استرالیا رتبه سوم را در نصب خودپردازهای رمزنگاری پس از ایالات متحده و کانادا دارد

استرالیا رتبه سوم را در نصب خودپردازهای رمزنگاری پس از ایالات متحده و کانادا دارد


استرالیا در حال حاضر دارای 234 دستگاه خودپرداز رمزنگاری است که پس از ایالات متحده و کانادا در رتبه سوم جهان قرار دارد.

با وجود بازار نزولی و پویایی کم سابقه نصب‌های جدید خودپرداز بیت‌کوین در سراسر جهان، استرالیا از نظر تعداد دستگاه‌های خودپرداز کریپتو در میان سه کشور برتر جهان قرار دارد. استرالیایی ها تنها در اولین روزهای ژانویه به مقام چهارم رسیدند – از آن زمان تاکنون 16 دستگاه دیگر نصب کرده اند.

طبق داده‌های Coinatmradar، استرالیا در حال حاضر ۲۳۴ دستگاه خودپرداز رمزنگاری دارد که پس از ایالات متحده و کانادا در رتبه سوم جهان قرار دارد. این کشور با ۲۲۲ دستگاه خودپرداز رمزنگاری در سه هفته از اسپانیا پیشی گرفت.

همه چیز در مورد پویایی است—استرالیا تنها در سه ماه آخر سال 2022 99 دستگاه خودپرداز رمزنگاری نصب کرده است که تقریباً نیمی از تعداد کل است. از اول ژانویه، استرالیا 16 دستگاه جدید نصب کرده است، در حالی که اسپانیا در واقع 4 دستگاه را از دست داده است و السالوادور، که رتبه پنجم جهانی را دارد، حتی یک دستگاه خودپرداز جدید ثبت نکرده است.

توزیع Crypto ATM بر اساس قاره ها و کشورها. منبع: CoinATMRadar

به طور کلی، اعداد برای اسپانیا و السالوادور، و همچنین استرالیا، به سختی می توانند با نسبت عظیم دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در ایالات متحده مطابقت داشته باشند. ایالات متحده خانه 33387 یا 86.9٪ از کل ماشین های جهان است. همراه با کانادا (2556) در زمان نگارش این مقاله، آنها مالک 94.4٪ از تمام خودپردازهای رمزنگاری هستند.

مطالب مرتبط: چگونه در استرالیا بیت کوین بخریم؟

یک بازار نزولی سالانه در سال 2022، همراه با تنش‌های ژئوپلیتیکی و تورم جهانی، منجر به کندی چشمگیر در نصب دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال شد. تنها 94 دستگاه خودپرداز بیت کوین بین جولای تا پایان سال 2022 به شبکه جهانی اضافه شد، در حالی که در نیمه اول سال 2022 تعداد 4169 دستگاه خودپرداز بیت کوین به شبکه جهانی اضافه شد.

در ژانویه 2023، شهر کولانگاتا استرالیا اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین را با قابلیت های شبکه لایتنینگ یکپارچه دریافت کرد. این دستگاه مشابه خودپردازهای رمزنگاری سنتی عمل می کند، اما به لطف راه حل لایتنینگ لایه 2، در زمان قابل توجهی صرفه جویی می کند. همچنین امکان خرید مقادیر بسیار کم BTC را فراهم می کند.


نویسنده: David Attlee

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉