جیم کرامر منتقد بیت کوین گزارش کالبد شکافی ETF را فاش کرد


تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ گفت: اطلاعات ارائه کرد درباره گزارش پس از مرگ صندوق معامله شده در بورس اینورس کرامر معکوس (ETF).

اشکالات طراحی ETF جیم کرامر

بالچوناس به نقایص مهمی اشاره کرد که ETF از زمان آغاز به کار آن را آزار داده است. این تحلیلگر گفت این صندوق که برای سرمایه گذاری بر روی سهام کرامر از طریق یک استراتژی کوتاه مدت طراحی شده است، به دلیل کارمزدهای بالا و طراحی معیوب که عملکرد آن را حتی در شرایط مطلوب بازار مختل می کرد، نتوانست علاقه سرمایه گذاران را جلب کند.

برخلاف ETFهای سنتی که معمولاً موقعیت‌های لانگ یا کوتاه را اتخاذ می‌کنند، ETF کرامر معکوس از یک استراتژی بلند-کوت پیروی می‌کند که در آن بسیاری از خریدهای سهام آن عملکرد یکدیگر را خنثی می‌کنند و خروج را تقریبا غیرممکن می‌کنند. بالچوناس خاطرنشان کرد که ETFهای موضوعی مانند این اغلب برای جذب سرمایه گذاران به عملکردهای فراگیر نیاز دارند، شاهکاری که صندوق به دلیل محدودیت های ساختاری خود نتوانسته است به آن دست یابد.

کنایه مبارزه کرامر با ETF مشخص است، به ویژه با توجه به انتقاد شدید او از بیت کوین. در ماه ژانویه، کرامر در مورد افزایش سریع بیت کوین نگرانی هایی را مطرح کرد و نسبت به کاهش احتمالی ارزش بیت کوین هشدار داد.

اما بیت کوین انتظارات را زیر پا گذاشت و به بالاترین سطح خود یعنی 73000 دلار رسید و به رشد خود ادامه داد. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین 72300 دلار با ارزش بازار 1.4 تریلیون دلار معامله می شود.

افزایش ETF بیت کوین و پذیرش سازمانی

در تضاد کامل با مبارزات ETF جیم کرامر، ETF های بیت کوین نقطه ای به ارزش خالص دارایی 58.36 میلیارد دلار رسیده اند که توسط تاییدیه های نظارتی که به سرمایه نهادی اجازه ورود به بازار را می دهد هدایت می شود.

ورود سرمایه بیشتر از طریق ETF بیت کوین در دراز مدت قریب الوقوع است، از طریق BlackRock، Fidelity Investments و Ark Invest و غیره.

برنشتاین، یک شرکت مدیریت دارایی جهانی، اعتماد بیشتری به پتانسیل بیت کوین ابراز کرد و پیش بینی ها حاکی از افزایش قیمت آن به 150000 دلار بود. این شرکت کاهش اخیر سهام ماینرهای بیت کوین را به عنوان یک فرصت خرید می بیند و پیش بینی می کند که افزایش قیمت که رویداد هاوینگ آینده بیشتر افزایش خواهد یافت.
نویسنده: Godfrey Benjamin

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید