“مغرضانه، فریبنده”: مرکز هوش مصنوعی خالق ChatGPT را به نقض قوانین تجارت متهم می کند


این گروه بر این باور است که GPT-4 بخش 5 قانون FTC را نقض می کند که “اعمال یا اقدامات غیرمنصفانه یا فریبنده در تجارت یا تحت تاثیر قرار دادن آن” را ممنوع می کند.

مرکز هوش مصنوعی و سیاست دیجیتال (CAIDP) شکایتی را به کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) ارائه کرده است تا از تحویل سیستم های هوش مصنوعی قدرتمند به مصرف کنندگان جلوگیری کند.

این شکایت بر روی مدل زبان اصلی OpenAI که اخیراً منتشر شد، GPT-4 بود، که CAIDP در شکایت 30 مارس خود آن را “مغرضانه، فریبنده و خطری برای حریم خصوصی و امنیت عمومی” توصیف کرد.

CAIDP، یک سازمان تحقیقاتی غیرانتفاعی مستقل، استدلال کرد که انتشار تجاری GPT-4، بخش 5 قانون FTC را نقض می‌کند، که «اعمال یا اقدامات غیرمنصفانه یا فریبنده در تجارت یا تأثیرگذاری بر تجارت را ممنوع می‌کند».

بدنه اخلاق هوش مصنوعی برای حمایت از ادعای خود به محتویات موجود در برد سیستم GPT-4 اشاره کرد و گفت:

“ما دریافتیم که این مدل پتانسیل تقویت و بازتولید برخی پیش داوری ها و جهان بینی ها، از جمله کلیشه های مضر و مفاهیم تحقیرآمیز برای گروه های خاص به حاشیه را دارد.”

در همان سند، “سیستم های هوش مصنوعی حتی پتانسیل بیشتری برای تقویت و تحکیم یا قفل کردن همه ایدئولوژی ها، جهان بینی ها، حقایق و غیرحقیقت ها، مسدود کردن مخالفت ها، تأمل و اصلاح آینده خواهند داشت.”

شکایت مرکز هوش مصنوعی و سیاست دیجیتال علیه OpenAI. منبع: CAIDP

CAIDP اضافه کرد که OpenAI با آگاهی کامل از این خطرات، GPT-4 را برای استفاده تجاری در اختیار عموم قرار داده است و هیچ ارزیابی مستقلی از GPT-4 قبل از انتشار انجام نشده است.

در نتیجه، CAIDP از FTC می‌خواهد درباره محصولات OpenAI و سایر اپراتورهای سیستم‌های قدرتمند هوش مصنوعی تحقیق کند:

وقت آن است که FTC اقدام کند […] CAIDP از FTC می‌خواهد تحقیقاتی را در مورد OpenAI آغاز کند، سایر نسخه‌های تجاری GPT-4 را ممنوع کند و اطمینان حاصل کند که محافظ‌های لازم برای محافظت از مصرف‌کنندگان، مشاغل و بازار تجاری وجود دارد.

در حالی که ChatGPT-3 در نوامبر منتشر شد، آخرین نسخه، GPT-4، ده برابر هوشمندتر است. یک مطالعه پس از انتشار در 14 مارس نشان داد که GPT-4 می تواند سخت ترین امتحانات دبیرستان و حقوق ایالات متحده را در صدک 90 با موفقیت پشت سر بگذارد.

از جمله، می‌تواند آسیب‌پذیری‌های قرارداد هوشمند در اتریوم را شناسایی کند.

این شکایت پس از آن صورت گرفت که ایلان ماسک، استیو وزنیاک اپل و تعدادی از کارشناسان هوش مصنوعی طوماری را امضا کردند تا توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمندتر از GPT-4 را که در 22 مارس توسط موسسه Life of Life معرفی شده بود، متوقف کنند.

مارک روتنبرگ، رئیس CAIDP، در میان 2600 نفر دیگر بود که این طومار را امضا کردند.

مرتبط با: در اینجا نحوه هزینه 100 دلاری ChatGPT-4 در معاملات کریپتو آمده است

خوب یا بد، نویسندگان استدلال کردند که “هوش مصنوعی پیشرفته می تواند نشان دهنده یک تغییر عمیق در تاریخ حیات روی زمین باشد.”

سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) همچنین از کشورها خواست تا چارچوب “توصیه سازمان ملل در مورد اخلاق هوش مصنوعی” را اجرا کنند.

از سوی دیگر، یک محقق سابق هوش مصنوعی گوگل اخیرا ادعا کرده است که چت ربات هوش مصنوعی گوگل “Bard” با استفاده از پاسخ های ChatGPT آموزش دیده است.

در حالی که محقق به دلیل این حادثه استعفا داد، مدیران گوگل اتهامات مطرح شده توسط همکاران سابق خود را رد کردند.

مجله: چگونه با استفاده از بلاک چین از «نابودی بشریت» توسط هوش مصنوعی جلوگیری کنیم؟
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *