استرالیا با پشت سر گذاشتن السالوادور به چهارمین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل شد

استرالیا با پشت سر گذاشتن السالوادور به چهارمین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل شد


موقعیت السالوادور به عنوان چهارمین مرکز خودپرداز ارزهای دیجیتال کوتاه مدت بود زیرا استرالیا بازی خود را در ماه های بعد افزایش داد.

السالوادور، اولین کشوری که بیت کوین (BTC) را قانونی کرد، یک امتیاز دیگر را در مجموع نصب خودپردازهای رمزنگاری کاهش داد زیرا استرالیا 216 دستگاه خودپرداز را تا سال 2023 به ثبت رساند.

به عنوان بخشی از تلاش السالوادور برای ایجاد بیت کوین به عنوان یک وسیله پرداخت قانونی، رئیس جمهور Nayib Bukele تصمیم گرفته بود بیش از 200 دستگاه خودپرداز رمزنگاری را در سراسر کشور راه اندازی کند. این حرکت السالوادور را پس از ایالات متحده و کانادا در سپتامبر 2021 به سومین مرکز خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل می کند، در حالی که اسپانیا و استرالیا از تعداد خودپردازهای کشور آمریکای مرکزی در سال 2022 پیشی گرفته اند.

در اکتبر 2022، کوین تلگراف گزارش داد که اسپانیا پس از نصب 215 دستگاه خودپرداز رمزنگاری، به سومین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. اما اسپانیا به مسیر نصب خود ادامه داد و در زمان نگارش این مقاله خانه 226 دستگاه خودپرداز ارزهای دیجیتال است. موقعیت السالوادور به عنوان چهارمین مرکز خودپرداز ارزهای دیجیتال کوتاه مدت بود زیرا استرالیا بازی خود را در ماه های بعد افزایش داد.

داده های CoinATMRadar تأیید می کند که استرالیا 99 دستگاه خودپرداز رمزنگاری را در سه ماه آخر سال 2022 نصب کرده است. از 1 ژانویه 2023، استرالیا 219 دستگاه خودپرداز رمزنگاری فعال را به ثبت رسانده است که السالوادور را با 7 دستگاه خودپرداز در زمان نگارش این مقاله تحت الشعاع قرار داده است.

استرالیا 0.6 درصد از تاسیسات خودپرداز رمزنگاری جهانی را در اختیار دارد و با این نرخ، موقعیت خوبی برای تصاحب شماره‌های خودپرداز 312 خودپرداز آسیایی دارد. تعداد کل دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در سراسر جهان 38602 دستگاه است که از این تعداد 6071 دستگاه تنها در سال 2022 نصب شده است.

مربوط: فلوریدا، ایالت ایالات متحده، بهترین آمادگی را برای پذیرش گسترده رمزارزها: تحقیق

تلاش نیجریه برای اعمال پذیرش ارز دیجیتال داخلی بانک مرکزی (CBDC) – eNaira – دولت را مجبور کرده است که برداشت نقدی خودپرداز را به 225 دلار (100000 نایرا) در هفته محدود کند.

هارونا مصطفی، مدیر نظارت بانکی گفت: «مشتریان باید تشویق شوند تا از کانال‌های جایگزین (بانکداری اینترنتی، اپلیکیشن‌های بانکداری تلفن همراه، USSD، کارت‌ها/POS، eNaira و غیره) برای انجام تراکنش‌های بانکی خود استفاده کنند.


نویسنده: Arijit Sarkar

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉