فدرال رزرو آتلانتا از منابع مالی Web3، از جمله ابزار پرداخت بین المللی XRP رونمایی کرد.


متن مقدماتی بسیار قابل دسترس، تمام مفاهیم و نام‌هایی را که یک خواننده کنجکاو به آن نیاز دارد، همراه با برخی ملاحظات ذکر می‌کند.

بانک فدرال رزرو آتلانتا با پست اخیر در مجموعه سیاست هاب خود در مورد اثرات Web3 بر خدمات مالی، مورد توجه جامعه ارزهای دیجیتال قرار گرفت. مقاله 17 صفحه ای کریستین پارلور، استاد دانشکده بازرگانی دانشگاه کالیفرنیا، برکلی هاس، به عنوان متن اصلی در نظر گرفته شده است و به دلیل کامل بودن آن قابل توجه است.

این گزارش با بحث در مورد بلاک چین ها آغاز می شود و توضیح می دهد که «داده ها در مکان های خاصی به نام «کیف پول» یا «آدرس» مرتب شده و ذخیره می شوند. پس از ارائه پیشینه لازم، پارلور امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و زیرساخت های مالی را بررسی می کند.

Parlor در مورد چالش‌های نظارتی سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) صحبت می‌کند که «شخصیت حقوقی روشن» برای مقابله با آن‌ها ندارند. بعلاوه:

جنبه تاریک استفاده از توکن ها به عنوان وثیقه این است که آنها وابستگی متقابل بین پروتکل های مختلف ایجاد می کنند که پیش بینی یا درک ریسک سیستمی را برای تنظیم کننده ها دشوارتر می کند.

بحث پارلور سرشار از پروتکل های وام دهی و نام های تجاری استیبل کوین ها است.

Parlor می گوید که زیرساخت مالی Web3 نسبت به امور مالی سنتی در هزینه و سرعت تراکنش مزایایی دارد. به عنوان مثال، تامین مالی تجارت را می توان با کاهش هزینه ها در سراسر زنجیره تامین به طور قابل توجهی بهبود بخشید.

مطالب مرتبط: ریپل متاکو متاکو متاکو متاکو متاکو متوازن بلاک چین را به قیمت 250 میلیون دلار خریداری کرد.

این مقاله هنگام بحث درباره ارز، به ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می پردازد و به پروژه ماریانا که اخیراً راه اندازی شده است، می پردازد که در تلاش است پروتکل های DeFi را برای ارز پیاده سازی کند. هال از Stellar و Ripple نام می برد و توکن XRP (XRP) ریپل را به عنوان یک وسیله پرداخت بین المللی یا سکه پرداخت عمده فروشی توصیف می کند.

ریپل به دلیل توافقاتش با کشورهایی مانند مونته نگرو برای توسعه CBDC ها توجه زیادی را به خود جلب کرده است. گمانه زنی های زیادی در مورد برنامه های فدرال رزرو ایالات متحده برای معرفی CBDC وجود دارد که فدرال رزرو آن را تایید نکرده است. هال هیچ نشانه ای از چنین طرح هایی ارائه نمی دهد یا اینکه فدرال رزرو در حال بررسی استفاده از XRP برای هر هدفی است.

ریپل همچنین با کمیسیون بورس و اوراق بهادار بر سر وضعیت اوراق بهادار XRP درگیر اختلاف حقوقی است.

همچنین، پارلور در حال بحث در مورد سپرده‌های بانکی توکن‌شده است، مفهومی که توسط کنسرسیوم USDF ترویج می‌شود، که رابرت مورگان، مدیرعامل آن اخیراً به مجلس نمایندگان ایالات متحده گفت که درباره این فناوری شنیده است و آن را به عنوان “راه سوم” بین مالی سنتی و DeFi توصیف می‌کند.

مجله: Ripple، Visa، HK به خلبان CBDC، اتهامات Huobi، توکن GameFi 300٪ افزایش یافته است: Asia Express
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید