کیف پول اتمی می گوید این هک ۱ درصد از کاربران فعال را تحت تاثیر قرار داده است، اما سرمایه گذاران خلاف این را ادعا می کنند


پس از این حمله، کیف پول اتمی – همراه با تک تک محققان بلاک چین – تلاش ها را برای ردیابی و بازیابی وجوه دزدیده شده افزایش دادند.

حمله ای که از 2 ژوئن 35 میلیون دلار از کاربران کیف پول اتمی به دست آورده است، کمتر از 1 درصد از کاربران فعال ماهانه آن را تحت تأثیر قرار داده است. راستی به شرکت. پس از این حمله، کیف پول اتمی – همراه با تک تک محققان بلاک چین – تلاش ها را برای ردیابی و بازیابی وجوه دزدیده شده افزایش دادند.

چندین حساب کلاهبرداری تأیید شده توییتر که سعی در کسب درآمد از این مزاحمت داشتند، پیوندهای فیشینگ را به اشتراک گذاشتند که ادعا می کردند به کاربران کمک می کنند وجوه از دست رفته را در حالی که جعل هویت Atomic Wallet را بازیابی می کنند، بازیابی کنند.

محقق زنجیره ای متقلب ZachXBT همچنین ادعا کرد که به قربانی کمک کرده است تا یک میلیون دلار از وجوه از دست رفته را بازیابی کند. با این حال، روند بازیابی هنوز اعلام نشده است، که، همانطور که ZachXBT ادعا می کند، “در زمان به اشتراک گذاشته خواهد شد، اما بهترین حالت هنوز نیست.”

برخلاف اعلامیه کیف پول اتمی، تعداد زیادی از کاربران همچنان در زمان نوشتن این مقاله از دست دادن پول خود را گزارش می دهند. علاوه بر این، جامعه به تلاش شرکت برای کاهش آسیب به عنوان یک کاربر واحد پرداخت. اظهار داشت:

“% مهم نیست، هکر فقط قصد دارد روی کیف پول بزرگ سرمایه گذاری کند.”

این فصل اهمیت جستجوی ارائه‌دهنده خدمات مناسب را در هنگام حفاظت از دارایی‌های رمزنگاری منعکس می‌کند. علاوه بر این، روایت «نه کلیدهای شما، نه سکه‌های شما» که توسط بسیاری از ارائه‌دهندگان کیف پول ارزهای دیجیتال مانند کیف پول اتمی (Atomic Wallet) موعظه شده است را زیر سوال می‌برد.

تحقیقات ZachXBT نشان داد که بیشترین مبلغی که کسی در هک کیف پول اتمی از دست داده، ۷.۹۵ میلیون دلار به صورت تتر (USDT) در بلاک چین Tron بوده است. بر اساس آخرین به روز رسانی، پنج بزرگترین ضرر ۱۷ میلیون دلار است.

مرتبط با: Gate.io تهدید می کند که معامله گران شایعه را به دنبال دارد

در آخر هفته، 4 ژوئن، یک هکر کنترل تلفن همراه متعلق به وکیل طرفدار XRP (XRP) جان دیتون را به دست گرفت. حساب توییتر دیتون بعداً برای سرقت توکن های LAW مورد استفاده قرار گرفت.

مدت کوتاهی پس از این توییت، دیتون و حساب‌هایی که او را نمایندگی می‌کنند به کاربران در مورد هک هشدار دادند و به آنها توصیه شد که روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری نکنند.

مجله: AI Eye: 25000 معامله‌گر روی پیش‌بینی‌های سهام ChatGPT شرط می‌بندند، هوش مصنوعی تاس انداختن را بد می‌کند، و موارد دیگر.
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید