بانک "بزرگ 4" استرالیا برای تجارت کربن، وجوه ارسالی، استیبل کوین صادر می کند

بانک “بزرگ 4” استرالیا برای تجارت کربن، وجوه ارسالی، استیبل کوین صادر می کند


این دومین بانک “Big 4” است که یک استیبل کوین مبتنی بر دلار استرالیا را برای تحریک اقتصاد دیجیتال در استرالیا راه اندازی می کند.

بانک ملی استرالیا (NAB) در آستانه تبدیل شدن به دومین بانک استرالیایی “بیگ 4” است که یک استیبل کوین مبتنی بر دلار استرالیا را در شبکه اتریوم راه اندازی می کند.

براساس گزارش 18 ژانویه از بررسی مالی استرالیا (AFR)، استیبل کوین AUDN که قرار است در اواسط سال 2023 راه اندازی شود، با هدف تسهیل حواله های بین مرزی و تجارت اعتبار کربن است.

هاوارد سیلبی، مدیر ارشد نوآوری در NAB، گفت که تصمیم برای چاپ استیبل کوین AUDN بر روی اتریوم، با حمایت 1:1 توسط دلار استرالیا (AUD)، مبتنی بر این باور است که زیرساخت بلاک چین نقش مهمی در تکامل بعدی خواهد داشت. امور مالی :

ما قویاً معتقدیم که عناصری از فناوری بلاک چین وجود دارد که بخشی از آینده مالی را تشکیل خواهد داد. […] ما از دیدگاه خودمان می بینیم [blockchain] این پتانسیل ارائه نتایج فوری، شفاف، فراگیر و مالی را دارد.”

اجرای AUDN برای حواله‌های بی‌درنگ و برون مرزی می‌تواند راهی برای مشتریان باشد تا از شبکه پرداخت کندتر و پرهزینه‌تر سوئیفت اجتناب کنند.

سیلبی گفت که تجارت اعتبار کربن و سایر دارایی‌های توکن شده در دنیای واقعی نیز یک مورد مهم برای AUDN خواهد بود. او همچنین افزود که قصد دارند در جایی که بانک مجوز دارد، استیبل کوین‌های «چند ارزی» ارائه کنند.

اعلامیه AUDN NAB نه ماه پس از آن منتشر شد که بانک رقیب استرالیا و گروه بانکی نیوزلند (ANZ) 30 میلیون توکن را در مارس 2022 از استیبل کوین خود با برچسب A$DC، که برای حواله های بین المللی و تجارت کربن نیز استفاده می شود، راه اندازی کرد.

قبل از پروژه‌های استیبل‌کوین ANZ و NAB، این دو بانک در ابتدا قصد داشتند با دو بانک استرالیایی «بزرگ 4» دیگر – بانک مشترک المنافع استرالیا (CBA) و Westpac – همکاری کنند تا به طور مشترک یک استیبل کوین در سراسر کشور با پشتیبانی AUD راه‌اندازی کنند.

با این حال، AFR به دلیل نگرانی های رقابتی و بانک ها در مراحل مختلف اتخاذ و استراتژی شکست خورد.

NAB، یکی از “4 بانک بزرگ” استرالیا، قرار است استیبل کوین خود را در اواسط سال 2023 راه اندازی کند. منبع: PYMNTS.

جاناتون میلر، مدیر عامل صرافی کریپتو استرالیا کراکن استرالیا، به کوین تلگراف گفت که بانک ها شروع به تشخیص مزایای فنی زیرساخت های بلاک چین نسبت به سیستم های قدیمی سنتی کرده اند:

پذیرش مداوم فناوری کریپتو توسط مؤسسات مالی مانند ANZ و اکنون NAB به دلیل پتانسیل آن برای ایجاد کارایی قابل توجه در سیستم مالی. […] یک تشخیص واضح است [blockchain’s] مزیت رقابتی نسبت به سیستم های پرداخت سنتی.

او افزود: “ما انتظار داریم این روند ادامه یابد، که به ناچار شامل پذیرش ارزهای دیجیتال و توکن های مختلف دیگر برای افزایش موارد استفاده در اقتصاد استرالیا می شود.”

مربوط: چارچوب استیبل کوین یک اولویت کوتاه مدت برای تنظیم کننده های استرالیا است

همچنین باید دید که این استیبل کوین های صادر شده توسط بانک خصوصی در کنار بانک مرکزی استرالیا eAUD – یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) – که در حال حاضر در مرحله آزمایشی است، چگونه کار می کنند.

اما NAB مطمئن است که این دو می توانند به طور همزمان اجرا شوند و موارد استفاده منحصر به فرد خود را خواهند داشت.


نویسنده: Brayden Lindrea

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉