Bancor DAO اقدام دسته جمعی را بر سر وعده حفاظت موقت از دست دادن پرونده می کند


ظاهراً DAO پیشرو محصولاتی «بدون ریسک» ارائه می‌کند که ده‌ها میلیون دلار ضرر برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروش آمریکایی دارد.

گروهی از سرمایه گذاران یک شکایت دسته جمعی در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه غربی تگزاس علیه سازمان غیرمتمرکز خودمختار بانکور (DAO)، اپراتور آن، بنیاد BProtocol و بنیانگذاران آن تنظیم کردند. شاکیان از جمله ادعا می کنند که بانکور سرمایه گذاران را در مورد مکانیسم حفاظت از ضرر موقت (ILP) خود برای ارائه دهندگان نقدینگی فریب داده است و یک اوراق بهادار ثبت نشده است.

طبق این دادخواست، دومین محصول سرمایه‌گذاری v2.1 Bancor که در اکتبر 2020 معرفی شد و شامل ILP می‌شود، روی یک آسیب‌پذیری آگاه از متهم کار کرد و سعی کرد آن را با راه‌اندازی یک محصول جدید، v3 ببندد. رقابتی ترین بازده در هر نقطه بدون درخواست از کاربران برای پذیرش هیچ گونه خطری.

در مدل بازارساز خودکار مالی غیرمتمرکز (DeFi)، زیان دائمی زمانی رخ می‌دهد که یک ارائه‌دهنده نقدینگی دارایی‌ها را به یک استخر سپرده می‌کند و یکی از توکن‌های مرتبط در برابر دیگری در استخر ارزش خود را از دست می‌دهد. ناپیوسته نامیده می شود زیرا شرایط معامله می تواند بعداً ارزش توکن را بازیابی کند. تا زمانی که سرمایه گذار توکن را از استخر خارج نکند، ضرری وجود ندارد.

مطالب مرتبط: Zircon Finance شبکه اصلی را برای کاهش ضرر دائمی در Moonriver راه اندازی می کند

در 19 ژوئن 2022، بانکور افزایش تعداد برداشت ها را تجربه کرد که منجر به “مکث” در ILP شد. سرمایه گذاران همچنان می توانستند دارایی های خود را پس بگیرند، اما زیان هایی را متحمل شدند که ILP قصد داشت از آن جلوگیری کند. این منجر به “زیان نزدیک به 50٪ از LP آنها”. [Liquidity Provider] بر اساس این دادخواست، سرمایه گذاری های ده ها میلیون دلاری را برای سرمایه گذاران فردی آمریکایی برنامه ریزی کنید.

علاوه بر این، شاکیان ادعا کردند که بنیانگذاران DAO کنترل DAO را حفظ کرده اند:

اگرچه گفته می شود Bancor توسط یک نهاد مستقل غیرمتمرکز (“Bancor DAO”) مدیریت می شود، متهمان تقریباً کنترل کاملی بر Bancor دارند، هم به طور مستقیم (کنترل بر سرمایه، کارکنان و کد آن) و هم به طور غیرمستقیم (تسلط و دستکاری Bancor DAO). کنترل. )”

آنها همچنین ادعا می کنند که برنامه LP Bancor “یک قرارداد سرمایه گذاری الزام آور و یک تضمین تحت قوانین ایالات متحده است.” علاوه بر این:

“اگر متهمان الزامات مربوط به ثبت و افشا را رعایت می کردند، شاکیان و سایر اعضای کلاس در برنامه LP سرمایه گذاری نمی کردند.”

شاکیان بر اساس قانون اوراق بهادار 1933 و قانون بورس 1934 و همچنین نقض قرارداد و غنی سازی ناروا علیه متهمان با شش اتهام روبرو هستند. آنها خواهان غرامت، غرامت و بهره هستند.

مجله: خطرات قانونی درگیر شدن در DAO
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید