مدیرعامل Circle می‌گوید آشفتگی بانکی باعث می‌شود کریپتو بدون نظارت باقی بماند


Jeremy Allaire، مدیر عامل Circle اظهار داشت که شرکت‌های رمزنگاری که قوی‌ترین موقعیت را با مقررات ایالات متحده داشتند، اکنون “ناامن” در نظر گرفته می‌شوند.

مدیر عامل Circle معتقد است که بحران و عدم اطمینان مداوم در سیستم بانکی جهانی می‌تواند بازار ارزهای دیجیتال را از نظر مقررات وارد منطقه خاکستری کند.

Jeremy Allaire، مدیر عامل صادرکننده USD Coin (USDC) Circle، در 23 مارس در توییتر گفت: برای به اشتراک گذاشتن افکار او در مورد پویایی بازار پس از فروپاشی بانک سیلیکون ولی (SVB).

آلر در موضوع توییتر خود بر “نگرانی عمیق بازار” در مورد مواجهه کلی با سیستم مالی ایالات متحده و خطر شکست سیستم بانکی ایالات متحده در مقیاس بزرگ تاکید کرد.

مدیر عامل Circle تاکید کرد که بحران بانکی جاری پتانسیل بسیار بیشتری برای آسیب رساندن به شرکت‌های رمزنگاری تحت نظارت ایالات متحده نسبت به سایر حوزه‌های قضایی دارد:

از قضا، بازیگرانی که قوی‌ترین موقعیت را در قوانین ایالات متحده و یکپارچگی سیستم بانکی ایالات متحده دارند، به دلیل ترس از اینکه دارایی‌ها به بن بست رسیده باشند، «ناامن» تلقی می‌شوند.»

آلر از سیاستگذاران ایالات متحده خواست تا آنچه را که در آینده اتفاق می‌افتد در نظر بگیرند و گفت که سرایت SVB به طور بالقوه می‌تواند بازار کریپتو را به منطقه‌ای کمتر تنظیم‌شده بکشاند. مدیرعامل این شرکت خطاب به کاخ سفید و کنگره ایالات متحده گفت که در 10 سال گذشته هرگز وضعیتی وجود نداشته است که ایالات متحده به شدت به یک “سیاست شفاف، منسجم و عمل گرایانه” نیاز داشته باشد.

آلر هشدار داد: «ما در خطر مشاهده کل عرصه فناوری استراتژیک از رهبری ایالات متحده هستیم.

در حال حاضر، فعالان بازار به سمت پلتفرم‌هایی حرکت می‌کنند که هیچ نظارتی ندارند، بانکداری کاملاً غیرشفاف و سابقه ریسک‌پذیری و کنترل‌های ضعیف ریسک/یکپارچگی مالی دارند. این پایان خوبی نخواهد داشت.»

Allaire اظهار داشت که Circle در یک محیط نظارتی به فعالیت خود ادامه خواهد داد و به کار خود برای افزودن “شریک های بانکی ترانزیتی و تسویه بیشتر” ادامه خواهد داد. او همچنین تاکید کرد که USDC “هیچ وقت از دست نداده است” و هرگز در کاهش یا بازخرید USDC تا 1 دلار شکست نخورده است، از جمله “در طول تست استرس هفته گذشته”.

همانطور که قبلا توسط Cointelegraph گزارش شده بود، Circle به دلیل قرار گرفتن در معرض بانک SVB در حال سقوط با مشکلات بزرگی مواجه شد و استیبل کوین USDC برای مدت کوتاهی پیوند 1:1 خود را با دلار آمریکا از دست داد. استیبل کوین بعداً در بحبوحه اعلام کراس ریور به عنوان شریک بانکی جدید و گسترش روابط با BNY Mellon، دوباره ارزش گذاری شد.

مرتبط با: Tether CTO در Depeg USDC: “حداکثر بیت کوین از همان ابتدا درست بود” | PBW 2023

اظهارات Allaire بازتاب برخی از مشاهدات در جامعه ارزهای دیجیتال بود. در حالی که برخی از علاقه مندان به کریپتو در مورد اینکه چگونه شرکت های تحت نظارت ایالات متحده مانند Circle تحت تاثیر این بحران قرار گرفتند ابراز سردرگمی کردند، “چادهای” رقیب مانند Tether (USDT) تاکنون مشکلی نداشته اند یا هیچ مشکلی نداشته اند.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، تتر یکی از اولین شرکت هایی بود که قرار گرفتن در معرض SVB و سایر بانک های مشکل دار ایالات متحده را در اواسط ماه مارس رد کرد. به گفته پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر، ناشر استیبل کوین هیچ گونه تماسی با SVB، Signature Bank یا Silvergate ندارد.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *