رئیس بانک انگلستان نیاز پوند دیجیتال را مورد سوال قرار می دهد

رئیس بانک انگلستان نیاز پوند دیجیتال را مورد سوال قرار می دهد


اندرو بیلی، رئیس BoE تاکید کرد که بریتانیا در حال حاضر یک سیستم تسویه عمده فروشی با ارتقاء عمده دارد.

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان (BoE) مدت کوتاهی پس از حمایت وزرای دارایی کشورهای منطقه یورو از کار بیشتر بر روی یورو دیجیتال، نسبت به نیاز به پوند دیجیتال ابراز تردید کرد.

رئیس BoE اخیراً نیاز به ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را زیر سوال برد و پیشنهاد کرد که در حال حاضر “سیستم تسویه ارز بانک مرکزی عمده فروشی با ارتقاء اساسی” وجود دارد.

بیلی همچنین اظهار داشت که هیچ برنامه ای برای حذف پول نقد در مورد استفاده از خرده فروشی وجود ندارد. رئیس BoE در حال حاضر معتقد نیست پرداخت های خرده فروشی باید تغییر کند. او توضیح داد:

ما باید قبل از غوطه ور شدن در فناوری و ایده، در مورد مشکلی که در اینجا سعی در حل آن داریم، روشن باشیم.»

اظهارات بیلی به دنبال تحولات جدید CBDC در منطقه یورو و نظرات اخیر مشاور سابق BoE در مورد هزینه ها و خطرات ایجاد یک CBDC است.

در 16 ژانویه، وزرای دارایی کشورهای منطقه یورو بیانیه ای صادر کردند و از کار در حال انجام بر روی یک یورو دیجیتال بالقوه که توسط بانک مرکزی اروپا بررسی می شود، حمایت کردند. گروه یورو اذعان کرد که معرفی CBDC مستلزم بحث بیشتر در سطح سیاسی است. علاوه بر این، این گروه مسائلی را که مشاهده کرده بود، از جمله اثرات زیست محیطی، حریم خصوصی، ثبات مالی و سایر مسائل برجسته کرد.

در همان روز، تونی یتس، مشاور سابق BoE، در مقاله‌ای در فایننشال تایمز استدلال کرد که هزینه‌ها و خطرات مرتبط با توسعه CBDC‌ها ارزش آن را ندارند. علاوه بر این، یتس انگیزه های ایجاد CBDC ها را زیر سوال برد و آنها را “مشکوک” توصیف کرد.

مربوط: اقتصاددانان BIS پیشنهاد می کنند TradFi را با CBDC توسعه دهند تا کاربران را از رمزنگاری دور نگه دارد

در همین حال، ایران و روسیه به دنبال راه هایی برای ایجاد یک استیبل کوین جدید با پشتوانه طلا هستند. بر اساس گزارش خبرگزاری روسی ودوموستی، ایران در حال همکاری با روسیه برای ایجاد به اصطلاح “نماد منطقه خلیج فارس” به منظور امکان تراکنش های فرامرزی است.


نویسنده: Ezra Reguerra

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉