رگولاتور اوراق بهادار باهاما از مدیر عامل جدید FTX به دلیل “تعریف نادرست” انتقاد کرد


رگولاتورهای باهامیان گفتند که آنها اولین کسانی بودند که علیه SBF اقدام کردند و اقدامات اخیر مدیر عامل فعلی مانع از تحقیقات آنها شد.

کمیسیون اوراق بهادار باهاما جان جی. ری سوم، مدیر عامل فعلی صرافی ارز دیجیتال ورشکسته FTX را به دلیل اظهاراتش در رابطه با تحقیقات جاری در مورد FTX محکوم کرده است.

در بیانیه مطبوعاتی ارسال شده به کوین تلگراف، تنظیم کننده باهاما مستقیماً به اظهارات قطعی مدیرعامل اشاره نکرد، اما به گزارش های اخیر اشاره کرد که حاکی از آن است که دولت باهاما از مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید می خواهد تا یک توکن چند میلیونی جدید ایجاد کند. کنترل را به آنها بسپارید.

این گزارش همچنین ادعا می‌کند که مقامات باهامایی به دنبال کمک به Bankman-Fried برای دسترسی مجدد به سیستم‌های کامپیوتری کلیدی FTX بودند. به گفته وکلای آمریکایی، مقامات باهامایی “مسئول منحرف کردن دسترسی غیرمجاز” به سیستم های FTX برای کنترل دارایی های دیجیتال تحت نظارت دادگاه ایالات متحده بودند.

رگولاتور اوراق بهادار گفت که آنها اولین کسانی بودند که اقدام سختی را علیه سقوط بازار سهام و مدیرعامل آن انجام دادند. در بیانیه مطبوعاتی با توجه به شایعات مربوط به ذخیره دارایی‌های دیجیتال، مقامات به دنبال دستور دادگاه عالی باهاما، انتقال «دارایی‌های دیجیتال ترکیبی» احتمالی صرافی FTX را تضمین کردند. بیانیه مطبوعاتی این بود:

“کمیسیون این دارایی ها را فقط به عنوان امانت دار (طبق قانون باهامیا) نگه می دارد و در نهایت طبق دستور دادگاه بین طلبکاران و مشتریان FTX در هر کجا که باشد توزیع خواهد شد.”

رگولاتور باهاما همچنین ری را به استفاده از “مکاتبات ایمیل اصلاح شده” بین مقامات و بانکمن-فرید متهم کرد. این نشریه بیان کرد که این ویرایش‌ها برای ایجاد تصور ارتباط نادرست طراحی شده‌اند و ری به خوبی از کل سناریو آگاه بوده است.

مربوط: آخرین لحظه: SBF به قید وثیقه توسط قاضی دادگاه دادگستری باهاما آزاد شد

رگولاتور اوراق بهادار از ری و نمایندگانش خواست “ممانعتی در تحقیقات ایجاد نکنند” و مدیرعامل را متهم کرد که قبل از علنی کردن نگرانی های خود را به کمیسیون فاش نکرده است.

بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX اواخر 12 دسامبر به درخواست دولت ایالات متحده توسط مقامات باهاما دستگیر شد. یک روز بعد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، همراه با کمیسیون معاملات آتی کالا، بانکمن فرید را به کلاهبرداری از سرمایه گذاران آمریکایی متهم کرد.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید