بانک “بیگ 4” استرالیا ANZ برداشت پول نقد از بسیاری از شعبه ها را متوقف می کند


این اقدام در حالی صورت گرفت که استرالیایی‌ها به کاهش استفاده از پول نقد و شعب بانک‌ها ادامه دادند، اما نگرانی‌هایی را در مورد نزدیک شدن به نابودی پول نقد افزایش داد.

ANZ، یکی از 4 بانک بزرگ استرالیا، تسهیل برداشت و سپرده گذاری از برخی شعب استرالیا را متوقف خواهد کرد، زیرا به نظر می رسد مشتریان خود را به استفاده از تعداد روبه کاهش دستگاه های خودپرداز و دستگاه های سپرده سوق دهد.

این تصمیم زمانی لغو شد که منتقدانی مانند پاتریشیا اسپارو از شورای سالمندی استرالیا به استرالیا گفتند که این تغییر می‌تواند به طور نامتناسبی بر افراد مسن‌تری که مهارت کمتری در دیجیتالی کردن دارند تأثیر بگذارد – دیگران پیشنهاد می‌کنند که این باعث می‌شود کاربران فیات بیشتر شوند. حساس به مسائل فنی همچنین نگرانی‌ها مبنی بر اینکه این شروع تلاش برای حذف پول نقد است و اینکه پول نقد می‌تواند به زودی با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) جایگزین شود، مجدداً تأیید شد.

در پاسخ به سؤالات Cointelegraph، سخنگوی ANZ اظهار داشت که شعب آسیب‌دیده همه شعبه‌های کلانشهری با دستگاه‌های خودپرداز و دستگاه‌های سپرده در نزدیکی هستند و این حرکت تا حدودی به دلیل تراکنش‌های درون شعبه‌ای بوده است که طی چهار سال گذشته بیش از 50 درصد کاهش داشته است. سال ها.

بر اساس گزارش بانک مرکزی استرالیا (RBA) در تاریخ 16 مارس، این توسعه زمانی رخ می دهد که استرالیا به تدریج به یک جامعه بدون پول نقد تبدیل می شود و درصد پرداخت های خرده فروشی به صورت نقدی از 59 درصد در سال 2007 به تنها 27 درصد در سال 2019 کاهش یافته است. .

RBA خاطرنشان کرد که نتایج تحقیقات 2022 اواخر امسال اعلام خواهد شد، اما اضافه کرد که همه گیری COVID-19 تنها روند را تسریع کرده است و مشاغل در این تغییر سهیم هستند:

علاوه بر این، تعداد قابل توجهی از بازرگانان نشان دادند که قصد دارند در مقطعی در آینده از پرداخت نقدی خودداری کنند.

RBA همچنین به کاهش خودپردازها و شعب بانک ها در سراسر کشور اشاره کرد، به طوری که تعداد شعب بانک ها از سال 2017 30 درصد و تعداد خودپردازها از سال 2016 25 درصد کاهش یافته است.

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌ها در مورد جایگزینی وجه نقد CBDC این است که چگونه می‌تواند بر آزادی و حریم خصوصی افراد تأثیر بگذارد، زیرا تراکنش‌های نقدی ناشناس ماندن و امکان انجام تراکنش‌ها بدون ثبت سابقه را فراهم می‌کنند.

یک برنامه آزمایشی CBDC در حال حاضر در استرالیا در حال انجام است و انتظار می رود در اواسط سال 2023 به روز رسانی شود و یکی از نتایج تعیین شده توسط RBA این بود که می تواند جایگزین دلار نقدی استرالیا شود.

مرتبط با: تد کروز و ران دیسانتیس در برابر «دلار دیجیتالی»: قانون رمزگشایی شده، 20 تا 27 مارس

NAB، یکی دیگر از سخنگویان بانک Big4، با پاسخ دادن به سوالات Cointelegraph از طریق ایمیل، این ترس ها را تا حدودی کاهش داد و گفت:

NAB همچنان با پول نقد در شعب ما سروکار دارد و ما هیچ برنامه ای برای جایگزینی آن نداریم. تا زمانی که مشتریان ما آن را درخواست کنند، پول نقد همچنان نقش مهمی در جامعه استرالیا ایفا خواهد کرد.

دو بانک دیگر در Big 4، CBA و Westpac، تا زمان انتشار به درخواست‌های Cointelegraph پاسخ نداده‌اند، در حالی که Westpac به استرالیا گفت که آنها هیچ برنامه‌ای برای بازگرداندن دسترسی به پول نقد از طریق شعب خود ندارند، اما یک سخنگوی CBA گفت. در پاسخ هایش کمی مبهم تر بود.

آسیا اکسپرس: تلاش آمریکا و چین برای سرکوب بایننس، ادعای رشوه 40 میلیون دلاری SBF
نویسنده: Luke Huigsloot

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید