بانک ژاپن ین دیجیتال را با سه مگا بانک آزمایش می کند


بانک مرکزی ژاپن قصد دارد تا سال 2026 در مورد انتشار ارز دیجیتال تصمیم گیری کند.

علیرغم عدم اطمینان ژاپن در مورد صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، بانک مرکزی ژاپن (BoJ) همچنان به آزمایش یک ین دیجیتال بالقوه ادامه می دهد.

خبرگزاری محلی Nikkei در 23 نوامبر گزارش داد که بانک مرکزی ژاپن همکاری هایی را با سه مگابانک و بانک منطقه ای برای اجرای آزمایشی صدور CBDC آغاز کرده است.

هدف آزمایشی ارائه آزمایش‌های نمایشی برای صدور ین دیجیتال، ارز دیجیتال ملی ژاپن، از بهار 2023 است.

به عنوان بخشی از جلسه استماع، انتظار می‌رود BOJ با بانک‌های خصوصی بزرگ و سایر سازمان‌ها برای شناسایی و حل مشکلات مربوط به سپرده‌گذاری و برداشت مشتریان در حساب‌های بانکی همکاری کند. بر اساس این گزارش، آزمایشی شامل آزمایش عملکرد آفلاین CBDC احتمالی ژاپن با هدف قرار دادن پرداخت‌های آفلاین خواهد بود.

در این گزارش آمده است که بانک مرکزی ژاپن قصد دارد آزمایش CBDC را برای حدود دو سال ادامه دهد و در مورد انتشار ارز دیجیتال تا سال 2026 تصمیم گیری کند.

این خبر در حالی منتشر می شود که کشورهای سراسر جهان به طور فزاینده ای طرح های تحقیق و توسعه CBDC را راه اندازی می کنند و کشورهایی مانند چین در رقابت جهانی CBDC پیشرو هستند.

همانطور که Cointelegraph در 22 نوامبر گزارش داد، بانک مرکزی هند قرار است یک آزمایشی خرده فروشی روپیه دیجیتال را در دسامبر با همکاری بانک های محلی بزرگ از جمله بانک دولتی هند راه اندازی کند. در اواسط نوامبر، مرکز نوآوری بانک فدرال رزرو نیویورک از راه اندازی یک آزمایش اثبات مفهوم CBDC 12 هفته ای با مشارکت غول های بانکی مانند BNY Mellon، Citi، HSBC و دیگران خبر داد.

مربوط: سیستم پرداخت بین المللی ژاپن برای آزمایش کارت های پلاستیکی برای CBDC

در حالی که اکثر کشورهای جهان برای راه اندازی CBDC عجله دارند، برخی از کشورها مانند دانمارک از رقابت ارزهای دیجیتال خارج شده اند. بانک‌های مرکزی چالش‌های بالقوه، ارزش و مزایای مشکوک برای بخش خصوصی و سایر مسائل را به‌عنوان دلایلی برای کنار گذاشتن پروژه‌های CBDC یا مرتبط با CBDC فهرست کردند. با این حال، هیچ بانک مرکزی امکان راه اندازی CBDC را به طور کامل رد نکرده است.


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید