استرالیا اولین تجارت FX را با استفاده از CBDC انجام می دهد زیرا پایلوت eAUD ادامه دارد


دلار دیجیتال استرالیا برای تجارت استیبل کوین دلار آمریکا با استفاده از بلاک چین لایه 2 اتریوم استفاده شد.

استرالیا اولین تراکنش ارزی خود را با استفاده از eAUD به عنوان بخشی از آزمایشی زنده برای ارز دیجیتال بانک مرکزی بالقوه این کشور (CBDC) با موفقیت به پایان رساند.

این امر در بحبوحه علاقه رو به رشد کشورهای سرتاسر جهان برای آشنایی با ارزهای دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی یا راه اندازی آن صورت می گیرد.

Canvas ارائه‌دهنده زیرساخت بلاک چین در 17 مه به وقت محلی گفت که مدیران صندوق‌های ارز دیجیتال DigitalX و TAF Capital در حال معامله eAUD در برابر استیبل کوین USD Coin (USDC) هستند.

Canvas گزارش داد که این تراکنش فوراً حل شد و آن را به عنوان موفقیتی نسبت به آنچه که آن را “آهسته، گران و مستعد خطا” شبکه های سنتی FX و حواله می نامید، اعلام کرد.

تجارت ارز بخشی از مجموعه آزمایشاتی بود که در حال حاضر در حال بررسی موارد استفاده احتمالی برای CBDC است. این برنامه آزمایشی توسط بانک مرکزی استرالیا (RBA) در همکاری با موسسه تحقیقات مالی مرکز تحقیقات تعاونی مالی دیجیتال (DFCRC) آغاز شد.

آزمایش Canvas استفاده از eAUD ها را در معاملات صرافی توکن شده بررسی کرد که می تواند به مزایای استفاده از CBDC نسبت به ارزهای فیات و پلتفرم های پرداخت موجود اشاره کند.

این تراکنش در یک برنامه غیرمتمرکز بر روی “Connect” Canvas، یک لایه اتریوم 2 با استفاده از فناوری تجمع دانش صفر (ZK) StarkWare انجام شد.

دیوید لاوکی، مدیر عامل Canvas، تجارت را “تاریخی” خواند و افزود که دلار دیجیتال به طور بالقوه می تواند چالش های موجود در بازارهای ارز و حواله ارزی مانند “بهبود زمان تراکنش، کاهش کارمزدها و ایجاد دسترسی آزادتر” را برطرف کند.

مرتبط با: BIS یک سند جامع در مورد پرداخت های آفلاین CBDC منتشر کرده است

آزمایش آزمایشی آوریل توسط یک بانک استرالیا و نیوزیلند (ANZ) از CBDC برای تجارت اعتبار کربن استفاده کرد.

ANZ از eAUD برای حمایت از استیبل کوین A$DC خود برای تجارت وام در یک بلاک چین عمومی استفاده کرد و گزارش داد که این معامله «تقریباً بلادرنگ» است.

سایر موارد استفاده آزمایش شده شامل پرداخت های آفلاین، توزیع، نگهداری، اتوماسیون مالیاتی، استفاده در “تجارت وب 3 مورد اعتماد” و حتی حراج های دام است.

این آزمایش از 31 مارس آغاز شده و در 31 می به پایان می رسد. گزارش و ارزیابی موارد استفاده مختلف در 30 ژوئن منتشر خواهد شد.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه انباشته‌های ZK اتریوم می‌توانند قابلیت تعامل داشته باشند
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید