گزارش بانک هند خواستار هماهنگی نظارتی در مورد چالش‌های بازار ارزهای دیجیتال است

گزارش بانک هند خواستار هماهنگی نظارتی در مورد چالش‌های بازار ارزهای دیجیتال است


آخرین گزارش ثبات مالی RBI نکات منفی در مورد ارزهای دیجیتال را برجسته کرد و به جهان یادآوری کرد که هند به دنبال اقدام جهانی در مورد مقررات ارزهای دیجیتال است.

بانک مرکزی هند (RBI) خواستار ریاست این کشور بر گروه G20 از بزرگترین اقتصادهای جهان برای ایجاد یک چارچوب نظارتی جهانی برای دارایی های رمزنگاری شده است. در آخرین گزارش ثبات مالی خود که در 29 دسامبر منتشر شد، این بانک بار دیگر نگرانی های خود را در مورد اکوسیستم در حال رشد کریپتو ابراز کرد و پیشنهاد کرد که ممکن است بخش هایی از آن ممنوع شود.

این گزارش به طور کلی نسبت به شرایط فعلی کشور خوش بینانه بود و گفت که علیرغم “بادهای مخالف قوی جهانی”، “اقتصاد هند و سیستم مالی محلی همچنان انعطاف پذیر هستند.” با این حال، لحن بحث کریپتو به شدت تغییر کرده است زیرا فهرست آشنای بحران‌هایی را که در سال 2022 به دنیای کریپتو وارد شده است، برجسته می‌کند. او به نوسانات کریپتو، همبستگی بالای آن با سهام، و ناکافی بودن آن به عنوان محافظ در برابر تورم و مشکلات اشاره کرد. با مدیریت و افزود:

اهرم یک موضوع مداوم در اکوسیستم کریپتو است که شکست‌ها را تسریع می‌کند و ضررهای بزرگ و ناگهانی را ایجاد می‌کند.

صرف نظر از این، افزایش قیمت ها در این اکوسیستم باعث محبوبیت کریپتو شده است، به ویژه در “قشر جوان تر از جمعیت”. این گزارش به این نتیجه رسید که:

دستیابی به یک رویکرد مشترک برای دارایی های رمزنگاری شده برای پرداختن به خطرات احتمالی ثبات مالی آینده و محافظت از مصرف کنندگان و سرمایه گذاران مهم است.

در این گزارش سه گزینه برای تنظیم کریپتو مشاهده شد. اولین مورد «اصل همان خطر-همان نتیجه نظارتی» بود. دوم، او احتمال ممنوعیت دارایی های رمزنگاری شده را پیشنهاد کرد “زیرا موارد استفاده واقعی آنها ناچیز است.” این گزینه با «سیستم های حقوقی مختلف و حقوق فردی» پیچیده خواهد شد. مقابل نیروهای دولتی در سطح جهانی». گزینه سوم، “بگذارید منفجر شود” بدون اقدام نظارتی، برای جریان اصلی مالی بسیار خطرناک تلقی شد. این گزارش خاطرنشان کرد:

تحت ریاست G20 هند، یکی از اولویت‌ها ایجاد چارچوبی برای مقررات جهانی، از جمله امکان ممنوعیت دارایی‌های رمزنگاری پشتیبانی‌نشده، ارزهای ثابت و DeFi است.

مرتبط: رئیس RBI هند می گوید که ارزهای دیجیتال می تواند بحران مالی بعدی را آغاز کند

مقررات ارزهای دیجیتال از ابتدای ریاست جمهوری هند یکی از اولویت های گروه ۲۰ برای هند بوده است. علیرغم موضع منفی دولت در مورد ارزهای دیجیتال، تخمین زده می شود که 115 میلیون کاربر در هند وجود دارد. RBI نسبت به ارز دیجیتال بانک مرکزی صعودی تر است. هند همچنین دارای یکی از بزرگترین نیروی کار وب 3 در جهان است.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉