سؤالات بزرگ: مرگ کریپتوها چه خبر است؟


توالت های پر شده و ارزهای دیجیتال خرد شده در چمدان ها وجه مشترک بسیاری از قتل های وحشتناک و مرگ های مرموز امسال بوده است.

ماه گذشته، لوله‌کش‌های بلغاری برای تمیز کردن گرفتگی فاضلاب در یک بلوک آپارتمانی در پایتخت صوفیه فراخوانده شدند.

معلوم شد که این انسداد بقایای پوسیده کریستین پیو، پادشاه کریپتو ۴۱ ساله ایالات متحده است که مظنون بود که توسط یکی از دوستانش به دلیل حسادت با دمبل مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

هفته‌ها پیش، گروهی از کودکان با جسد میلیونر گمشده ارز دیجیتال فرناندو پرز آلگابا در رودخانه‌ای در استان بوئنوس آریس مواجه شدند. پلیس گفت که او قبل از فرورفتن در چمدان سه بار مورد اصابت گلوله قرار گرفت که نشان دهنده جنایت سازمان یافته است.

اینها تنها بخشی از آخرین موارد در یک گستره 10 ماهه مرگ و میر مربوط به رمزارزها هستند، از جمله سقوط هلیکوپتر در فرانسه، یک چاقو کشی مرگبار در ایالات متحده و یک خودکشی مشکوک در کره جنوبی.

پس چه چیزی این همه مرگ و میر گریزلی را در جهان به هم مرتبط می کند؟

جرم سازمان یافته مقصر است

کن گمبل، یکی از بنیانگذاران و رئیس اجرایی شرکت اطلاعاتی جرایم مالی IFW Global، به مجله گفت که بسیاری از این مرگ‌ها احتمالاً با افزایش جرایم سازمان‌یافته و پولشویی با استفاده از رمزارز مرتبط هستند.

جنایات مربوط به رمزارزها بزرگتر از همیشه شده اند. پولشویی با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده اکنون به مسیر شماره یک برای هر گروه جنایت سازمان یافته در کره زمین تبدیل شده است.

در ماه می، سازمان Gambles یک کلاهبرداری میلیارد دلاری مرکز تماس در مالزی را سرکوب کرد. شرکت او در طول سال ها تعدادی از سازمان های جنایتکار در آسیا و اروپا را مورد بررسی قرار داده است.

اتفاقی که افتاد این بود که این گروه های جنایتکار سازمان یافته، به ویژه چینی ها، ناگهان پول هنگفتی به دست آوردند. گمبل گفت که در حال حاضر پول بیشتری نسبت به گذشته دارند.

آنها آنقدر پول در می آورند که به شدت خطرناک شده است […] وی افزود که آنها اکنون باید به گروه های بیشتری دست یابند و افراد بیشتری را برای جابجایی پول و گسترش قابلیت های پولشویی خود در اختیار داشته باشند.

گمبل استدلال می کند که این امر به ناچار منجر به اختلاط دارندگان کریپتو با مخاطبان اشتباه می شود.

مجازات برای معاملات بد شد

مت هاسی، سردبیر سابق Near Protocol و موسس شرکت رسانه‌های رمزنگاری Decrypt نیز در تلاش است تا قتل‌ها را معنا کند.

در وبلاگی در لینکدین در 19 مه، هاسی استدلال کرد که برخی از قتل‌ها نتیجه این است که سرمایه‌گذاران ناراضی امور را به دست گرفته‌اند و حوزه مبهم‌ای را که در آن ارزهای دیجیتال به فعالیت خود ادامه می‌دهند، مقصر دانست.

از آنجایی که کریپتو بین دنیای قانونی و غیرقانونی قرار دارد، از نظر بسیاری به عنوان مکانی دست نخورده توسط مجریان قانون تلقی می شود. در نتیجه، او گفت، برای برخی، انتقام و انتقام تنها چاره ای است که دارند.

همچنین بخوانید
هفته هنر

Coldie And Citadel 6.15: Creator, Collector, Curator

امکانات

دفت پانک با CryptoPunks ملاقات می کند و Novo با NFT ها روبرو می شود

در ماه آوریل، یک زن 48 ساله در منطقه ثروتمند گانگنام سئول ربوده و به قتل رسید. مهاجمان مظنون به انتقام گرفتن از یک طرح سرمایه گذاری شکست خورده در رمزارز بودند.

در ماه مارس، یک پادشاه کریپتو کانادایی خودخوانده ربوده شد و به مدت سه روز مورد ضرب و شتم قرار گرفت، زیرا گزارش شده بود که میلیون ها دلار از سرمایه گذاران کلاهبرداری کرده بود. حداقل یکی از ربایندگان ادعایی او یکی از ده ها سرمایه گذار بود که به دلیل کلاهبرداری ادعایی پول خود را از دست دادند. خوشبختانه مرد زنده ماند.

افرادی هستند که به دلیل داشتن ارزهای رمزپایه یا درگیر در برخی معاملات مشکوک هدف قرار می گیرند […] گمبل اضافه کرد که سرقت‌هایی صورت گرفته و افرادی به دلیل داشتن ارزهای دیجیتال کشته شده‌اند.

دارندگان کریپتو اهداف آسانی هستند

برخی از مرگ و میرها ممکن است به دلیل این باشد که میلیونرهای ارز دیجیتال ثروتمند به عنوان اهداف آسان در زمانی که هزینه زندگی همچنان در حال افزایش است، دیده می شوند.

جابجایی و سرقت ارزهای دیجیتال آسان است. سعی کنید به بانک بروید و مقداری پول بگیرید. بله، در این زمینه موفق باشید. اما شما می خواهید یکی را کتک بزنید و سوراخ کنید؟ شما فرصتی برای رهایی از این وضعیت دارید.

گمبل گفت شکی وجود ندارد که سازمان‌ها با مقادیر زیادی ارزهای دیجیتال، افراد را مورد هدف قرار داده و به آنها حمله می‌کنند.

ارقام جرایم سازمان‌یافته به دنبال ارزهای دیجیتال می‌روند، زیرا پول در بانک نیست. این رمزارز است که می توانید مانند پول نقد آن را بخرید.

شما می توانید اعتبار آنها را بدزدید، لپ تاپ های آنها را بسته بندی کنید، و اگر رمز عبور آنها را دریافت کردید، در واقع پول آنها را نیز دریافت کرده اید.

یا ربطی به کریپتو ندارد

البته مایه خوشبختی است که بیشتر مرگ و میرها هیچ ربطی به کریپتو یا افراد شرور ندارد.

از 10 مرگ گزارش شده از نوامبر 2022، تنها قتل زن گانگنام در سئول به عنوان نتیجه مستقیم وابستگی او به رمزارزها دیده می شود. در هیچ یک از گزارش‌ها به هیچ ارز دیجیتالی که توسط مهاجمان مظنون به سرقت رفته اشاره نشده است.

ناگفته نماند که سه مورد از این مرگ ها حتی قتل بالقوه محسوب نمی شوند.

همچنین می توان استدلال کرد که افزایش مرگ و میر گزارش شده در نتیجه جریان اصلی بودن رمزارزها است.

از نوامبر 2022، زمانی که صنعت کریپتو شاهد سقوط صرافی FTX بود، تعداد مرگ و میرهای کریپتوهای گزارش شده توسط رسانه های جریان اصلی از کمتر از یک به حداقل 10 مورد در سال افزایش یافته است.

داده‌های گردآوری‌شده توسط شرکت روابط عمومی Vuelio نشان می‌دهد که تعداد کل داستان‌های رمزنگاری منتشر شده توسط رسانه‌های سنتی پس از فروپاشی صرافی رمزنگاری Sam Bankman-Frieds افزایش یافته است و حتی گاهی از تعداد داستان‌های نوشته شده توسط رسانه‌های رمزنگاری فراتر می‌رود.

به همین دلیل است که میزهای خبری در سال گذشته نسبت به ارزهای رمزپایه هوشیارتر شده اند. بعید است کسی که در هر کجای دنیا مرده یا کشته شده باشد، خبرساز شود، اما آیا کسی به دلیل ارتباطش با دنیای تاریک ارزهای دیجیتال مرده است؟ مطمئنم خبرساز خواهد شد.
نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید