با افزایش حملات DeFi، از پروتکل Balancer برای 900000 دلار سوء استفاده شد: Finance Redefined


اکسپلویت های DeFi در ماه آگوست بیش از 16 میلیون دلار ضرر داشت.

به Finance ReDefinition خوش آمدید، دوز هفتگی بینش های ضروری مالی غیرمتمرکز (DeFi)، خبرنامه ای برای ارائه نکات مهم هفته گذشته.

در انتشار خبری این هفته، سرویس‌های سهام اتریوم بر روی محدودیت 22 درصدی برای همه اعتبارسنجی‌ها توافق کرده‌اند تا بازارهای منصفانه را تضمین کنند. آگوست ماه پرهزینه دیگری برای DeFi بود زیرا چندین پروتکل مجموعاً 16 میلیون دلار مورد سوء استفاده قرار گرفتند. در اخبار اکسپلویت جداگانه، پروتکل Balancer به دلیل آسیب‌پذیری که ماه‌ها پیش پرچم‌گذاری شده بود، نزدیک به 900000 دلار از دست داد.

دومین راه‌اندازی Shibarium پس از اینکه پروتکل لایه 2 در حال حاضر بیش از 100000 کیف پول جدید و USD Coin (USDC) در پلتفرم لایه 2 کوین‌بیس در اواخر این هفته راه‌اندازی کرد، ثابت شده است که پایدارتر است.

پس از انتشار اخباری مبنی بر تاخیر در تصمیم گیری برای تایید صندوق قابل معامله در بورس نقدی بیت کوین (ETF)، بازار DeFi در آخر هفته در میان رکود کلی بازار روند نزولی دیگری داشت. بیشتر توکن‌های DeFi با رنگ قرمز معامله می‌شوند، با ارزش کل در توکن‌های DeFi زیر 50 میلیارد دلار.

سرویس های استیک اتریوم محدودیت 22 درصدی را برای همه اعتبار سنجی ها می پذیرند

حداقل پنج ارائه‌دهنده استیکینگ مایع اتریوم یک قانون خود محدودکننده را اعمال کرده‌اند یا در تلاش هستند تا آن را به اجرا بگذارند که قول می‌دهد بیش از 22 درصد از بازار سهام اتریوم را در اختیار نداشته باشد، اقدامی که به عنوان اطمینان از غیرمتمرکز ماندن شبکه اتریوم دیده می‌شود.

طبق گفته توسعه‌دهنده هسته اتریوم Superphiz، ارائه‌دهندگان سهام اتریوم که قبلاً قانون محدودیت خود را متعهد شده‌اند یا می‌خواهند متعهد شوند شامل Rocket Pool، StakeWise، Stader Labs و Diva Staking هستند.

به خواندن ادامه دهید

گزارش: 16 میلیون دلار کریپتو در حملات DeFi در ماه اوت از دست رفت

در ماه آگوست، 15.8 میلیون دلار ارز دیجیتال از دست رفت، به ویژه در حملات و سوء استفاده های DeFi. طبق گزارشی از شرکت امنیتی بلاک چین Immunfi به تاریخ 31 آگوست، در مجموع 23.4 میلیون دلار در ارزهای دیجیتال به دلیل هک، سوء استفاده و کلاهبرداری از دست رفته است. این یک کاهش قابل توجه در مقایسه با زیان 320.5 میلیون دلاری در ماه جولای است. همه سوء استفاده‌ها شامل حملات علیه پروتکل‌های DeFi بود و حتی یک حادثه مؤسسات مالی مرکزی را تحت تأثیر قرار نداد.

از 21 رویداد امنیتی گزارش شده، پنج مورد در بلاک چین اتریوم و چهار مورد در زنجیره BNB رخ داده است. راه حل سطح 2 بسیار مورد انتظار کوین بیس، به مدت کوتاهی پس از راه اندازی در 9 آگوست، با چهار آسیب پذیری مواجه شد.

به خواندن ادامه دهید

پس از هشدار آسیب پذیری، تثبیت کننده نزدیک به 900000 دلار مورد سوء استفاده قرار گرفت

این شرکت در 27 آگوست، تنها چند روز پس از افشای یک آسیب‌پذیری که چندین استخر را تحت تأثیر قرار می‌دهد، در X (توئیتر سابق) تأیید کرد که سازنده بازار خودرو اتریوم و بالانس پروتکل DeFi با قیمت حدود 900000 دلار مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند.

یک آدرس اتریوم که گفته می شود متعلق به مهاجم است توسط مایر دولف، کارشناس امنیت بلاک چین، کشف شد. پس از این اکسپلویت، دو استیبل کوین دای (DAI) به ارزش 636812 دلار و 257527 دلار به ترتیب به این آدرس منتقل شدند که کل موجودی را به بیش از 893978 دلار رساند.

به خواندن ادامه دهید

USDC به صورت محلی در شبکه Base – Jeremy Allaire راه اندازی خواهد شد

بر اساس پست رسانه اجتماعی Jeremy Allaire مدیر عامل شرکت در ماه آگوست، استیبل کوین دلار آمریکا USDC Circle در هفته آینده در شبکه Base منتشر خواهد شد. نسخه جدید جایگزین USD Base Coin (USDbC) خواهد شد که اکثر کاربران به عنوان پشتیبان به آن اعتماد دارند.

شبکه بیس کوین بیس در 9 آگوست به صورت زنده آغاز شد. در آن زمان، نسخه بومی USDC در شبکه موجود نبود. کاربران قادر به واریز به حساب Circle و دریافت معادل USDC در Base نبودند. برای رفع این مشکل، تیم Base به کاربران اجازه داد تا USDC را از اتریوم از طریق یک برنامه رسمی پل پل بزنند. توکن صادر شده توسط پل “USDbC” نام دارد و توسط USDC بومی قفل شده در شبکه اتریوم پشتیبانی می شود.

به خواندن ادامه دهید

پس از راه اندازی مجدد پل توسط توسعه دهندگان SHIB، تعداد کیف پول های Shibarium از 100000 فراتر رفت

Shibarium، یک شبکه جدید سطح 2 برای توکن Shiba Inu (SHIB)، از 100000 کیف پول در پلتفرم خود فراتر رفت و 35000 کیف پول ظرف 24 ساعت پس از راه اندازی مجدد Shibarium در 28 آگوست به دست آمد. Shytoshi Kusama، توسعه‌دهنده اصلی و یکی از بنیان‌گذاران Shiba Inu تأیید کرد که Shibarium دوباره راه‌اندازی می‌شود و در یک پست وبلاگ در 28 آگوست راه‌اندازی می‌شود.

در آن زمان، کوساما اظهار داشت که شیباریوم 65000 کیف پول از 350000 تراکنش را به خود اختصاص داده است، اما بر اساس Shibariumscan.io، این اعداد از آن زمان به بعد به ترتیب 55.8% و 20.2% افزایش یافته است.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که 100 سکه برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته نزولی را پشت سر می‌گذارند و بیشتر سکه‌ها با رنگ قرمز در نمودارهای هفتگی معامله می‌شوند. ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi به 49.25 میلیارد دلار رسید.

از شما برای خواندن خلاصه ما از تاثیرگذارترین تحولات DeFi این هفته سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان‌ها، اطلاعات و آموزش‌های بیشتر در این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید