مسئول SEC: در مورد ممیزی های اثبات ذخیره رمزنگاری «بسیار محتاط» باشید


پل مانتر، سرپرست حسابدار ارشد SEC، گفت که سرمایه گذاران نباید بیش از حد به شرکتی که حسابرسی اثبات ذخیره را انجام می دهد اعتماد کنند.

یکی از مقامات ارشد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به سرمایه گذاران هشدار داده است که در مورد اتکا به “اثبات ذخیره” یک شرکت ارز دیجیتال “بسیار محتاط” باشند.

پل مونتر، سرپرست حسابدار ارشد SEC، در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال در دسامبر 2018 به وال استریت ژورنال گفت: «ما به سرمایه گذاران هشدار می دهیم که در مورد برخی از ادعاهای شرکت های رمزنگاری بسیار مراقب باشند.

از زمان فروپاشی صرافی کریپتو FTX، تعدادی از شرکت‌های ارز دیجیتال ممیزی‌های مبتنی بر شواهد را با هدف فرونشاندن نگرانی‌ها در مورد سلامت مالی مبادلات خود سفارش داده‌اند.

با این حال، مونتر گفت که نتایج این ممیزی ها نشانه ای از رفاه مالی شرکت نیست.

“سرمایه گذاران نباید به شرکتی که شواهد محتاطانه ای از یک موسسه حسابرسی دریافت کرده است اعتماد زیادی داشته باشند.”

او همچنین افزود که این گزارش‌های اثبات ذخیره اطلاعات کافی برای ذینفعان برای تعیین اینکه آیا شرکت دارایی کافی برای انجام تعهدات خود دارد یا خیر، ندارند.

مونتر همچنین اخیراً در کنفرانس بین المللی انجمن حسابداران رسمی که در 12 دسامبر در واشنگتن دی سی برگزار شد، سخنرانی کرد. گزارش شده است او ناامیدی خود را از ماهیت در حال توسعه شرکت های رمزنگاری ابراز کرد.

مونتر به WSJ گفت که اگر SEC الگوهای پرونده “مشکل‌آمیز” را کشف کند، می‌تواند موضوع را برای تحقیقات بیشتر به قوه قضاییه ارجاع دهد.

مربوط: اثبات ذخیره: آیا ممیزی ذخیره می تواند از یک لحظه مشابه FTX جلوگیری کند؟

در اوایل این ماه، جان رید استارک، رئیس سابق تحریم های اینترنتی SEC مطرح کرد یک “پرچم قرمز” در توییتر بر روی گزارش اثبات ذخیره ای که بایننس از طریق توییتر در دسامبر ارائه کرد.

او گفت که گزارش اثبات ذخیره بایننس به اثربخشی کنترل‌های مالی داخلی اشاره نمی‌کند، نظر یا نتیجه‌گیری اطمینانی را بیان نمی‌کند و ارقام را تضمین نمی‌کند.

در 16 دسامبر، فاش شد که شرکت حسابرسی فرانسوی Mazars Group بخشی را در وب سایت خود که به حسابرسی ارزهای دیجیتال اختصاص داده شده بود، حذف کرده است.

این شرکت با چندین صرافی رمزنگاری پیشرو از جمله بایننس، کو کوین و کریپتو.کام کار کرده است.

بن شارون، یکی از بنیانگذاران شرکت مدیریت دارایی دیجیتال Illumishare SRG، قبلاً در 19 نوامبر به کوین تلگراف گفت که ممیزی اثبات ذخیره هنوز یک گام معتبر برای بررسی سلامت مالی صرافی های رمزنگاری است، اما در مورد آن کافی نیست. خود.

سرمایه‌گذاران در دوازده ماه گذشته میلیون‌ها نفر را از دست داده‌اند زیرا شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال از جمله Three Capital Arrows، Celsius و اخیراً صرافی ارزهای دیجیتال FTX ورشکسته شدند.
نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید