Crypto بزرگترین طبقه دارایی در حال رشد در حقوق بازنشستگی Aussie DIY است


داده های جدید منتشر شده نشان می دهد استرالیایی ها به طور فزاینده ای ارزهای رمزنگاری شده را به “سوپر وجوه خودگردان” خود به عنوان راهی برای ایمن کردن زندگی بازنشستگی خود اضافه می کنند.

استرالیایی‌ها به طور فزاینده‌ای برای تضمین بازنشستگی کامل به ارزهای دیجیتال روی می‌آورند، با تخصیص به طبقه دارایی از صندوق‌های بازنشستگی خودگردان که تنها در چهار سال 400 درصد افزایش یافته و نرخ رشد آن از سهام و اوراق قرضه پیشی گرفته است.

طبق آمار منتشر شده در 2 نوامبر، نزدیک به 612000 ابرصندوق خودگردان (SMSF) تا سه ماهه منتهی به سپتامبر، ارزهای دیجیتال به ارزش 658.6 میلیون دلار (992 میلیون دلار استرالیا) را در اختیار داشتند.

آخرین رقم در مقایسه با فصل مشابه در سال 2019، 400 درصد افزایش داشته است. این سه ماهه با کمتر از 131.5 میلیون دلار (198 میلیون دلار استرالیا) بسته شد.

در استرالیا، ابر صندوق‌های سرمایه‌گذاری خودگردان، که به عنوان ابر صندوق‌های خصوصی نیز شناخته می‌شوند، به افراد اجازه می‌دهند تا نحوه سرمایه‌گذاری وجوه بازنشستگی خود را کنترل کنند.

دنی تالوار، رئیس مالیات در ارائه‌دهنده مالیات ارزهای دیجیتال Koinly، به کوین تلگراف گفت که این امر کریپتو را به «بزرگ‌ترین کلاس دارایی رو به رشد در میان SMSFها» تبدیل می‌کند.

در مقایسه، سهام فهرست شده که بزرگترین دسته تخصیص برای SMSFs در پایان سه ماهه گذشته بودند، 28 درصد نسبت به مدت مشابه افزایش یافتند.

با این حال، کل تخصیص SMSF به ارزهای دیجیتال نسبت به سه ماهه منتهی به ژوئن 2023 کاهش جزئی 0.8٪ و نسبت به سال قبل 2.4٪ کاهش داشت.

از سپتامبر 2019، میزان تخصیص رمزنگاری در تمام SMSFها در هر سه ماهه است.

ادامه مطلب


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید