بانک کره حق تحقیق در مورد شرکت های رمزنگاری محلی: گزارش


بانک مرکزی کره جنوبی به داده های تراکنش های رمزنگاری شده از صرافی های فعال در این کشور دسترسی خواهد داشت.

به بانک مرکزی کره جنوبی چراغ سبز داده شده است تا نظارت خود را بر اپراتورها و ناشران خدمات ارزهای دیجیتال در بحبوحه بحث بیشتر در مورد قانون دارایی های مجازی در این کشور افزایش دهد.

در 20 آوریل، رسانه محلی کره هرالد گزارش داد که به بانک کره (BoK) این حق داده می شود که در مورد اپراتورهای کسب و کارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال تحقیق کند.

بانک مرکزی کره جنوبی در حال رقابت با رگولاتور مالی این کشور، کمیسیون خدمات مالی (FSC) در حوزه کریپتو است. با این حال، حرف آخر در تنظیم بخش دارایی دیجیتال بر عهده FSC خواهد بود.

بانک کره در مورد خطرات ثبات مالی ناشی از استیبل کوین ها ابراز نگرانی کرده است و اکنون می تواند داده های تراکنش ها را از صرافی های کریپتو درخواست کند.

حق BoK برای درخواست داده از اپراتورهای ارز دیجیتال هفته گذشته توسط یکی از مقامات کمیته امور سیاسی مجلس ملی تایید شد. FSC موضع رسمی خود را در جلسه کمیته فرعی در 25 آوریل اعلام خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، این نشست به تصویب قوانین حضور مجازی کره جنوبی سرعت می بخشد.

کیم هانگیو، قانونگذار حزب دموکرات، که قانون دارایی های رمزنگاری، مقررات ارزهای دیجیتال کشور را پیشنهاد کرد، گفت: «کمیسیون خدمات مالی اذعان می کند که لازم است بانک کره حق درخواست داده را داشته باشد، اما از گنجاندن آن امتناع می کند. . روی فاکتور.»

دولت کره جنوبی در تلاش است تا قوانین رمزنگاری را پیش ببرد، اما بحث هایی بین بانک مرکزی و FSC وجود دارد که چه کسی باید آن را کنترل کند.

با این حال، FSC هشدار داد که اگر بانک مرکزی کریپتو را مدیریت کند، این پیام را ارسال می‌کند که دارایی‌های دیجیتال همان موقعیت مالی سنتی را دارند. رئیس FSC قبلاً گفته بود که کریپتو را یک دارایی مالی نمی‌داند.

این دو موسسه در سه سال گذشته بر سر قوانین ارزهای دیجیتال با هم اختلاف داشته اند. FSC توسط مقامات کمیته امور سیاسی، بخشی از کمیسیون امور ایالتی کشور، متهم به تلاش برای انحصار موقعیت خود به عنوان یک تنظیم کننده رمزنگاری شده است.

آخرین پیشرفت به این معنی است که هم بانک مرکزی کره جنوبی و هم تنظیم کننده مالی آن می توانند اپراتورهای رمزنگاری را بررسی کنند و به داده های تراکنش دسترسی کامل داشته باشند.

مرتبط با: کره جنوبی در سال 2022 شاهد بیش از 4 میلیارد دلار تراکنش های رمزنگاری ثبت نشده بود

FSC اخیراً در پرونده‌های اجرایی علیه شرکت‌های رمزنگاری فعال بوده است و همان موضع کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) را دارد که اوراق بهادار دارایی رمزنگاری شده را در نظر می‌گیرد.

سرویس نظارت مالی کره جنوبی که زیر نظر FSC فعالیت می کند، در اواسط سال 2022 یک نهاد تحقیقی به نام کمیته دارایی های دیجیتال را اعلام کرد.

آسیا اکسپرس: طوفان 3AC، استخراج بیت کوین 360 درصد، شیرجه NFT بروس لی


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید