بحران بانکی: معنای آن برای رمزارز چیست؟

بحران بانکی: معنای آن برای رمزارز چیست؟


در آخرین گزارش Cointelegraph خود، رویدادهای اصلی منتهی به سقوط Silvergate، SVB و Signature Bank را تجزیه و تحلیل کردیم و توضیح دادیم که همه اینها چه معنایی برای ارزهای دیجیتال می‌تواند داشته باشد.

سقوط سریع Silvergate، Silicon Valley Bank و Signature Bank در هفته گذشته شکنندگی بخش بانکداری سنتی را برجسته کرد و در عین حال ارز دیجیتال را از نقاط اصلی راه اندازی فیات خود در ایالات متحده محروم کرد.

اکثر ناظران موافقند که سقوط SVB، مانند سیلورگیت، عمدتاً نتیجه شرایط نامطلوب بازار و مدیریت ضعیف ریسک بود.

بسته شدن Signature بحث برانگیزتر بود. به گفته منابع متعدد، این بانک با ورشکستگی مواجه نبود و تا حد زیادی جریان خروج سرمایه را جبران کرده بود که قانونگذاران ایالات متحده یکشنبه گذشته تصمیم گرفتند بانک را تصاحب کنند. بسیاری در صنعت کریپتو این را یک تصمیم سیاسی با هدف بیرون راندن ارز دیجیتال از ایالات متحده می‌دانستند.

Silvergate و Signature دو مؤسسه مالی اصلی بودند که خدمات بانکی را به شرکت‌های رمزنگاری در ایالات متحده ارائه می‌کردند: پس از بسته شدن آنها، تعامل شرکت‌های ارز دیجیتال با سیستم دلار بسیار دشوارتر خواهد بود.

در همین حال، به نظر می رسید که فروپاشی SVB تأثیری موجی بر صنعت بانکداری جهانی داشته است: Credit Suisse، دومین مؤسسه مالی بزرگ سوئیس، در حال گذر از یک بحران شدید است که بانک ملی سوئیس را ملزم به مداخله با کمک 54 میلیارد دلاری می کند.

اگر می‌خواهید در مورد بحران جاری بانکی و چگونگی تأثیر آن بر ارزهای دیجیتال بیشتر بدانید، آخرین گزارش Cointelegraph ما را بررسی کنید و فراموش نکنید که در کانال YouTube ما مشترک شوید!


نویسنده: Marco Castrovilli

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉