سود نجومی با بهترین ابزار برای ترید ارز دیجیتال

امروزه با توجه به وجود شرایط تورمی در کشور و افت ارزش پول ملی در برابر دلار، بسیاری از افراد به سراغ روش‌های کسب درآمد دلاری روی آورده‌اند. فروش و یا خرید ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری بر روی چنین رمزارزهایی، یکی از بهترین روش‌های موجود برای دستیابی به درآمد دلاری در ایران بوده و در چند سال گذشته به صورت روزانه بر تعداد تریدرهای ایرانی افزوده شده است؛ اما نکته قابل توجه موجود در حوزه کریپتوکارنسی این است که هرچند می‌توان از این بازار نوظهور به عنوان روشی برای کسب سود یاد کرد ولی هیچ تضمین قطعی برای آن وجود ندارد و در صورتی که دانش و مهارت کافی در زمینه تحلیل وضعیت و آینده رمزارزها نداشته باشید، تحمیل ضررهای غیرقابل جبران به سرمایه شما امری چندان دور از ذهن نخواهد بود! امروزه به دلیل وجود ابزارها و برنامه‌های حرفه‌ای تحلیل وضعیت بازار، بسیاری از مشکلات و پیچیدگی‌هایی که بسیاری از تحلیل‌گران در گذشته با آن سروکار داشتند، برطرف شده است. یکی از بهترین روش‌های تحلیلی، تحلیل تکنیکال است که ما در آن به سراغ تحلیل چارت قیمتی و رفتار معامله‌گران می‌رویم. با توجه به اهمیت این شیوه تحلیلی، ما این مطلب را به نحوه کسب سودهای نجومی با استفاده از بهترین ابزار ترید ارز دیجیتال که با روش تحلیلی تکنیکال در ارتباط است، اختصاص داده‌ایم؛ اگر شما هم در این زمینه کنجکاو هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ابزارهای نموداری در بازار کریپتوکارنسی

یکی از بهترین ابزارهایی که می‌تواند تریدرها را در بازه زمانی کوتاه به سودهای نجومی برساند، استفاده از ابزارهای نموداری است. در واقع به هنگامی که قصد داریم روند قیمتی یک ارز دیجیتال را به صورت تکنیکالی مورد تحلیل قرار دهیم، به جای بررسی شاخص‌های بنیادی و توجه به ماهیت آن رمزارز (که با تحلیل‌های فاندامنتال در ارتباط هستند)، به سراغ چارت قیمتی که همان نمودار قیمت رمزارز و رفتار تریدرهاست، می‌رویم. به طور کلی در تحلیل‌های تکنیکال عموما چنین گفته می‌شود که بازارهای مالی به تکرار تاریخ علاقه دارند و بررسی میزان عرضه و تقاضای یک رمزارز می‌تواند اطلاعات بسیار مفیدی را در ارتباط با نحوه تغییرات قیمتی آن ارز دیجیتال در اختیار یک تریدر قرار دهد.
ناگفته نماند که استفاده از ابزارهای نموداری، قلب تپنده روش تحلیل تکنیکال به شمار می‌روند و در واقع این ابزار نموداری است که این امکان را برای تریدرها فراهم می‌آورد تا با بررسی دقیق داده‌ها، شاخص‌های متنوع معاملاتی را مورد بررسی قرار داده و متناسب با آن خطوط روند قیمتی را برای تحلیل بازار ترسیم ‌نمایند. مسلما تمرین با چنین اندیکاتورهایی و ترسیم چنین خطوط روندی در نهایت می‌تواند مهارت‌های تحلیل بازار شما را ارتقا بخشد. از ابزارهای نموداری محبوب می‌توان به ابزارهای تریدینگ ویو (TradingView) و Cryptowat.ch اشاره کرد.
این ابزارها به صورت روزانه، نمودارهای معاملاتی ارزهای دیجیتال و سهام را در اختیار کاربران و تحلیل‌گران قرار می‌دهند؛ اما متاسفانه به دلیل وجود برخی محدودیت‌ها و الزامی بودن ساخت حساب کاربری در آن‌ها عملا امکان استفاده ایرانیان از چنین ابزارهای کاربردی سلب شده است ولی خوشبختانه این پایان راه نبوده و امروزه برخی از صرافی‌های معتبر داخلی نظیر کیف پول من، با ارائه صفحه‌های نموداری حرفه‌ای و چارت اندیکاتور رمزارزها این خلا را به طور کامل پوشش داده‌اند و شما به راحتی می‌توانید با استفاده از ابزار نموداری این صرافی به بررسی شاخص‌های مهمی همچون شاخص ترس و طمع که تاثیرات بسیار زیادی در روند قیمتی و رفتار رمزارزها دارد، بپردازید. در ادامه به بررسی تفصیلی این شاخص می‌پردازیم:

شاخص ترس و طمع و تاثیر آن بر روند قیمتی ارزهای دیجیتال

تاثیر شاخص ترس و طمع بر روی قیمت ارز دیجیتال | کیف پول من

به هنگام سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای رمزنگاری شده، مسلما بررسی دقیق داده‌های بازار نظیر نمودارهای قیمتی، تحلیل احساسات بازار و برخی اصول اساسی دیگر برای رسیدن به سودهای نجومی و فاصله گرفتن از حد ضرر، امری الزامی است؛ اما مسلما مطالعه و بررسی کلیه معیارهای گفته شده در یک بازه زمانی کوتاه چندان کار آسانی نبوده و ممکن است این طولانی شدن روند تحلیل سبب شود تا شما بهترین نقطه ورود را از دست بدهید! در چند سال گذشته، تحلیل‌گران برای برطرف کردن چنین مشکلی به سراغ شاخص ترس و طمع رفته‌اند، شاخصی که در واقع ترکیبی از احساسات بازار و همچنین تحلیل فاندامنتال است.
این شاخص می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، درک صحیحی از احساسات حاکم بر بازار یک ارز دیجیتال را در اختیار تحلیل‌گران قرار دهد. عموما در چنین شاخصی، احساسات کلی حاکم بر بازار با مقادیری ما بین 0 تا 100 سنجیده می‌شوند که هر کدام از این مقادیر دارای معانی مشخصی است. حالت ترس زمانی است که احساسات ما در بازه 0 تا 49 قرار بگیرد که این مسئله حاکی از این نکته خواهد بود که بازار در ارز دیجیتال مورد نظر ما دچار مازاد عرضه شده و در نتیجه این ارز، ارزش خویش را از دست داده است؛ اما در طرف دیگر ماجرا طمع و حرص قرار دارد که در این حالت احساسات حاکم، مقادیری مابین 50 تا 100 را نشان می‌دهد که در آن بازار دچار کمبود عرضه و افزایش تقاضا شده است و در نتیجه ارزش این دارایی همانند یک حباب افزایش می‌یابد.
توجه به این شاخص می‌تواند فرصت ورود و خروج خوبی را در اختیار یک تریدر حرفه‌ای قرار دهد. نمره 0 نشان دهنده ترس شدید، نمره 100 نشان دهنده طمع شدید و نمره 50 به معنای وضعیت خنثی بازار خواهد بود. به هنگامی که حالت ترس بر بازار حاکم شده، عموما قیمت دارایی‌ها به سمتی حرکت می‌کند که قیمت آن‌ها کمتر از ارزش واقعی است و همین مسئله سبب می‌شود تا فشار فروش بالا رود؛ اما این بدان معنا نیست که بازار دچار روند قیمتی نزولی بلند مدت شده، بلکه این مسئله صرفا تحت تاثیر احساسات زودگذر تریدرهای کم‌تجربه بوده و در بیشتر موارد بهترین نقطه ورود محسوب می‌شود. در طرف دیگر ماجرا وقتی حالت طمع بر بازار حاکم باشد، FOMO که همان ترس از دست دادن فرصت‌هاست سبب می‌شود تا تریدرها رفته رفته فشار خرید را افزایش داده و در نهایت موجب ایجاد حباب قیمتی شوند؛ به طوری که قیمت یک ارز دیجیتال (مثلا بیت کوین) به صورت کاملا مصنوعی و بدون پشتوانه افزایش یابد که طبیعتا نتیجه چنین مسئله‌ای نیز می‌تواند سقوط ناگهانی قیمت باشد.

ابزار نمودار حرفه‌ای کیف پول من

همان طور که در مطالب فوق مشاهده کردید، برای آن که بتوانید در بازار ارزهای رمزنگاری شده، خوش بدرخشید و همچنین به سودهای نجومی دست پیدا کنید، ورود به موضوع تحلیل‌های نموداری و چارت‌های قیمتی به امری اجتناب‌ناپذیر تبدیل خواهد شد؛ اما با توجه به وجود برخی محدودیت‌های اعمالی علیه کاربران ایرانی در بسیاری از وب‌سایت‌های ارائه کننده ابزارهای نموداری در چند سال اخیر، پاسخ این سوال که از طریق چه وب‌سایت‌هایی می‌توان به تحلیل صحیح روند قیمتی بازار دست پیدا کرد؟ به یکی از دغدغه‌های اصلی تحلیل‌گران و تریدرهای ایرانی تبدیل شده است.
خوشبختانه صرافی کیف پول من، که یک صرافی کاملا ایرانی بوده و به دلیل پشتیبانی از بیش از 1500 ارز دیجیتال در لیست 10 صرافی برتر جهانی قرار گرفته است، این مشکل را برطرف کرده و شما بدون نیاز به ایجاد هرگونه حساب کاربری یا پرداخت هزینه، قادر خواهید بود که از تمامی ابزارهای حرفه‌ای تحلیل نمودار و چارت اندیکاتور بهره‌مند شوید. در ادامه به بررسی دقیق ابزارهایی که این صرافی برای تحلیل نمودارها در اختیار کاربران قرار داده است، می‌پردازیم:

قابلیت‌های نمودارهای ارز دیجیتال در کیف پول من

امکانات ارائه شده برای ترید ارز دیجیتال در کیف پول من

بخش نمودار حرفه‌ای هر ارز دیجیتال در وب‌سایت کیف پول من، به دو بخش ساده و پیشرفته تقسیم شده است که شما متناسب با سطح اطلاعات خود قادر خواهید بود، این نمودارها را متناسب با اهداف خود شخصی‌سازی نمایید. در ادامه به بررسی دقیق قابلیت‌های موجود در نمودار پیشرفته موجود در این مجموعه می‌پردازیم:

امکان انتخاب انواع تایم فریم

برخلاف بسیاری از ابزارهای نموداری محبوب نظیر تریدینگ ویو که صرفا تایم فریم‌هایی در بازه 1 دقیقه تا 1 ماه را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و برای انتخاب تایم فریم‌های خارج از محدوده ذکر شده، خرید اشتراک پرمیوم را الزامی کرده‌اند، در نمودارهای ارز دیجیتال کیف پول من شما قادر خواهید بود تا بازه 12 ماهه را به راحتی مورد رصد قرار دهید.

امکان انتخاب انواع مختلف نمایش نمودار

با استفاده از این گزینه شما می‌توانید متناسب با هدف تحلیلی خویش نحوه نمایش نمودار مورد نظر را به حالت دلخواه خود تغییر دهید. از میان انواع مختلف حالت نمایش نمودار موجود در وب‌سایت کیف پول من می‌توان به مواردی همچون میله‌ای (Bars)، کندل استیک (Candles)، کندل‌های خالی (Hollow Candles)، هیکن آشی (Heikin Ashi)، خطی (Line)، مساحت (Area)، خط بیس (Baseline)، رنکو (Renko) و غیره اشاره کرد.

امکان نمایش چند نمودار در یک صفحه و افزودن اندیکاتور

در برخی مواقع برای بررسی و مقایسه تحلیلی روند قیمتی دو یا چند ارز دیجیتال، ضرورت دارد تا چند نمودار بر روی هم قرار گرفته و به این ترتیب میزان همبستگی روند قیمت این چند ارز مورد بررسی قرار بگیرد. خوشبختانه در نمودار صرافی کیف پول من شما قادر هستید با انتخاب گزینه «Compare» به راحتی چند نمودار را بر روی هم قرار داده و حرکات روند قیمتی آن‌ها را مورد تحلیل و ارزیابی قرار دهید. مثلا در نمودار قیمتی بیت کوین با کلیک بر روی گزینه Compare و سرچ ETHUSD و XRPUSD میتوانید سه نمودار بیت کوین، ریپل و اتریوم را به طور کاملا همزمان مورد تحلیل قرار دهید و بنا به خواست خود اقدام به خرید اتریوم نمایید.
برای اضافه کردن اندیکاتورهای مختلف نیز صرفا کافی است بر روی گزینه «Indicators» کلیک کرده و متناسب با هدف خویش اندیکاتورهای مختلفی همچون مکدی، شاخص قدرت نسبی (RSI) و غیره را به نمودار رمزارز مورد نظر خود اضافه نمائید. جالب است بدانید که در کنار این نمودار، آیتم «Events» نیز در نظر گرفته شده که شما با استفاده از آن می‌توانید رویدادهای مختلف را مشاهده کرده و تحلیل فاندامنتال انجام دهید.

برخورداری از منوی ابزارهای متنوع

جالب است بدانید که یکی از دلایل اصلی محبوبیت نمودارهای تحلیل وب‌سایت کیف پول من در میان تحلیل‌گران خبره، پشتیبانی از کلیه ابزارهای استاندارد ترسیم بر روی نمودار بوده که موجب تمایز این نمودارها از نمودارهای تحلیلی سایر وب‌سایت‌ها گشته است. از ابزارهای نموداری کیف پول من می‌توان به مواردی نظیر امکان دسترسی به انواع نمایشگرها، ترسیم خط و روند، ابزارهای گن و فیبوناچی، اشکال هندسی و قلموها، الگوها، اندازه‌گیری، ابزارهای محاسبه و تخمین، آیکون‌ها و غیره اشاره کرد.

استفاده از قابلیت‌های حرفه‌ای نمودارهای تحلیلی کیف پول من؛ بهترین روش دستیابی به تحلیل‌های درست

همان طور که در مطالب فوق مشاهده کردید، امروزه برای آن که بتوانید در بازار ارزهای رمزنگاری شده عملکرد خوبی از خود نشان دهید، ضرورت دارد که دانش و مهارت کافی در حوزه تحلیل‌های تکنیکال و نمودارهای قیمتی ارزهای دیجیتال داشته باشید و علاوه بر آن از نمودارهای حرفه‌ای کاملا بروز استفاده کنید تا بتوانید با بررسی دقیق شاخص‌های تحلیلی مختلف نظیر شاخص ترس و طمع به راحتی بر وضعیت بازار مسلط شده و نقاط ورود و خروج را به طور دقیق تعیین نمائید. ناگفته نماند که اگر به دنبال وب‌سایتی معتبر برای انجام تحلیل تکنیکال می‌گردید، با توجه به قابلیت‌های منحصر به فرد نمودارهای حرفه‌ای صرافی کیف پول من نظیر امکان انتخاب تایم فریم، تنوع در نحوه نمایش انواع نمودارها، امکان نمایش چند نمودار در یک صفحه و انتخاب اندیکاتورهای متنوع و همچنین دسترسی به انواع ابزارهای کلیدی ترسیم بر روی نمودار، به شما توصیه می‌کنیم که حتما سری به وب‌سایت کیف پول من زده و از امکانات منحصربه‌فرد این مجموعه در این حوزه بهره‌ ببرید.

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید