Base Optimism (OP) را به Largest L2 در OP Stack تغییر می دهد


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

Base، راه حل مقیاس بندی لایه 2 صرافی Coinbase، از ابتدای سال جاری تاکنون از بیشتر همتایان خود از نظر رشد پایدار بهتر عمل کرده است. بر اساس داده‌های DeFiLlama، ارزش کل قفل شده زیربنایی (TVL) اکنون به بالاترین ارزش تاریخ (ATH) 1.784 میلیارد دلار رسیده است. پایگاه در اوایل ماه مارس از نقطه عطف یک میلیارد دلاری عبور کرد.

بازگشت اولیه خوش بینی

با توجه به سن نسبی آنها، Base یک پروتکل نسبتا جدیدتر در مقایسه با Optimism است. اما ظهور Base پذیرش بسیار مهمی را به همراه داشت که به آن کمک کرد تا با ارقام رشد همگام شود.

مرتبط با

با وجود داشتن TVL ATH 1.78 میلیارد دلاری، Optimism تنها توانست 878.62 میلیون دلار درآمد کسب کند. در حالی که Base با استفاده از OP Stack طراحی شده بود، هر دو پروتکل لایه 2 در حال حاضر با سرعت پذیرش بسیار متفاوت عمل می کنند.

بزرگترین برنامه کاربردی در پایگاه Aerodrome با TVL بیش از 712 میلیون دلار است. با این حال، این پروتکل در Optimism نیز استفاده می شود و 147.01 میلیون دلار ارزش قفل شده است. برنامه دیگری که هم برای Optimism و هم برای Base از پنج برتر برتر عبور می کند Uniswap است. باز هم TVL on Base Uniswap 314 میلیون دلار است در حالی که Optimism 73.97 میلیون دلار است.

خود اکوسیستم OP Stack بزرگتر از دو قطبی Base و Optimism است و سایر پروتکل‌های DeFi، بازی و رسانه با استفاده از این فناوری طراحی شده‌اند. نمونه های محبوب در این جبهه عبارتند از opBNB، Farcaster و Zora Network.

در حالی که هر یک از این پروتکل ها در سال گذشته رشد چشمگیری داشتند، Base همچنان بر اساس داده های موجود پیشتاز است.

پشته OP و موانع رشد

با وجود رشد و شناخت بیس در بازار، این پروتکل همچنان با واکنش جدی منتقدان مواجه است. بیشتر صحبت ها در مورد این موضوع بر اساس ظهور سکه های میم است که ماندگاری بسیار کوتاهی دارند.

مرتبط با

Activity on Base اغلب باعث ازدحام شبکه می شود که اکوسیستم Coinbase را به طور کلی متوقف می کند. اکوسیستم OP Stack نیز در معرض حملات شناخته شده است. بهره برداری 20 میلیون دلاری Sonne Finance یکی از آخرین پیشرفت ها در اکوسیستم است.


نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید