این مقام می گوید بانک انگلستان آماده نقش بزرگ تری از توکن سازی در امور مالی است


در یک سخنرانی در مورد نوآوری مالی، سر جان کانلیف، معاون BoE، به استیبل کوین، CBDC و دیگر اشکال توکن سازی که بر اقتصاد مدرن مسلط هستند، نگاه کرد.

سر جان کانلیف، نایب رئیس بانک انگلستان، در اجلاس جهانی مالی نوآورانه در 17 آوریل در لندن در مورد تکامل توکن‌سازی صحبت کرد. بانک مرکزی بریتانیا در حال حاضر در حال بررسی توکن‌سازی در پول بانکی، پول غیربانکی و پول بانک مرکزی و راه‌هایی است که دارایی‌های توکن‌شده می‌توانند با هم تعامل داشته باشند.

کانلیف ​​گفت که استیبل کوین‌ها «امکان کارایی و عملکرد بیشتر در پرداخت‌ها را ارائه می‌دهند»، اما «بعید است که هر یک از پیشنهادات فعلی استانداردهای استحکام و یکنواختی را که در حال حاضر برای پول بانک‌های تجاری و سیستم‌های پرداخت فعلی اعمال می‌کنیم، برآورده کند. ” بانک مرکزی در نظر دارد پس از تصویب قانون خدمات و بازارهای مالی با سازمان اجرایی مالی در زمینه تنظیم مقررات همکاری کند.

مرتبط: بانک انگلستان هنوز مهارت های فنی برای صدور CBDC: معاون رئیس جمهور را ندارد

سپرده‌های بانکی توکن‌شده «پیشنهاد بسیار ساده‌تری نسبت به استیبل کوین‌های غیربانکی» هستند و ممکن است به سپرده‌های بانکی اجازه دهند «با سکه‌های پرداخت غیربانکی رقابت بهتری داشته باشند». با این حال، مسائل نظارتی مانند بیمه سپرده و اقدامات مبارزه با پولشویی همچنان باقی است، زیرا برخلاف معاملات فعلی بانک های تجاری، توکن های سپرده بدون دخالت پول بانک مرکزی حل می شود.

ارز دیجیتال بانک مرکزی بریتانیا “روندهای فعلی در پرداخت ها و پول” […] به راه خود ادامه دهید.» یک پوند دیجیتال مانند پول نقد در حال حاضر به عنوان یک لنگر در اقتصاد عمل می کند و دسترسی به بستری را برای طیف گسترده ای از نوآوران فراهم می کند. کانلیف ​​معتقد است که این دستگاه می تواند به گونه ای ساخته شود که امکان توکن سازی عمده فروشی را فراهم کند. معاملات برای تسویه به پول بانک مرکزی به لطف یک پوند دیجیتال، دوباره به ثبات مالی کمک می کند. او گفت که می توان آن را پیدا کرد.

کانلیف ​​گفت که به طور بالقوه امکان همگام سازی تراکنش های توکن شده با سیستم پرداخت بیدرنگ بانک مرکزی بریتانیا وجود دارد، در حال حاضر ارتقاء آن در حال انجام است. فدرال رزرو ایالات متحده اخیراً از ایجاد یک سیستم پرداخت فوری جدید به نام FedNow خبر داده است.

مجله: استارباکس به حزب NFT می‌پیوندد، دولت بریتانیا به دنبال مقررات استیبل‌کوین و تجمع‌های رمزارز توییتر پشت سر جنگنده سرطان Hodler’s Digest: 3 تا 9 آوریل است.
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *