بانک بحرین ABC از بلاک چین اونیکس JPMorgan برای پرداخت های فرامرزی استفاده می کند


پس از دو سال آزمایش، جی پی مورگان و بانک بحرینی قراردادهای پرداخت دلار آمریکا را در بسیاری از کشورها با برنامه هایی برای گسترش خدمات یورو نیز ارائه خواهند کرد.

بانک ABC مستقر در بحرین از سیستم‌های Onyx Coin JPMorgan برای پرداخت‌های فرامرزی مبتنی بر بلاک چین در یک راه‌اندازی نرم یا محدود استفاده خواهد کرد. سرویس جدید مقرون به صرفه تر خواهد بود و زمان پرداخت را در مقایسه با راه حل های سنتی کوتاه می کند.

بانک ABC در ابتدا از دلار آمریکا در معاملات مربوط به بحرین، ایالات متحده، بریتانیا، سنگاپور و هنگ کنگ استفاده خواهد کرد. شرکا همچنین قصد دارند مکان ها و معاملات بیشتری را به یورو باز کنند. پرداخت های قابل برنامه ریزی نیز در حال انجام است.

این سرویس پس از دو سال آزمایش راه اندازی شد. ناوین ماللا، رئیس جهانی Onyx Coin Systems در بیانیه ای گفت:

این امر باعث می شود تا مبادلات تجاری فرامرزی بین بحرین و کریدورهای ایالات متحده به صورت آنی، اتمی و دقیق انجام شود.

این سرویس جدید با همکاری نزدیک با بانک مرکزی بحرین (CBB) توسعه یافته است. در ژانویه 2022، CBB بر آزمایشی نظارت داشت که در آن از JPM Coin برای تسویه پرداخت‌ها بین شرکت‌های ملی آلومینیوم بحرین و طرف‌های آمریکایی از طریق بانک ABC استفاده شد.

مطالب مرتبط: JPMorgan مزایای توکن های سپرده را نسبت به استیبل کوین ها برای بلاک چین های بانک های تجاری می بیند.

طبق این بیانیه، بانک ABC اولین شراکت در خاورمیانه را با سرویس بلاک چین JPMorgan دارد. در اوایل سال جاری، Onyx با شش بانک هندی تحت یک پروژه آزمایشی برای ارائه پرداخت‌های دلاری آمریکا پیوند خورد. همچنین با شرکت زیمنس آلمان برای پرداخت به یورو شریک شده است. JPM Coin در سال 2020 راه اندازی شد.

بحرین در سال های اخیر اقداماتی را برای مدرن سازی سیستم مالی خود انجام داده است. بایننس در مارس 2022 مجوزی را در این پادشاهی دریافت کرد و از دبی به عنوان اولین عضو شورای همکاری کشورهای عربی خلیج فارس که ظرف چند روز مجوز صرافی بین المللی ارزهای دیجیتال را صادر کرد، پیشی گرفت. Binance با EazyPay برای ارائه خدمات پرداخت خرده فروشی در بحرین شریک شده است، اما مشخص نیست که آیا این سرویس هنوز در دسترس است یا خیر.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو، به علاوه نکات مالیاتی کریپتو
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید