتبر 2020 فاش کرد که شخصاً مالک 17732 بیت کوین به ارزش 250 میلیون دلار است. می توان حدس زد که او از آن زمان به بعد به موفقیت های بیشتری دست یافته است.

استراتژی بلند مدت

در طول چهار سال گذشته، MicroStrategy 214246 BTC خریداری کرده است که تقریباً 1.02٪ از کل عرضه را نشان می دهد. در آخرین ولگردی خرید خود، این شرکت خرید بیت کوین را در اواخر دسامبر 2023، درست قبل از آخرین روند صعودی آغاز کرد.

با توجه به SEC برنامه های کاربردیبین 15 تا 25 فوریه، این شرکت 155.4 میلیون دلار برای خرید 3000 بیت کوین سرمایه گذاری کرد. 9000 توکن اضافی در ازای 623 میلیون دلار اسکناس قابل تبدیل بین 11 تا 18 مارس خریداری شد.

MicroStrategy نزدیک به یک چهارم از کل خرید بیت کوین خود را در سال 2024 با هزینه ای متوسط ​​بیش از دو برابر هزینه متوسط ​​سال گذشته هزینه کرد. داده ها گردآوری شده توسط بلومبرگ.

امروز، این شرکت نرم افزاری دارای 214246 بیت کوین به ارزش بیش از 14 میلیارد دلار است. این تقریباً 1٪ از کل عرضه BTC در گردش را تشکیل می دهد. MicroStrategy برای مدت طولانی بزرگترین دارنده بیت کوین در بین شرکت های سهامی عام بوده است. اما اخیرا بلک راک فراتر رفت دارایی های MicroStrategy از طریق iShares Bitcoin ETF (IBIT) است.

منبع: zerohedge

اخیراً اعلام شد که BlackRock و Fidelity مجموعاً دارای 428,304 بیت کوین به ارزش 27.7 میلیارد دلار از طریق ETF بیت کوین هستند. این ETF ها 214058 بیت کوین بیشتر از MicroStrategy دارند.

آیا استراتژی در بلندمدت جواب می دهد؟

میانگین قیمت خرید 31554 دلاری MicroStrategy به ازای هر بیت کوین، ارزش بازار فعلی آن را بیش از 13 میلیارد دلار قرار داده است که نشان دهنده بازگشت قابل توجهی از سرمایه اولیه آنها است.

از آوریل 2019، قیمت بیت کوین از 5170 دلار به حدود 66500 دلار در زمان نگارش این مقاله افزایش یافته است. در طول پنج سال گذشته، سهام MicroStrategy (MSTR) 910 درصد بازدهی داشته است که به طور قابل توجهی بهتر از بازده بازار است.

اگرچه سهام MicroStrategy اخیراً افت کرده است، اما پس از رشد قابل توجه 346 درصدی در سال 2023، هنوز بیش از 90 درصد در سال جاری افزایش یافته است.

اما قیمت سهام این شرکت با عملکرد تجاری آن همخوانی ندارد. در حالی که انتظار می رود کسب و کار MicroStrategy در سال 2023 تقریباً 496 میلیون دلار درآمد ایجاد کند، درآمد عملیاتی از 11 میلیون دلار در سال 2022 به تنها 800000 دلار کاهش یافته است.

منبع: صداقت

به طور کلی، هر مدل کسب و کاری که کار کند، سرمایه گذاران آن را دوست خواهند داشت. ادغام پیشگامانه بیت کوین توسط Saylor در خزانه‌های شرکت‌ها، MicroStrategy را برای موفقیت بلندمدت قرار داد و راه را برای سایر شرکت‌ها هموار کرد. این استراتژی پتانسیل بیت کوین برای خدمت به عنوان یک ذخیره ارزش را نشان داد و بر پذیرش گسترده تر آن در بخش نهادی تأثیر گذاشت.
نویسنده: Dan Burgin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید