مالک BAYC پس از اینکه از او خواسته شد یک موز بخرد به سختی از کلاهبرداری جعلی فوربس فرار می کند


کلاهبردارانی که به عنوان روزنامه نگاران فوربس ظاهر می شوند، دارندگان BAYC را هدف قرار می دهند تا مصاحبه ای ترتیب دهند و حواس آنها را پرت کنند در حالی که سعی می کنند میمون هایشان را بدزدند.

مالک باشگاه قایق بادبانی Bored Ape (BAYC) می‌گوید پس از اینکه از کسی خواسته شد یک موز برای عکسی از کسی که در ابتدا فکر می‌کردند برای فوربس مصاحبه می‌کرده بود بخرد، توانست یک «روز وحشتناک» را پشت سر بگذارد.

در 27 نوامبر، کلکسیونر NFT، «کرامز» جزئیات برخورد خود با یک کلاهبردار را که خود را به عنوان یک روزنامه نگار فوربس نشان می داد، شرح داد.

او گزارش داد که شخصی که خود را به عنوان رابرت لافانکو، ویراستار واقعی فوربس نشان می‌دهد، از طریق یک پیام مستقیم از یک حساب تقلید با او تماس گرفت تا برای یک مقاله جدید درباره BAYCها مصاحبه کند.

در طول مصاحبه، کلاهبردار از کرامز خواست تا روی یک دکمه کلیک کند تا اجازه دسترسی به ضبط مصاحبه را بدهد. کرامز گفت که با وجود برخی پرچم‌های قرمز، از به اصطلاح روزنامه‌نگاران پیروی می‌کند، از جمله اینکه آنها از یک حساب زوم غیرپریمیوم استفاده می‌کنند و می‌خواهند از یک ربات ضبط جداگانه برای ضبط صفحه نمایش خود استفاده کنند.

او گفت: “من مجبور شدم دکمه ای را فشار دهم تا بتوانم به ضبط دسترسی داشته باشم” و افزود: “ابتدا زیاد به آن فکر نکردم، اما در نهایت او از من خواست چیزی بگویم که شبیه میمون من بود و به من یک موز پیشنهاد داد. “

‘کرامز’ بعداً گفت که این یک تلاش حواس‌پرتی برای دور کردن او از رایانه‌اش بود، که طی آن متوجه شد که مهاجم کنترل رایانه‌اش را به دست می‌گیرد و دارایی‌هایش را می‌دزدد.

‘کرامز’ گفت که به جای خرید موزش، جلوی کامپیوترش منتظر ماند و کلاهبرداران شروع به بررسی صفحه نمایش او کردند.

من صفحه‌نمایش را بی‌صدا می‌کنم و هیچ تصویری وجود ندارد و فقط کنار صفحه‌نمایش ایستادم و مطمئن شدم که آنها شروع به بررسی صفحه نمایش من کردند، وقتی به delegate.cash رفتند، آنها را متوقف کردم.»

شریک کریپتو کازینو Rollbit ‘@3orovik’ در 27 نوامبر این هشدار را به 140000 دنبال کننده X خود تکرار کرد.

او همچنین یک حساب کاربری جعلی به نام «رابرت لافرانکو» را ربود که نمایه آن مدعی بود معاون سردبیر فوربس است. او هشدار داد: «در طول این مصاحبه، او سعی می‌کند شما را فریب دهد تا به رایانه‌تان دسترسی داشته باشید و NFT‌های گران قیمت شما را بدزدد».

در همین حال، لورا راد، عضو جامعه BAYC نیز گزارش شده است با سردبیر جعلی فوربس تماس گرفته می شود.

مرتبط با: ایمیل‌های فیشینگ Nansen صندوق‌های ورودی سرمایه‌گذاران رمزارز را پر می‌کنند

در اوایل این ماه، شرکت امنیتی بلاک چین Slowmist مجموعه‌ای از کلاهبرداری‌ها را شرح داد که در آن قربانیان دارایی‌های رمزنگاری خود را به روزنامه‌نگاران جعلی از دست دادند.

گزارش شده است که پس از تعیین وقت مصاحبه، مهاجم قربانیان را برای شرکت در مصاحبه در تلگرام هدایت می‌کند، پیش‌نویس مصاحبه را ارسال می‌کند، مصاحبه‌ای دو ساعته انجام می‌دهد و سپس لینک مخرب را برای پخش اجازه می‌دهد.

در ماه اکتبر، یکی از کاربران Friend.tech گزارش داد: فریب خورده این کار توسط یک روزنامه نگار جعلی بلومبرگ انجام شد که آنها را متقاعد کرد که روی پیوند “فرم تایید” کلیک کنند و در عوض حساب Friend.tech خالی شد.

در همین حال، چندین ناظر صنعت ثبت شده است ما می دانیم که کلاهبرداران در X (توئیتر) اغلب عکس پروفایل BAYC را دارند که باید به آن توجه کرد.

مجله: Tornado Cash 2.0 – مسابقه ای برای ایجاد میکسرهای نقدی ایمن و قانونی
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید