به استرالیایی ها هشدار می دهد که از کیف پول های رمزنگاری که در خیابان پیدا می کنند دوری کنند


طبق گزارش‌ها، کلاهبرداران به عنوان بخشی از کلاهبرداری، کیف پول‌های کاغذی جعلی را در مکان‌های عمومی رها می‌کنند تا استرالیایی‌ها را از ارزهای دیجیتال خود محروم کنند.

به استرالیایی‌ها هشدار داده شده است که از کیف‌پول‌های کاغذی جعلی بیت‌کوین که ظاهر مشکوکی دارند، که با متقاعد کردن قربانیان برای دسترسی به یک کیف پول ارز دیجیتال کار می‌کنند، دوری کنند، اما در نهایت آنها را از دارایی‌های رمزنگاری خود خالی می‌کند.

بر اساس پستی در صفحه فیس بوک نیروی پلیس NSW در 22 نوامبر، این کلاهبرداری به عنوان یک کیف پول رمزنگاری کاغذی با یک کد QR که شبیه یک کیف پول کاغذی بیت کوین قانونی است، شروع می شود.

اینها توسط کلاهبرداران در مکان های عمومی مانند خیابان ها یا پارک ها پراکنده می شوند.

نمونه ای از کیف پول های کاغذی کریپتو کلاهبرداری. منبع: نیروی پلیس NSW

از شخصی که کیف پول کاغذی را پیدا می کند و کد QR را اسکن می کند، از او خواسته می شود تا روی پیوندی کلیک کند تا به کیف پول رمزنگاری تا سقف 16000 AUD (10000 دلار) دسترسی پیدا کند.

سپس از فرد خواسته می‌شود هزینه برداشت بپردازد و اعتبار کیف پول خود را ارائه کند، که ظاهراً به او امکان می‌دهد موجودی را به کیف پول رمزنگاری خود منتقل کند.

پلیس نیوساوت ولز گفت: «پس از پرداخت هزینه برداشت و ارائه جزئیات کیف پول رمزنگاری شده شخص، ارز رمزنگاری شده شخص از کیف پول کریپتو وی به سرقت می رود.

مقامات به مردم توصیه کردند که هوشیار باشند و سعی در اسکن کد QR، دسترسی به حساب یا ارائه اطلاعات خصوصی به هر کسی که کیف پول ارز دیجیتال کاغذی مانند این را پیدا می کند، نکنند.

در عوض، آنها باید کیف پول را به ایستگاه پلیس محلی تحویل دهند.

این اولین مورد کلاهبرداری کیف پول ارزهای دیجیتال در استرالیا نیست. بیش از سه ماه پیش، یکی از کاربران در Reddit موضوعی ایجاد کرد که در آن اعلام کرد که یک کیف پول کاغذی رمزنگاری شده پیدا کرده و آن را به عنوان یک کلاهبرداری احتمالی علامت گذاری کرده است.

ده‌ها نفر دیگر از سراسر کشور با داستان‌هایی درباره یافتن کیف پول‌های رمزنگاری کاغذی در خیابان، ساحل و پارک‌ها پاسخ دادند.

یکی از کاربران، Pinnymc، گفت که آنها تقریباً دچار آن شدند زیرا می‌توانستند آدرس کیف پول و تراکنش‌های زنجیره‌ای را ببینند. آنها گفتند که وب سایت اصلی نیز به نظر می رسد.

با این حال، Pinnymc می گوید که آنها به دلیل کارمزد 0.5٪ تراکنش شک دارند.

کاربر گفت: “اگر این یک کیف پول قانونی بود، باید می توانستم آن را برداشت کنم و کارمزد تراکنش از موجودی خارج می شود. این مایه شرمساری است زیرا بسیار قانونی به نظر می رسد.”

مربوط: «تأخیر نکنید» – ASIC به استرالیایی ها هشدار می دهد که به دنبال 10 نشانه کلاهبرداری رمزنگاری باشند.

طبق داده‌های وب‌سایت نظارت بر مصرف‌کنندگان استرالیایی Scamwatch، استرالیایی‌ها امسال به ویژه در برابر کلاهبرداری‌های مربوط به سرمایه‌گذاری و رمزنگاری حساس هستند و تا کنون در سال 2022، 242.5 میلیون دلار استرالیا به کلاهبرداران ضرر کرده‌اند.

مجری قانون فدرال این کشور همچنین تاکید کرد که استفاده مجرمانه از ارزهای دیجیتال یک “تهدید نوظهور” است، اما می‌گوید همگام شدن با مجرمانی که دائماً تاکتیک‌ها و روش‌ها را تغییر می‌دهند دشوار است.


نویسنده: Stephen Katte

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید