استرالیا طبقه بندی برای دارایی های کریپتو معرفی می کند


رگولاتورهای ملی توصیه می کنند که چهار نوع اصلی از محصولات مرتبط با صنعت کریپتو را از هم جدا کنید.

پس از مسابقه نظارتی جهانی، استرالیا بحث عمومی را در مورد طبقه بندی دارایی های کریپتو خود راه اندازی کرد. رگولاتورهای ملی توصیه می کنند که چهار نوع اصلی از محصولات مرتبط با صنعت کریپتو را از هم جدا کنید.

در 3 فوریه، وزارت خزانه داری استرالیا توصیه ای در مورد “نقشه توکن” منتشر کرد که آن را گامی کلیدی در دستور کار اصلاحات چند مرحله ای دولت برای تنظیم بازار توصیف کرد. هدف آن ارائه یک رویکرد مبتنی بر واقعیت، آگاهانه مصرف کننده و نوآورانه برای توسعه سیاست است.

این مقاله بر اساس روش “عملکردی” و فناوری خنثی، مجموعه ای از تعاریف اساسی را برای همه چیزهای رمزنگاری ارائه می کند.

در سطح اول، مفاهیم کلیدی مربوط به “شبکه های رمزنگاری”، “توکن های رمزنگاری” و “قراردادهای هوشمند” را تشریح می کند. بر اساس چشم انداز وزارت خزانه داری، یک شبکه رمزنگاری یک سیستم کامپیوتری توزیع شده است که قادر به میزبانی توکن های رمزنگاری است. وظیفه اصلی آن ذخیره اطلاعات و پردازش دستورالعمل های کاربر است. در این مقاله از بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) به عنوان دو شبکه رمزنگاری عمومی شناخته شده یاد شده است.

مرتبط با: استرالیا از ناظران کریپتو در طرح “چند مرحله ای” برای مبارزه با کلاهبرداری حمایت می کند

«توکن رمزنگاری» به عنوان واحدی از اطلاعات دیجیتالی تعریف می‌شود که می‌تواند توسط شخصی که سخت‌افزار میزبانی را که روی آن توکن ثبت شده مدیریت نمی‌کند، «به‌طور خصوصی استفاده یا کنترل کند». بر اساس این مقاله، مفهوم “استفاده و کنترل خصوصی” یک عامل تمایز مهم بین ارزهای دیجیتال و سایر رکوردهای دیجیتال است.

یک “قرارداد هوشمند” کد کامپیوتری است که در پایگاه داده یک شبکه کریپتو منتشر شده است. این شامل نمایندگان یا نمایندگانی است که وظایفی را بر اساس وعده ها یا ترتیبات دیگر انجام می دهند، یا عملکردهایی را که توسط شبکه های رمزنگاری در غیاب وعده، واسطه و واسطه انجام می شود، انجام می دهند.

با تکیه بر این تعاریف ساده، یک مقاله طبقه بندی چهار نوع محصول مرتبط با رمزارز را پیشنهاد می کند:

  1. خدمات دارایی رمزنگاری شامل وام و استقراض، رمپ روشن/خاموش فیات، تجارت توکن رمزنگاری، مدیریت صندوق، ماینینگ/سهم گذاری به عنوان خدمات، قمار و نگهداری.
  2. دارایی‌های کریپتو واسطه نزدیک‌ترین به تعریف گسترده توکن‌ها عبارتند از: حقوق یا مجوزهای مربوط به دسترسی یا اشتراک رویداد، مالکیت معنوی، برنامه‌های پاداش، کالاها و خدمات مصرفی، پول فیات، دارایی‌های غیر مالی و کوپن‌های اوراق قرضه دولتی. این کلاس شامل سکه های پایدار است.
  3. توکن های شبکه – یک “نوع جدید ارز” که زیرساخت پرداخت همتا به همتا را تشکیل می دهد. بیت کوین اصلی خود را در نظر بگیرید.
  4. قراردادهای هوشمند از «دلالی» تا «عمومی» متغیر است. اولین مورد توسط نمایندگان در ارائه خدمات استفاده می شود. مورد دوم توسط طرفین برای رفع نیاز به واسطه استفاده می شود.

در حالی که مقاله پیشنهاد می کند بحث در مورد این طبقه بندی شروع شود و هیچ ابتکار قانونی ارائه نمی کند، نویسندگان آن تطبیق نسبتا آسانی از قوانین موجود برای بسیاری از اکوسیستم رمزنگاری را متصور هستند. مردمی که می توانند خواستار ایجاد یک چارچوب قانونی کاملاً جدید باشند، بخش هایی از اکوسیستم هستند که در آن عملکردها توسط نرم افزار سلف سرویس ارائه می شود.

وزارت خزانه داری تا 3 مارس منتظر بازخورد خواهد بود. گام بزرگ بعدی در بحث مقررات ملی با انتشار سند مشابهی در مورد چارچوب احتمالی مجوز و نگهداری برای ارزهای دیجیتال در اواسط سال 2023 رخ خواهد داد.

در 1 فوریه، وزارت خزانه داری اعلیحضرت بریتانیا نیز سند مشاوره برای مقررات ارزهای دیجیتال را منتشر کرد. در آن، مقام مالی تاکید کرد که با توجه به ظرفیت قانون خدمات مالی و بازارهای فعلی برای پوشش دارایی های دیجیتال، هیچ الزامی در قانون جداگانه وجود ندارد.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید