مدیران استرالیایی "استدلال" در نظر گرفتن ارزهای دیجیتال را به عنوان محصولات مالی رد می کنند

مدیران استرالیایی “استدلال” در نظر گرفتن ارزهای دیجیتال را به عنوان محصولات مالی رد می کنند


وزیر خدمات مالی استرالیا در مصاحبه ای در 22 ژانویه گفت که “استدلال خوبی” برای تلقی ارزهای دیجیتال به عنوان محصولات مالی وجود دارد.

به دنبال اظهارنظرهای اخیر معاون خزانه دار استرالیا در مورد ما، مدیران کریپتو استرالیا در برابر کردن همه دارایی های دیجیتال با محصولات مالی احتیاط کرده اند.

استفان جونز، معاون معاون وزیر خزانه داری و وزیر خدمات مالی، در 22 ژانویه با Sydney Morning Herald در مورد وضعیت مقررات ارزهای دیجیتال در کشور اظهار نظر کرد.

به گفته یکی از مدیران صرافی کریپتو، او تایید کرد که دولت امسال در مسیر درستی با یک تمرین “نقشه توکن” قرار دارد تا مشخص کند کدام دارایی های رمزنگاری از طریق یک فرآیند مشاوره “به زودی” با صنعت تنظیم می شود.

اما جونز گفت که با ایجاد مجموعه‌ای کاملاً جدید از مقررات برای آنچه که به عقیده او اساساً یک محصول مالی است، «آنقدر تحت تأثیر قرار نگرفته است».

استیون جونز، معاون خزانه داری و وزیر خدمات مالی. منبع: وب سایت حزب کارگر استرالیا

من نمی خواهم در مورد نتایج روند مشورتی که در شرف آغاز آن هستیم، پیش داوری کنم. اما من از این موضع شروع می‌کنم که اگر شبیه اردک است، مانند اردک راه می‌رود و صدایی شبیه اردک دارد، باید با آن مانند یک اردک رفتار کرد.»

سکه های دیگر یا نشانه های دیگر عمدتاً به عنوان ذخیره ارزش برای سرمایه گذاری و سفته بازی استفاده می شوند. [There is a] این یک استدلال خوب است که باید مانند یک محصول مالی با آن برخورد کرد.»

طبق گزارش SMH، کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) و Commonwealth Bank، یکی از بانک های “بیگ 4” استرالیا نیز گزارش شده است که از مقررات ارزهای دیجیتال به عنوان محصولات مالی حمایت می کنند.

مدیران کریپتو نسبت به رویکرد “گسترده” هشدار می دهند

با این حال، فعالان بازار کریپتو خواستار احتیاط در مورد رویکرد گسترده به دارایی‌های کریپتو شدند.

مایکل باسینا، وکیل بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال و شریک پایپر آلدرمن، به کوین تلگراف هشدار داد: «بدون یک مسیر روشن و قابل استفاده برای صدور مجوز و انطباق، یک رویکرد گسترده برای طبقه‌بندی یک فناوری به عنوان یک محصول مالی احتمالاً کسب‌وکارهای ارزهای دیجیتال بیشتری را به خارج از کشور سوق خواهد داد. خطرات بیشتر.»

آدام پرسی، مشاور عمومی Swyftx، این احساس را در بیانیه ای برای Cointelegraph تکرار کرد:

«ترفند این است که از مصرف‌کنندگان محافظت کنیم، بدون اینکه مشاغل دارایی دیجیتال محلی را که به خوبی اداره می‌شوند، تنظیم کنیم و مردم را مجبور به استفاده از صرافی‌های خارج از کشور کنیم، که در معرض کنترل‌ها و تعادل‌های کمتر سخت‌گیرانه‌تر هستند.»

در همین حال، هولگر آریانس، مدیر عامل شرکت ارائه‌دهنده ارزهای دیجیتال خارج از رمپ Banxa، نگرانی‌های خود را مبنی بر اینکه نظارت بیش از حد می‌تواند نقش اصلی استرالیا در کریپتو را “به طور جدی تحت تاثیر قرار دهد” به اشتراک گذاشت.

کارولین بولر، مدیر عامل صرافی استرالیایی BTCMarkets نیز نسبت به “رویکرد بیش از حد تجویزی” برای مقررات هشدار داد.

این می‌تواند به مرور زمان اقتصاد دیجیتال ما را به پس‌زمینه بکشاند و رقابت بین‌المللی ما را خفه کند.»

تنظیم‌کننده‌های مالی استرالیا هنوز به طور رسمی چارچوب نظارتی خود را تدوین نکرده‌اند، اما با توجه به سقوط FTX در نوامبر، سیاستمداران استرالیایی و همتایان جهانی آنها فوریت بیشتری برای اقدام دیدند.

جونز گفت که فروپاشی FTX “هیچ جایی برای شک” در مورد نیاز به مقررات ارزهای دیجیتال باقی نمی گذارد.

مربوط: دولت جدید استرالیا بالاخره مواضع قانونی خود در زمینه ارزهای دیجیتال را مشخص کرد

در ماه سپتامبر، کارآفرین استرالیایی و سرمایه‌گذار رمزارز، Fred Schebesta هشدار داد که نقشه‌برداری سریع توکن‌ها می‌تواند برای صنعت مشکل‌ساز باشد.

او افزود که پیچیدگی‌های نقشه‌برداری توکن مشخص نیست و صنعت کریپتو «استارت‌آپ» استرالیا باید «با سایر بازارهای بزرگ و مقررات آنها همسو شود».

گروه لابی کریپتو Blockchain Australia در آن زمان با این استدلال موافق بود که اگر همه دارایی های رمزنگاری به عنوان محصولات مالی در نظر گرفته شوند، به سرمایه گذاری و نوآوری در صنعت کریپتو آسیب می زند و منجر به از دست دادن مشاغل مرتبط با صنعت می شود.


نویسنده: Martin Young

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉