رشد بانک‌ها در ارزهای دیجیتال: Zodia استاندارد Chartered 36 میلیون دلار جمع‌آوری کرد


پس از رهبری دور سرمایه گذاری سری A Zodia، شرکت مالی ژاپنی SBI Holdings به دومین سهامدار بزرگ آن تبدیل شده است.

بانک‌های جهانی به گسترش قابلیت‌های مرتبط با رمزنگاری خود ادامه می‌دهند، با بانک چندملیتی بریتانیایی استاندارد چارترد که بودجه جدیدی را برای پلتفرم کریپتو Zodia تامین می‌کند.

بلومبرگ در 27 آوریل گزارش داد، زیرمجموعه Zodia Custody تحت حمایت استاندارد Chartered، در دور جدید سرمایه گذاری سری A، 36 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

جولیان سایر، مدیر عامل Zodia Custody گزارش داد که شرکت مالی ژاپنی SBI Holdings جمع آوری کمک های مالی را رهبری کرده است و به دومین سهامدار بزرگ زودیا تبدیل شده است.

قبل از دور تامین مالی، زودیا مستقر در لندن به طور خصوصی توسط استاندارد چارترد و تراست شمالی حمایت می شد و استاندارد چارترد 90 درصد از سهام این شرکت را در اختیار داشت. به گفته ساویر، پس از جمع آوری سرمایه همچنان سهامدار عمده باقی مانده است.

مدیرعامل زودیا تاکید کرد که استراتژی سرمایه گذاری استاندارد چارترد تامین مالی خارجی پس از رسیدن یک شرکت تابعه معمولی به سطح مشخصی است و گفت:

او گفت: «پشتیبانی بانکی و تمام خوبی هایی که به همراه دارد بخشی از استراتژی ما است. این بدان معنا نیست که باید یک بانک واحد باشد.

Zodia استاندارد Chartered در نظر دارد با بودجه جدید، میزان ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده، از جمله اتر (ETH) را افزایش دهد.

این شرکت همچنین سرمایه های تازه جمع آوری شده را برای توسعه جغرافیایی فراتر از بازارهای موجود خود در اروپا و آسیا تونل خواهد کرد. این شرکت به‌ویژه به فرصت‌های خاورمیانه علاقه دارد، اما به دلیل عدم قطعیت نظارتی قصد دارد از ایالات متحده دور بماند.

ساویر خاطرنشان کرد که عدم وضوح زیادی در مورد اینکه کدام ارزهای دیجیتال باید به عنوان اوراق بهادار در ایالات متحده در نظر گرفته شوند، وجود دارد. مدیر عامل شرکت افزود: “ما امیدواریم ایالات متحده این وضوح را ایجاد کند، اما منصفانه است که بگوییم در حال حاضر سخت است که ببینیم در 12 تا 18 ماه آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.”

مرتبط با: بیت کوین در بانک ها: Raiffeisenlandesbank برای ارائه خدمات سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که Zodia تجارت خود را در ژاپن از طریق سرمایه گذاری مشترک با SBI Holdings در فوریه 2023 گسترش داد. درست مانند بخش جهانی Zodia، اسپین آف ژاپن فقط سرمایه گذاران نهادی را هدف قرار می دهد. سرمایه گذاری مشترک 51 درصد متعلق به گروه رمزنگاری SBI Digital Asset Holdings و 49 درصد متعلق به Zodia Custody است.

استاندارد چارترد، یکی از بزرگترین بانک های بریتانیا، برای اولین بار اعلام کرد که قصد دارد در سال 2020 از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) محافظت نهادی کند. Zodia که در سال 2021 راه اندازی شد، از بازار نزولی کریپتو در سال 2022 و سقوط های صنعتی بزرگ مانند FTX جان سالم به در برد. درجه سانتیگراد

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید