طبق گزارش ها، باهاما از SBF می خواهد که پس از سقوط FTX، سکه های جدیدی صادر کند


طبق گزارش ها، فروپاشی FTX به یک اختلاف حقوقی بین المللی بزرگ بین ایالات متحده و کشورهای مشترک المنافع باهاما دامن زده است.

طبق گزارش ها، دولت باهاما در حال همکاری با مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید برای انتشار یک ارز دیجیتال جدید تحت کنترل مقامات محلی است.

بلومبرگ در دسامبر گزارش داد که وکلای FTX در یک پرونده قضایی گزارش دادند که پس از سقوط FTX در نوامبر، مقامات دولتی باهاما از Bankman-Fried خواسته اند تا دارایی های دیجیتال جدید به ارزش صدها میلیون دلار را چاپ کند. مدیر عامل سابق FTX توکن های جدید را به کنترل مقامات جزیره منتقل خواهد کرد.

این گزارش همچنین حاکی از آن است که مقامات باهامایی به دنبال کمک به پلتفرم معاملاتی FTX که اکنون از بین رفته است، برای دسترسی مجدد به سیستم های رایانه ای کلیدی بودند. به گفته وکلای آمریکایی، مقامات باهامایی “مسئول منحرف کردن دسترسی غیرمجاز” به سیستم های FTX برای در دست گرفتن کنترل دارایی های دیجیتال تحت نظارت دادگاه ایالات متحده بودند.

در این گزارش آمده است که جان جی ری سوم، مدیر عامل جدید و کارشناس بازسازی FTX، زمانی که او و تیمش تلاش می‌کردند کنترل سیستم‌های کامپیوتری FTX را در دست بگیرند، سکه‌های جدیدی ضرب می‌کرد.

ادعاهای وکلا باعث تشدید درگیری بین مدیران بازسازی FTX در ایالات متحده و مقامات در باهاما می شود. به گفته وکلای آمریکایی، مدیران تصفیه در باهاما درخواست دسترسی به داده های FTX تحت کنترل همتایان آمریکایی خود، از جمله داده های تجاری، سوابق ایمیل و سایر اطلاعات را از یک قاضی آمریکایی داشتند.

وکلای دادگستری روز سه‌شنبه در پرونده‌ای در دادگاه گزارش دادند: «این یک درخواست دسترسی پویا و پر جنب و جوش است که فوراً در اختیار دولت باهاما و آقایان قرار خواهد گرفت».

وکلای آمریکایی در حمایت از اتهامات مربوط به همکاری ادعایی بین مقامات باهامیا و SBF خاطرنشان کردند که SBF برای همه مشتریان باهامایی انصراف داده است. در 10 نوامبر، درست یک روز قبل از اعلام ورشکستگی FTX، این شرکت گفت که تسهیل برداشت وجوه باهامیان را با استناد به رعایت مقررات محلی آغاز کرده است. این حادثه منجر به خروج میلیون‌ها دلار ارزهای دیجیتال از صرافی شد.

مربوط: SBF ساعاتی قبل از دستگیری خود بخشی از گروه چت “Wirefraud” را انکار می کند

گزارش جدید ادعاهای بیشتری را در مورد روابط نزدیک بین FTX و مقامات دولتی در باهاما مطرح می کند، در حالی که گزارش های دیگر نشان می دهد SBF همچنین با دولت ایالات متحده ارتباط دارد. بر اساس برخی گزارش ها، SBF در طول چرخه سیاسی 2021-2022 نزدیک به 40 میلیون دلار برای حمایت از دموکرات ها هزینه کرده است. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا تخمین زد که مبلغی که SBF در واقع به نامزدهای دموکرات اهدا کرده است بیش از یک میلیارد دلار است.

این خبر اندکی پس از ابراز علاقه SBF برای ایجاد یک پروژه جدید برای بازپرداخت 50 میلیارد دلار به طلبکاران FTX منتشر شد. بنیانگذار FTX بعداً در 12 دسامبر در باهاما دستگیر شد.


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید