دادگاه ورشکستگی می گوید FTX و Alameda یک میلیارد دلار به BlockFi بدهکار هستند … اما پیچیده است


در حالی که BlockFi به دنبال متمایز کردن خود از FTX و Alameda در روند ورشکستگی است، SBF روابط مالی زیادی با شرکت های تحت مالکیت خود دارد.

وکیل BlockFi در اولین جلسه رسیدگی به پرونده ورشکستگی گفت، وام دهنده رمزارز 355 میلیون دلار FTX داشت و Alameda Research، شرکت خواهر صرافی در حال فروپاشی، 680 میلیون دلار وام را نپذیرفت.

BlockFi 15 دادخواست ارائه کرد که در اولین جلسه استماع آن در ماه نوامبر توسط دادگاه تأیید شد. همان شرکتی که توسط FTX برای مراحل ورشکستگی فصل 11 انتخاب شد.

BlockFi در یک پیام ایمیلی به مشتریان نگران اعلام کرد که به پیشنهادهای تایید شده اجازه می دهد تا “عملیات اصلی” خود را در طول فرآیند بازسازی ادامه دهند و همچنین به پرداخت حقوق کارکنان و پیمانکاران مستقل ادامه دهند. BlockFi تخمین می زند که صورتحساب حقوقش حدود 5.8 میلیون دلار در ماه است و زمانی که این صورت حساب را در 28 نوامبر ارائه کرد، حدود 1.5 میلیون دلار بدهکار است.

در این پیام به مشتریان آمده است که “تمرکز منحصر به فرد” BlockFi در طول تراکنش ها “به حداکثر رساندن ارزش برای همه مشتریان و سایر ذینفعان” است.

بر اساس گزارش 29 نوامبر CNBC، جاشوا ساسبرگ، وکیل BlockFi در جلسه استماع اضافه کرد که BlockFi قصد دارد در زمان نامشخصی برداشت‌ها را برای مشتریان بازگشایی کند و افزود که او خوش‌بین است که این شرکت می‌تواند کسب و کار را پس از بازسازی نجات دهد. .

در حالی که FTX و Alameda نزدیک به 1 میلیارد دلار به BlockFi بدهکار هستند، خط اعتباری 400 میلیون دلاری که توسط FTX USA در 1 ژوئیه به BlockFi داده شد، وضعیت تعهدات مالی را پیچیده تر می کند.

بر اساس گزارش BlockFi، که سقوط FTX را دلیل مشکلات خود ذکر می کند، هنوز 275 میلیون دلار به FTX US بدهکار است، در معامله ای که ادعا می کند 89٪ از سهامدارانش آن را پذیرفته اند.

این وجوه پس از اینکه در اپیدمی ناشی از سقوط استیبل کوین Terra در 10 می گرفتار شد، در اختیار BlockFi قرار گرفت. BlockFi اعلام کرد که این وام در 30 ژوئن 2027 منقضی می شود و نرخ بهره آن 5٪ است.

مربوط: بیت کوین از BlockFi عقب نشینی کرد، چین اعتراض کرد زیرا قیمت بیت کوین 16000 دلار است

علاوه بر این، در 28 نوامبر، BlockFi از یک شرکت هلدینگ به نام Emergent Fidelity Technologies of Bankman-Fried شکایت کرد و به دنبال وثیقه ای بود که شامل سهام در کارگزاری آنلاین Robinhood است که اورژنت متعهد شد در 9 نوامبر آن را پرداخت کند. جلسه بعدی دادگاه در 9 ژانویه برگزار خواهد شد.

جدول زمانی تاریخچه BlockFi. منبع: ارائه شنیداری روز اول.


نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید