صرافی کریپتو استرالیا با وجود “ریسک نظارتی” توسعه ایالات متحده را راه اندازی کرد


آشر تان، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران کوینجار در مصاحبه اخیر خود گفت: «وقتی سایر صرافی‌ها ریسک نظارتی را مشاهده می‌کنند، ما فرصت را می‌بینیم.

صرافی رمزارز استرالیایی کوینجار پس از اینکه به نظر می رسد مدیر عامل آن تحت تأثیر «ریسک نظارتی» بازار قرار نگرفته است، تلاش می کند در ایالات متحده راه اندازی کند.

مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Coinjar، آشر تان، در مصاحبه ای با The Australian در تاریخ 1 مه گفت که شرکت های رمزنگاری ایالات متحده با وجود به صدا درآوردن زنگ خطر در مورد رویکرد دولت به مقررات، فرصت را می بینند.

او گفت: «وقتی دیگر صرافی‌ها ریسک نظارتی را می‌بینند، ما فرصت می‌بینیم.

ما همیشه درک کرده‌ایم که مقررات نقشی کلیدی در آینده کریپتو ایفا می‌کند و معتقدیم که بازار آمریکا با حسن نیت منحصربه‌فرد ما در انطباق، به صرافی پاداش می‌دهد.»

دفتر مرکزی Coinjar در ملبورن است و در اواخر سال 2013 تاسیس شد. این یکی از اولین صرافی هایی بود که در استرالیا راه اندازی شد و همچنین مجوز فعالیت در بریتانیا را در سپتامبر 2021 دریافت کرد. گزارش شده است که حدود 500000 مشتری در سراسر جهان دارد. دو کشور

آشر تان، مدیرعامل Coinjar. منبع: توییتر

کوینجار برنامه های توسعه ایالات متحده خود را در ماه مه با فهرست کردن یک نقش آزاد برای افسر انطباق با مبارزه با پولشویی (AML) آغاز کرد.

“CoinJar در حال گسترش به ایالات متحده است و ما به دنبال یک افسر انطباق AML هستیم. نامزد موفق به رئیس بخش حقوقی و انطباق و هیئت مدیره گزارش می دهد، مالکیت برنامه ها و سیاست های قابل اجرا از جمله برنامه AML/OFAC را در اختیار می گیرد و اجرا می کند. این کسب و کار در لیست می گوید.

تان پیشنهاد کرد که تمرکز کوینجار بر رعایت مقررات کلید موفقیت در محیطی چالش برانگیز مانند ایالات متحده خواهد بود.

او گفت: “مجوز در سطح ایالتی در ایالات متحده انجام می شود، بنابراین ما به تدریج ایالت ها را اضافه خواهیم کرد تا زمانی که به پوشش کامل ایالت ها نزدیک شویم.” -برای مقابله با این چالش مناسب است.”

مرتبط با: درباره تعطیلی Bittrex و اقدامات SEC در ایالات متحده – مدیر عامل Bittrex Global در Consensus 2023

در حالی که این ایده در تئوری خوب به نظر می رسد، صرافی های ایالات متحده مانند Coinbase نمونه ای از موانع احتمالی Coinjar را ارائه می دهند.

کوین بیس چندین بار ادعا کرده است که فعالانه به دنبال گفتگو با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به نام انطباق بوده است، اما در نهایت این تلاش ها به چهره آن بازگشت.

SEC در 22 مارس اخطار Coinbase را صادر کرد و اساساً تهدید کرد که در مورد برخی از پیشنهادات این شرکت که ادعا می کند قانون اوراق بهادار را نقض می کند، اقدام قانونی خواهد کرد. با این حال، Coinbase ادعا کرد که قبلاً چنین پیشنهادی را قبل از چراغ سبز به عموم به SEC فاش کرده است.

در پاسخ، Coinbase از آن زمان به دادگاه فدرال دادخواستی ارائه کرده و از SEC خواسته است دستورالعمل‌های نظارتی واضح‌تری برای صنعت ارزهای دیجیتال ایالات متحده پیشنهاد و اتخاذ کند.

پل گروال، مدیر ارشد حقوقی Coinbase در 27 آوریل در Consensus 2023 گفت: “ما به معنای واقعی کلمه اینجا روی صحنه نشسته ایم و خواستار مقررات، قوانین و چارچوبی معنادار برای فناوری خاص خود هستیم تا بتوانیم ثبت نام کنیم.”

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می زند؟
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید