بوتان بیت کوین را با انرژی آبی استخراج می کند زیرا قیمت بیت کوین 5000 دلار است


گزارش های محلی نشان می دهد که پادشاهی کریپتو بوتان از رودخانه های هیمالیا برای تولید انرژی مورد استفاده برای استخراج بیت کوین استفاده می کند.

پادشاهی بوتان نسبت به بیت کوین (BTC) صعودی است. پس از اینکه فاش شد که پادشاهی کوچک هیمالیا بوتان در حال انباشت کریپتو است، این کشور نیز در حال استخراج بیت کوین است. همچنین این کشور با جمعیت کمتر از 800000 نفر از انرژی سبز برای تامین انرژی عملیات استخراج بیت کوین خود استفاده می کند.

بوتان که به دلیل تمرکز بر “خوشبختی ناخالص ملی” و مناظر زیبا شناخته شده است، راه هایی برای بهره برداری از پتانسیل عظیم انرژی آبی خود که 30 درصد از تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می دهد، یافته است.

مقامات بوتان برای اولین بار در یک افشاگری در اخبار محلی بوتان منتشر شد و سپس در تحقیقات فوربس گزارش شد، مقامات بوتان تأیید کردند که استخراج در آوریل 2019 زمانی که قیمت بیت کوین حدود 5000 دلار بود آغاز شد. قیمت هر بیت کوین از آن زمان به حدود 28000 دلار در هر سکه افزایش یافته است.

بر اساس گزارش ها، پادشاهی در حال بررسی مشارکت برای گسترش بیشتر عملیات معدنی خود است. به طور خاص، این شرکت در حال مذاکره با شرکت معدنی Bitdeer است که در فهرست Nasdaq قرار دارد تا 100 مگاوات برق برای مرکز داده استخراج بیت کوین در بوتان تامین کند. این مشارکت ظرفیت استخراج Bitdeer را تا حدود 12 درصد افزایش می دهد.

مقیاس عملیات معدنی بوتان همچنان یک راز باقی مانده است زیرا اطلاعات کمی در مورد مکان، اندازه و سود دهی مزارع معدنی وجود دارد. برخی از کارکنان هلدینگ و سرمایه گذاری دروک (DHI) «ماشین ارز دیجیتال» را به عنوان نقش و مهارت خود در پروفایل لینکدین خود ذکر کرده اند.

همچنین مشخص نیست که چرا دولت تصمیم گرفت این پروژه را برای شهروندان یا شرکای بین المللی خود فاش نکند. با این حال، مشخص است که هلدینگ دولتی DHI میلیون‌ها دلار در دارایی‌های رمزنگاری شده با وجوهی که از طرف مردم خود مدیریت می‌شود، سرمایه‌گذاری کرده است.

استخراج بیت کوین پاک ترین صنعت در جهان است، اگرچه رسانه های جریان اصلی خلاف این را بیان می کنند: بیش از 50 درصد از منابع انرژی آن از منابع انرژی تجدید پذیر یا پاک است. حامیان استخراج بیت کوین، مانند مایکل سیلر، رئیس MicroStrategy، توضیح می دهند که “99.92٪ از انتشار کربن در جهان از مصرف انرژی صنعتی به غیر از استخراج بیت کوین ناشی می شود.” با توجه به نیروی برق آبی ارزان و فراوان، DHI گزارش داد که بوتان یک مکان ایده آل برای استخراج بیت کوین است.

مرتبط با: چگونه استخراج بیت کوین قدیمی ترین پارک ملی آفریقا را از ورشکستگی نجات داد؟

بوتان به لیست طولانی مناطق از شرق آفریقا تا اسکاندیناوی اضافه شده است که بیت کوین را با نیروی آبی استخراج می کند که یکی از ارزان ترین منابع انرژی پاک موجود است.

کوین تلگراف با هلدینگ و سرمایه گذاری دروک تماس گرفته است و در صورت دریافت نظر، مقاله را به روز خواهد کرد.

مجله کوین تلگراف: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟


نویسنده: Joe Hall

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید