همکاری آزمایشگاه‌های آوا و آمازون می‌تواند «کیک» را برای بلاک چین گسترش دهد

همکاری آزمایشگاه‌های آوا و آمازون می‌تواند «کیک» را برای بلاک چین گسترش دهد


این همکاری به افراد و موسسات اجازه می‌دهد تا زیرشبکه‌هایی را راه‌اندازی کنند که می‌توانند به‌عنوان سیستم‌های بلاک چین مستقل عمل کنند.

«همکاری» خدمات وب آمازون (AWS)-Avalanche باید تقریباً آنی را برای توسعه دهندگان ایجاد کند تا گره‌ها را در بلاک چین بهمن ایجاد کنند، از جمله «استقرار گره با یک کلیک»، همانطور که هفته گذشته به دقت توضیح داده شد.

در نهایت، می‌تواند برای کسب‌وکارهای روزمره (یعنی کسب‌وکارهای غیرمرتبط با رمزارز) و حتی افراد برای ایجاد زیرشبکه‌های خود، مانند بلاک‌چین‌های کوچک‌تر، خصوصی و لایه ۲ آسان‌تر کند.

اما شاید نکته برجسته اطلاعیه 11 ژانویه این باشد که انقلاب بلاک چین فقط مربوط به ارزهای دیجیتال نیست. این همچنین در مورد چیزهای پیش پا افتاده و همچنین ذخیره سازی اسناد با ایمن تر و معقول تر است تا بتوان آنها را به سرعت در مواقع اضطراری بازیابی کرد. این شامل امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرقابل تغییر (NFT) می‌شود، اما همچنین در مورد ارائه «راه‌حل‌های بلاک چین مقیاس‌پذیر» به موسسات و دولت‌ها، از جمله مدیریت انطباق، موارد استفاده یکنواخت اما مهم مانند آوا لبز، خالق Avalanche است. گفتم هفته گذشته

جان نحاس، معاون آوا لبس، در یک وبیناری که در 12 ژانویه با حضور نمایندگان آزمایشگاه‌های آوا و خدمات وب آمازون برگزار شد، گفت: «محصولات رمزنگاری یا زیرساخت‌های رمزنگاری، تا این مرحله به خوبی برای جذب افراد بومی رمزارز آماده شده‌اند. . […] ما باید کیک را در اینجا گسترش دهیم. برای جذب افراد بیشتر به این اکوسیستم، باید توسعه‌دهندگان، شرکت‌ها و افرادی را که از این فناوری در بازار انبوه استفاده خواهند کرد، گسترش دهیم.»

“مشارکت جعلی”؟

جامعه بهمن به طور کلی از اخبار خدمات وب آمازون استقبال کرد، اما برخی دیگر با برخی از زبان ها و ادعاها، مانند امین گون سیرر، مدیر عامل آزمایشگاه آوا، مخالف بودند. ادعا «این یک مسئله بزرگ است. این “اعلام مشارکت AWS” پدربزرگ شما نیست.”

آیا واقعاً این یک “مشارکت” بود، برخی زیر سوال رفتند یا نه؟ فقط یک توافق نامه اغراق آمیز “استفاده از خدمات”.? شاید خدمات وب آمازون واقعا بیشتر یک “تجمع کننده فناوری” بود تا یک همکار؟ آیا دیگر توسعه دهندگان زنجیره سطح 1 مانند Casper Labs با غول فناوری “شریک” نکرده اند تا به توسعه دهندگان اجازه دهند زیرساخت های گره را مستقر کنند یا شبکه های سفارشی را مستقیماً از طریق آمازون طراحی کنند؟ در واقع، از توسعه دهندگان دعوت شد تا در می 2021 «گره اتریوم مدیریت شده خودتان» را در بلاک چین مدیریت شده آمازون بسازید، درست است؟

داخل جیکآلخاندرو پاستوره، مدیر عامل Pastore Capital، این اعلامیه را به عنوان “یک شراکت ساختگی بین @avalancheavax و @amazon” توصیف کرد، جایی که آوا لبز “یک سرویس اجاره ای را تحت عنوان مشارکت با آمازون به ما فروخت.”

صرف نظر از این، در وبینار در 12 ژانویه، سه تن از مدیران آوا لبز، از جمله رئیس جان وو، در کنار شای پردنیک، رهبر فناوری جهانی Web3 AWS و بردلی فاینشتاین، رهبر Web3 برای خدمات وب آمازون قرار گرفتند. Feinstein به طور خاص از کلمه “مشارکت” برای توصیف انجمن جدید Ava-AWS استفاده کرد و هیچ کس در آنجا مخالفت نکرد. AWS و Ava Labs اعلام کردند که یک وبینار مشترک دیگر در ماه فوریه و یک هکاتون با حمایت مشترک در ماه می برگزار خواهند کرد.

مهمتر از آن، شاید این سوال بزرگتر است: این رابطه به طور کلی برای تکامل بلاک چین چه معنایی دارد؟

تسریع در نوآوری

متیو سیگل، رئیس تحقیقات دارایی دیجیتال VanEck به کوین تلگراف گفت: «به نظر می رسد Avalanche بهترین فضای رک را در AWS در بین پلتفرم های بلاک چین خواهد داشت. سیگل بیان کرد که کسب و کارهایی که می خواهند اپلیکیشن های مبتنی بر بلاک چین را از محیط های AWS راه اندازی کنند، در صورت انتخاب Avalanche، بهترین پشتیبانی و قیمت را دریافت خواهند کرد و افزود:

در توییتر اسپیس با نمایندگان AWS و Avalanche، AWS متعهد به ارائه بازاریابی، آموزش و تخفیف برای کسب‌وکارهایی است که زیرشبکه‌های Avalanche را در AWS راه‌اندازی می‌کنند.

از نظر سیگل، همکاری ممکن است برخی محصولات جانبی مثبت نیز داشته باشد که «نوآوری معنادار در فضا» را تسریع می‌کند. اگر خدمات وب آمازون در این بازار حضور فعال داشته باشد، کسب‌وکارها ممکن است راه‌اندازی سریع‌تر و آسان‌تر بلاک‌چین‌های بدون مجوز را آسان‌تر کنند.

آخرین: نتایج FTX: آزمایش SBF می تواند سابقه ای برای صنعت کریپتو ایجاد کند

آمازون تنها غول فناوری نیست که در این مسیر حرکت می کند. سیگل گفت: «به یاد بیاورید که در ماه نوامبر Google Cloud مشارکتی مشابه با سولانا را راه‌اندازی کرد. با توجه به اینکه محاسبات زیادی در حال حرکت به سمت فضای ابری است، “مثبت این نوع تعهد از سوی ارائه دهندگان بزرگ است.”

ایوان لامونتانژ، تحلیلگر Sarson Funds به کوین تلگراف گفت: «اخبار اصلی در اینجا این است که ما شاهد پشتیبانی خدمات وب آمازون از اکوسیستم بلاک چین بهمن هستیم. این به افراد و موسسات این امکان را می‌دهد تا زیرشبکه‌هایی را راه‌اندازی کنند که می‌توانند به‌عنوان بلاک چین‌های مستقل عمل کنند. سیستم های. اضافه:

این امر باعث ایجاد دید جدیدی از مقیاس‌پذیری شد و به سازمان‌ها اجازه داد تا به راحتی سیستم‌های بلاک چین مستقل خود را بسازند.

با این حال، برخی دیگر تردید داشتند که همکاری جدید در سطح صنعت اهمیت داشته باشد. فردی زوانزگر، سرپرست اکوسیستم Blockdaemon Ethereum، می‌گوید: «این قطعاً به این معنی است که راه‌اندازی/اجرای گره‌های AVAX در AWS آسان‌تر است، اما در حال حاضر گره‌ها/الگوهای بلاک‌چین دیگری نیز از ارائه‌دهندگان مختلف ابری یا میزبانی در دسترس هستند.»

زوانزگر افزود: «البته، هر گونه بهبودی در عملکرد زیرساخت بلاک چین مثبت است، اما مشتریان سازمانی ما بهترین خدمات را از ما به عنوان ارائه‌دهنده زیرساخت سازمانی، که شامل نصب سفارشی می‌شود، انتظار دارند.»

در جای دیگر، هاوارد رایت، معاون رئیس جمهور و رئیس استارت آپ های جهانی در AWS، همکاری این شرکت با آزمایشگاه آوا را “لحظه ای مهم” خواند.

برخی از نظرات توییتر حاکی از آن است که این اعلامیه عمدتاً برای افزایش قیمت توکن AVAX طراحی شده است. “این اولین بار نیست که وارد بازار می شود” اشاره شد پاستور در سریال 15 قسمتی توییتر. او می افزاید: «این بازار پر از دستکاری است.

از طرفی تقریبا همه چیز سکه ها پس از اعلام افزایش یافتند و این احتمالاً بیشتر به اخبار مربوط به نرخ بهره مثبت مربوط می شود تا هر چیزی که مربوط به دنیای کریپتو باشد. کوین تلگراف با مقایسه عملکرد قیمت AVAX با قیمت بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) در دوره هفت روزه از 10 تا 17 ژانویه، اشاره کرد که AVAX +34٪ بود، اما BTC و ETH +24٪ بودند. متوجه شد که عقب نیست. و 19% به ترتیب.

یک سه گانه غیر معمول

بلاک چین Avalanche که در سپتامبر 2020 راه اندازی شد، دارای عناصر منحصر به فردی است. در واقع از سه بلاک چین مجزا تشکیل شده است: X-Chain فقط برای ارسال و دریافت وجوه استفاده می شود، P-Chain برای سرمایه گذاری و اعتبارسنجی فعالیت ها، و C-Chain برای قراردادهای هوشمند و برنامه های DeFi است.

CoinMarketCap می‌گوید: «بلاک‌چین‌های بهمنی حتی از مکانیسم‌های اجماع متفاوتی بر اساس موارد استفاده خود استفاده می‌کنند. این مانند BTC یا ETH نیست که در آن همه گره ها همه تراکنش ها را تأیید می کنند. این تقسیم کار مسلماً سرعت پردازش را افزایش می دهد.

در واقع، Avalanche ادعا می کند که سریع ترین پلت فرم قراردادهای هوشمند در صنعت است که با زمان دقیق اندازه گیری می شود. طبق گفته آزمایشگاه آوا، این پروتکل همچنین دارای بیشترین اعتبار سنجی در بین پروتکل های اثبات سهام است که کارایی آن را تضمین می کند.

دیگران نیز به نقاط قوت او اذعان دارند. سیگل اظهار داشت: «بهمن اطمینان تقریباً فوری و هزینه‌های هر تراکنش را ارائه می‌کند. اتریوم بسیار کندتر با هزینه بالاتر ته نشین می شود. او اضافه کرد که با توجه به اینکه AWS می‌تواند راه‌اندازی زیرشبکه Avalanche را آسان کند، سهولت استفاده از آن می‌تواند Avalanche را از سایر زنجیره‌های آینده متمایز کند.

کار با دولت ها

به نظر می رسد آوا لبز بیشتر از سایر توسعه دهندگان زنجیره ای مایل به حمایت از سازمان های دولتی است. در نوامبر 2021، یک “اتحاد استراتژیک” با Deloitte برای ایجاد یک “پلتفرم بازیابی فاجعه” با قابلیت بلاک چین را اعلام کرد تا دولت های ایالتی و محلی را قادر سازد تا واجد شرایط بودن خود را برای کمک های مالی اضطراری فدرال به راحتی نشان دهند.

در حالی که نیک موسالم، معاون ارشد آوا لبز در این وبینار گفت که هنوز منطقه “تحت رادار” برای برنامه های بلاک چین دولتی وجود دارد، او به “مشارکت” آوا لبز با دیلویت برای همکاری با جوامع و سازمان های دولتی مانند FEMA اشاره کرد. هزینه های اداری:

“آی تی [the blockchain] با سازماندهی اسناد مورد نیاز برای نشان دادن انطباق، به سرعت بازیابی کمک می کند [for funding]. با ذخیره ایمن و پیوند دادن تمام اسناد مربوطه در Avalanche، نگهداری را ساده می کند.

“زیر شبکه هایی که به عنوان زنجیره های کاربردی عمل می کنند”

دنیای بلاک چین در حال تغییر است و آمازون می خواهد وارد آن شود. حداقل این سیگنالی است که آوا Labs هفته گذشته ارسال کرد.

AWS از چگونگی تکامل بلاک‌چین‌ها با زیرشبکه‌هایی که به‌عنوان زنجیره‌های اپلیکیشن عمل می‌کنند آگاه است و می‌خواهد یکی از ارائه‌دهندگان میزبانی برای زیرشبکه‌های بسیاری باشد که مردم در شرف راه‌اندازی هستند. گفتم متاسف.

آخرین: بلاک چین های خاص برنامه راه حلی امیدوارکننده برای مقیاس پذیری باقی مانده است

شاید آوا لبز در ادعای “همکاری” با آمازون کمی بیش از حد پیش رفت – مثل این است که ماه ادعای مشارکت با خورشید را دارد. اما Ava Labs را باید به خاطر نگاهی فراتر از موارد استفاده که فقط بومی‌های رمزنگاری را هدف قرار می‌دهند تحسین کرد و در عین حال از انعطاف‌پذیری، مقیاس و قدرت AWS استفاده می‌کند تا توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا زیرشبکه‌هایی را برای استفاده توسط مشاغل روزمره و سازمان‌های دولتی و غیره ایجاد کنند.

اگر قرار باشد فناوری بلاک چین به وضعیت اصلی برسد، اول از همه توسط زیرشبکه، از جمله موارد استفاده روزمره مانند ذخیره‌سازی اسناد و موارد مشابه، تحت شبکه قرار می‌گیرد.
نویسنده: Aaron Wood

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉