وکلای باهامی سعی می کنند به داده های FTX مشتریان بین المللی دسترسی پیدا کنند


وکلای باهامایی یک پرونده اضطراری با یک قاضی ورشکستگی دلاور تشکیل دادند و درخواست دسترسی به پایگاه داده مشتریان FTX را برای کمک به تحقیقات در حال انجام خود دادند.

مقامات در سراسر جهان با زمان مبارزه می کنند تا عدالت را برای میلیون ها نفر از مردمی که تحت تأثیر کلاهبرداری های مالی مرتکب شده توسط مدیر عامل FTX سام بنکمن-فرید هستند، اجرا کنند. به عنوان بخشی از تحقیقات در حال انجام، وکلای نماینده کمیسیون اوراق بهادار باهاما تلاش می کنند به پایگاه داده FTX از اطلاعات مشتریان بین المللی دسترسی پیدا کنند.

وکلای باهامایی یک پرونده اضطراری با یک قاضی ورشکستگی دلاور تشکیل دادند و درخواست دسترسی به پایگاه داده مشتریان FTX را برای کمک به تحقیقات در حال انجام خود دادند. این اقدام تلاش‌های ناموفق قبلی برای دسترسی به پایگاه داده صرافی منحل‌شده را برجسته کرد. در نتیجه، وکلا ادعا کردند که کارمندان FTX و وکیل او از دستیابی مقامات به اطلاعات مالی مهم جلوگیری کردند.

گزارش شده است که این پایگاه داده در پایگاه‌های داده خدمات وب آمازون (AWS) و Google Cloud Portal ذخیره می‌شود که حاوی اطلاعات شخصی مانند آدرس کیف پول، موجودی مشتری، سوابق سپرده و برداشت، تراکنش‌ها و داده‌های حسابداری است. به گفته وکلای دادگستری، پرونده های ورشکستگی ایالات متحده “در صورت ارائه این تسهیلات، آسیب یا مشکلی متحمل نمی شوند.”

AWS برای ذخیره اطلاعات مشتریان مورد استفاده قرار گرفت، در حالی که FTX از خدمات Google به عنوان یک پلت فرم تجزیه و تحلیل برای داده های کاربران ساکن خارج از ایالات متحده استفاده می کرد. طبق پرونده CNBC:

«در حالی که انحلال دهندگان موقت مشترک از شرکت در گفتگو با وام گیرندگان ایالات متحده خوشحال بودند، امتناع فوری آنها از بازگرداندن دسترسی، توانایی انحلال دهندگان موقت مشترک را برای انجام وظایف خود تحت قانون باهامیا تضعیف کرد و دارایی های FTX Digital را در معرض خطر انحلال قرار داد. ”

جدیدترین اثر دومینوی کلاهبرداری FTX توسط رسانه The Block احساس شد که بودجه دریافتی از Alameda Research را فاش نکرد. مایک مک کافری، مدیرعامل The Block، پس از افشای وام ۲۷ میلیون دلاری که از شرکت خواهر FTX، Alameda Research دریافت کرده بود، از سمت خود استعفا داد.

مربوط: CZ و SBF در توییتر بر سر معامله شکست خورده FTX/Binance با هم درگیر شدند

در 7 دسامبر، گزارش شد که تیم مدیریت جدید FTX تیمی از بازرسان مالی پزشکی قانونی را برای ردیابی بیش از 450 میلیون دلار سرمایه از دست رفته مشتری در ارزهای دیجیتال استخدام کرده است.

همانطور که قبلا توسط Cointelegraph گزارش شده بود، شرکت پزشکی قانونی وظیفه “ردیابی دارایی” را برای شناسایی و بازیابی دارایی های دیجیتال از دست رفته بر عهده گرفته است و کار بازسازی انجام شده توسط FTX را تکمیل خواهد کرد.


نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید