یک نماینده پارلمان بلژیک برای یک سال حقوق بیت کوین دریافت می کند: این چیزی است که او یاد گرفت

یک نماینده پارلمان بلژیک برای یک سال حقوق بیت کوین دریافت می کند: این چیزی است که او یاد گرفت


کریستف دی بوکلیر آزمایش خود را موفقیت آمیز می داند زیرا باعث افزایش آگاهی در میان قانونگذاران محلی می شود.

در پایان ژانویه 2022، کریستوف دی بیوکلر، عضو پارلمان بلژیک، اولین سیاستمدار اروپایی بود که حقوق خود را به بیت کوین (BTC) تبدیل کرد. در جشن سالگرد این آزمایش، کوین تلگراف با یک قانونگذار تماس گرفت تا درباره تجربه او بیشتر بداند.

به نمایندگی از حزب مرکز دموکراتیک انسانی (CDH) در سال 2022، Beukelaer مثالی از اریک آدامز شهردار نیویورک و اینکه چگونه سیاستمداران آمریکایی برای توجیه تصمیم او برای ایجاد هاب بیت کوین در ایالت یا شهر خود تلاش می کنند، ذکر کرد. حقوق 5500 یورو (6140 دلار) نماینده پارلمان بروکسل در ماه قرار بود با استفاده از پلتفرم معاملاتی رمزنگاری Bit4You به بیت کوین تبدیل شود.

مربوط: بلژیک می گوید بیت کوین، اتریوم و سایر کوین های غیرمتمرکز اوراق بهادار نیستند

Beukelaer با اشاره به چهار مورد از آنها می گوید: «من این اقدام سیاسی را با پرداخت با بیت کوین برای دفاع از ایده های سیاسی انجام دادم: دفاع از آزادی مالی و فرصت های اقتصادی، و مقابله با ناآگاهی مالی و مدل رشد. مورد آخر شاید جالب‌ترین باشد، زیرا «محیط‌بان عمل‌گرا» که خود را توصیف می‌کند، پیوند واضحی بین بیت‌کوین و مسائل زیست‌محیطی می‌بیند:

«بانک مرکزی در هنگام چاپ پول مانند آنچه در سال‌های اخیر انجام داده است، چه می‌کند؟ این توهم را ایجاد می کند که منابع بی پایان هستند و بنابراین همه فعالان اقتصادی را به تولید و مصرف بیشتر تشویق می کند.

Beukelaer فکر می کند که آزمایش او هم در قرار دادن بلژیک در نقشه جهانی رمزنگاری و هم در تشویق مقامات محلی برای آموزش خود در مورد دارایی های دیجیتال موفق بوده است:

«بسیاری از سیاستمداران با خود گفتند: «دی بوکلیر آنارشیست نیست. اگر او به بیت کوین علاقه دارد، باید چیز جالبی پشت آن باشد.»

عملا راحت بود؟ با توجه به اینکه بیت کوین از حدود 38000 دلار در ژانویه 2022 به 17246 دلار در ژانویه 2023 کاهش یافت، بعید به نظر می رسد که پاسخ مثبتی داشته باشیم، اما نماینده پارلمان از همان ابتدا آزمایش خود را به عنوان یک استراتژی اقتصادی تلقی نکرد:

«این یک اقدام سیاسی بود، نه یک ژست مالی. مثل کسانی که در ماه نوامبر برای مبارزه با سرطان پروستات سبیل گذاشتند. من این حقوق را به بیت کوین هر ماه در یک کیف پول سرد می گذارم و به آن دست نزده ام. هدف من زندگی در کریپتو نبود.»

Beukelaer در برداشتن اولین گام مهم به سمت مقررات سراسری اروپا، بر رزرو بازارها در قانون دارایی‌های رمزنگاری شده (MiCA) تاکید می‌کند: محدودیت‌های بیش از حدی که در نحوه در نظر گرفتن دارایی‌های رمزنگاری شخصی یا استیبل کوین‌ها اعمال می‌شود.

یک سیاستمدار معتقد است که اروپا به سمت دوران سختی پیش می رود و دلیل آن بحران تامین انرژی و آب و هوا و ظهور رهبران اقتدارگرا است. در این زمینه، چگونه کشورهای غربی به تدریج به مفید بودن کریپتو پی خواهند برد؟


نویسنده: David Attlee

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉