بر اساس گزارش های کارآگاهان زنجیره ای، کیف پول اتمی بیش از 35 میلیون دلار از دست داده است


تیم های امنیتی در حال بررسی علت این حمله هستند. گزارش‌هایی مبنی بر گم شدن توکن‌ها، حذف داده‌های تراکنش‌ها و حتی نابودی کل سبدهای رمزنگاری منتشر شده است.

حداقل 35 میلیون دلار دارایی رمزنگاری شده پیدا شد. به سرقت رفته طبق تحلیلی که توسط کارآگاه زنجیره ای ZachXBT انجام شد، او از دوم ژوئن در میان کاربران کیف پول اتمی بوده است. پنج بزرگ ترین زیان 17 میلیون دلار است.

راستی علت حمله به کیف پول اتمی در توییتر در حال بررسی است. گزارش‌هایی مبنی بر گم شدن توکن‌ها، حذف تاریخچه تراکنش‌ها و حتی دزدیده شدن کل اوراق بهادار کریپتو منتشر شده است.

یک تحقیق مستقل توسط توییتر با نام مستعار ZachXBT، که به ردیابی وجوه ارزهای دیجیتال به سرقت رفته و کمک به پروژه های هک شده معروف است، نشان داد که بزرگترین قربانی ۷.۹۵ میلیون دلار در Tether (USDT) از دست داده است. ZachXBT اظهار داشت: “تصور کنید ممکن است بیش از 50 میلیون دلار باشد. متأسفانه شما فقط قربانیان بیشتری پیدا می کنید.”

اسکرین شات: تحقیقات ZachXBT در مورد هک کیف پول اتمی. منبع: ZachXBT در توییتر.

کیف پول اتمی ادعا می کند که بیش از 5 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. کوین تلگراف با یکی از مشتریان قدیمی Atomic که اکنون قربانی نقض امنیتی شده است صحبت کرد. امره، ساکن ترکیه، که نزدیک به 1 میلیون دلار از دارایی‌های رمزنگاری خود را در اثر برنامه‌های پاداش باگ از دست داد، می‌گوید: «از اینکه یک متخصص امنیت سایبری حرفه‌ای بودم احساس بدی داشتم.» توکن های دزدیده شده شامل بیت کوین (BTC)، Dogecoin (DOGE)، لایت کوین (LTC)، اتریوم (ETH)، USDT، USD Coin (USDC)، بایننس کوین (BNB) و Polygon (MATIC) هستند.

امره گفت: “آنها می گویند در حال بررسی هستند، اما هنوز چیزی مشخص ندارند.” وجوهی که در کیف پول اتمی نگهداری می شد برای تأسیس یک شرکت امنیت سایبری در ترکیه بود.

Atomic یک کیف پول غیرمتمرکز است که تحت نظارت نیست، به این معنی که کاربران مسئول دارایی های ذخیره شده در برنامه هستند. مانند همیشه، شرایط خدمات هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارات بعدی وارده به کاربران نمی پذیرد. در یک نقل قول آمده است: «کیف پول اتمی تحت هیچ شرایطی در قبال خسارات ناشی از خدمات بیش از 50 دلار در قبال شما مسئولیتی ندارد.

تاکنون اطلاعات بسیار کمی توسط کیف پول اتمی به کاربران ارائه شده است. تیم اتمی در دومین ارتباط رسمی خود در توییتی به تاریخ 4 ژوئن نوشت: “تیم پشتیبانی در حال جمع آوری آدرس قربانیان است. آنها با صرافی های بزرگ و شرکت های تجزیه و تحلیل بلاک چین تماس گرفتند تا وجوه دزدیده شده را ردیابی و مسدود کنند.”

از کسانی که با Atomic تماس گرفتند خواسته شد به بیش از 20 سوال در مورد ارائه دهندگان اینترنت، استفاده از شبکه های خصوصی مجازی (VPN) و ذخیره عبارات اولیه پاسخ دهند.

در کانال‌های اجتماعی تلگرام، برخی به این موضوع اشاره کردند که این سوء استفاده ممکن است ناشی از یک بسته قدیمی اعتیاد باشد. بسته‌های وابستگی رابطه بین فعالیت‌هایی را که باید در یک برنامه انجام شوند، از جمله ترتیبی که باید انجام شوند و کتابخانه‌های مورد نیاز برای انجام آن فعالیت‌ها، تعریف می‌کنند.

این حمله به لیست رو به رشدی از هک های رمزنگاری می پیوندد. جدیدترین موارد شامل سوء استفاده 7.5 میلیون دلاری از پروتکل Jimbos و یک پیشنهاد مخرب است که مدیریت Tornado Cash را در ماه می به دست گرفت. گزارش Chainalysis تخمین می‌زند که هکرهای کریپتو در سال گذشته 3.8 میلیارد دلار سرقت کردند که عمدتاً از طریق حملات مرتبط با کره شمالی با استفاده از پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز انجام می‌شد.

کوین تلگراف با کیف پول اتمی تماس گرفت اما پاسخی فوری دریافت نکرد.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟ شاید
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید