صرافی ورشکسته QuadrigaCX برای آغاز «توزیع میانی» وجوه


علیرغم تمام تلاش‌هایشان، متولیان ورشکستگی تنها توانستند بخشی از 160 میلیون دلار (215 میلیون دلار کانادا) بدهی به طلبکاران را بازپس بگیرند.

بر اساس یک پست در 8 می توسط شرکت حقوقی Miller Thomson، که نماینده کاربران صرافی منحل شده QuadrigaCX است، توزیع موقت وجوه مرتبط با روند ورشکستگی “در هفته های آینده” برنامه ریزی خواهد شد.

مدیر ورشکستگی ارنست و یانگ با مشورت بازرسان املاک، توزیع موقت را اعلام کرد. در آینده نزدیک، متولی برای کاربران متاثر اخطاریه ای با جزئیات مربوط به نحوه و روش توزیع ارسال خواهد کرد. به گفته میلر تامسون، انتظار می‌رود تعداد کمی از کاربران آسیب‌دیده یک اعلامیه سلب مسئولیت دریافت کنند، به این معنی که ادعای بستانکار در طول فرآیند ورشکستگی تجدید نظر یا رد شده است.

میلر تامسون افزود: «اگر اعلان کمک هزینه دریافت کرده‌اید، حق دارید نسبت به این تصمیم اعتراض کنید.»

“اولین گام بررسی دلایل تجدید نظر یا عدم تایید و جمع آوری شواهد لازم برای اثبات ادعای آنها است. در این مورد، اگر در مدارک ادعای شما مغایرت وجود داشته باشد، وکیل به احتمال زیاد اخطاریه انکار صادر کرده است.”

QuadrigaCX که زمانی بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال کانادا بود، در فوریه 2019، اندکی پس از مرگ جرالد کاتن، بنیان‌گذار آن در هند، ورشکست شد و کلیدهای خصوصی سیستم‌های ذخیره‌سازی آفلاین QuadrigaCX را به گور برد. طبق گزارش کمیسیون اوراق بهادار انتاریو (OSC)، QuadrigaCX به مشتریان آسیب دیده خود حدود 160 میلیون دلار بدهکار است. علاوه بر از دست دادن دسترسی به ذخیره سازی سرد، OSC ادعا می کند که Cotten متحمل 86 میلیون دلار ضرر در معاملات کریپتو در پلتفرم QuadrigaCX شده است که بعداً با وجوه کاربران مواجه شد.

از آن زمان، ارنست و یانگ، متولی ورشکستگی، 34.3 میلیون دلار دارایی را بازخرید کرده است. OSC نوشت: «ما هیچ نهاد دیگری به جز آنهایی که توسط Ernst & Young شناسایی شده بودند، شناسایی نکردیم.

توزیع وجوه مربوط به مراحل ورشکستگی QuadrigaCX با مبالغی به دلار کانادا. منبع: OSC

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *