سناتور استرالیایی لایحه ویژه ای را برای سرعت بخشیدن به مقررات ارزهای دیجیتال تصویب کرد


سناتور اندرو براگ لایحه ای را ارائه کرده است که استانداردهای نظارتی را برای صنعت ارزهای دیجیتال در استرالیا پیشنهاد می کند.

لایحه جدیدی به پارلمان استرالیا ارائه شده است که مقرراتی را برای ارائه خدمات ارزهای دیجیتال در این کشور پیشنهاد می کند.

سناتور اندرو براگ یک لایحه ویژه سناتور به نام لایحه دارایی های دیجیتال 2023 را برای “حمایت از مصرف کنندگان و تشویق سرمایه گذاران” معرفی کرد.

تغییرات قانونی پیشنهادی معمولاً توسط وزرای استرالیا ارائه می شود. با این حال، همانطور که دفتر آموزش مجلس دستور داده است، قانونگذاران می توانند لوایحی را از اعضای خصوصی یا سناتورهای خصوصی ارائه کنند که ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد تا در پارلمان تصویب شود.

براگ اطلاعات بیشتری را برای ارائه لایحه ویژه ارائه کرد و به دولت فعلی کارگر به دلیل عدم رعایت 12 توصیه در مورد مقررات ارزهای دیجیتال که توسط کمیته منتخب سنا به عنوان مرکز فناوری و مالی در استرالیا در اکتبر 2021 معرفی شد، اعتراض کرد.

سناتور همچنین اضافه کرد که مصرف کنندگان استرالیایی در معرض رویدادهای گسترده صنعت مانند سقوط FTX به دلیل انفعال دولت استرالیا در ارائه وضوح نظارتی به صنعت هستند.

“استرالیا می تواند یک مرکز دارایی دیجیتال در عین محافظت از مصرف کنندگان دارایی دیجیتال باشد. اما ما باید همین الان اقدام کنیم.»

هدف این قانون ارائه یک چارچوب نظارتی برای مبادلات ارزهای دیجیتال، متولیان و صادرکنندگان استیبل کوین است که هم از مصرف‌کنندگان محافظت می‌کند و هم سرمایه‌گذاری را تشویق می‌کند.

همچنین هدف آن ارائه دستورالعمل‌هایی برای گزارش‌دهی اطلاعات توسط پذیرندگان سپرده مجاز (ADI) برای صدور و کنترل ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است.

مطالب مرتبط: استرالیا طبقه بندی دارایی های رمزنگاری را معرفی می کند

در صورت تصویب، این لایحه به یک فرد یا کسب و کار نیاز دارد که مجوز صادر شده توسط کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) یا مجوز خارجی برای راه اندازی صرافی ارزهای دیجیتال داشته باشد. این امر برای متولیان ارزهای دیجیتال و صادرکنندگان استیبل کوین در استرالیا نیز اعمال خواهد شد.

این لایحه همچنین تعهدات و الزامات مختلفی را برای صرافی ها، متولیان و صادرکنندگان استیبل کوین تعیین می کند. این شامل سرمایه یا حداقل ذخیره مورد نیاز، تخصیص وجوه مشتری، گزارش دارایی های مشتری، و همچنین ترتیبات حسابرسی، اطمینان و افشا است.

در حال حاضر رایزنی عمومی در استرالیا در مورد طبقه بندی ارزهای دیجیتال و توکن ها، خدمات و پلتفرم های مختلف دارایی دیجیتال در حال انجام است. مشاوره “نقشه توکن” که تعاریف کلیدی صنعت ارزهای دیجیتال را تشریح می کند، در ماه فوریه منتشر شد.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید