آسیا اکسپرس: بازار NFT چین، متاورس موتای محبوب اما مشکل ساز… – مجله Cointelegraph

آسیا اکسپرس: بازار NFT چین، متاورس موتای محبوب اما مشکل ساز… – مجله Cointelegraph


مرد ما در شانگهای پس از یک سال وقفه بازگشته است، اما دیگر در شانگهای نیست (چاپ کریپتو عاملی در ستون بود)س بازنشستگی)، بنابراین باید تغییر نام تجاری انجام شود. این منطقه اکنون آسیا اکسپرس نامیده می شود و همچنین یک مجموعه خبری هفتگی از سرزمین اصلی چین، تایوان و بقیه آسیا است. هر جمعه اخبار مربوط به پروژه های تاثیرگذارتر آسیا، تغییرات در محیط نظارتی و ادغام بلاک چین سازمانی را بررسی کنید. از آخرین نسخه در 17 دسامبر 2021، چیزهای زیادی تغییر کرده است. بدون مقدمه، بریم سر اصل مطلب.

بازار جدید NFT چین

بازار NFT چین
شمارش معکوس برای اولین بازار ملی NFT چین آغاز می شود. منبع: CDex

اولین بازار ملی NFT چین قرار است این هفته به صورت آنلاین در یک تلاش مشترک بین بورس فناوری دولتی چین، نمایشگاه‌های هنری دولتی چین و Huban Digital Copyrights Ltd.

این به عنوان یک بازار ثانویه برای تجارت کلکسیونی های دیجیتال همراه با حق چاپ دارایی های دیجیتال طراحی شده است. شاید تعجب آور نباشد که بر پایه چین ملی Wenbao یا بلاک چین حفظ فرهنگی ساخته شده است که به تأیید صحت مصنوعات و کالاها کمک می کند. در حال حاضر، فقط صفحه فرود پلتفرم های NFT قابل دسترسی است.

1400 شرکت بلاک چین در چین

در 29 دسامبر، آکادمی دولتی فناوری اطلاعات و ارتباطات چین (CAICT) در گزارش ملی خود اعلام کرد که بیش از 1400 شرکت بلاک چین با وجود قوانین سختگیرانه در این کشور فعالیت می کنند. شرکت های بلاک چین و ایالات متحده با هم 52 درصد از این سازمان ها را در سطح جهان تشکیل می دهند. در نمونه ای از برنامه های دفتر کل توزیع شده در خدمات عمومی، محققان CAICT نوشتند:

[In the] پلت فرم فاکتور الکترونیکی بلاک چین استان ژجیانگ، [authorities] از نقطه دسترسی چندگانه و قابلیت‌های فرآیند غیرمتمرکز زنجیره‌های بلوکی و همچنین ویژگی‌های فناوری مانند قراردادهای هوشمند برای بهبود تأیید اعتماد بین بخش‌های مختلف استفاده کرد. این منجر به گردش دیجیتالی فاکتورهای الکترونیکی شد. صدور، دریافت، بررسی، بازپرداخت و ارتقای سطح مدیریت اطلاعات و قابلیت های خدماتی صورتحساب های الکترونیکی در بخش های مالی.

به طور مشابه، خبرگزاری محلی Shanghai Securities News گزارش داد که استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی یوان دیجیتال یا e-CNY CBDC از زمان آغاز به کار خود در آوریل از 104.8 میلیارد یوان چین (15.21 میلیارد دلار) در استان ژجیانگ فراتر رفته است. ساکنان ایالت 24.14 میلیون کیف پول الکترونیکی CNY را باز کردند و مقامات ادعا کردند که 3.5 میلیارد یوان (510 میلیون دلار) بازپرداخت مالیات را به عنوان آزمایشی از طریق e-CNY به ساکنان توزیع کرده اند. علیرغم نتایج، کارشناسانی مانند شی پنگ، رئیس بانک مرکزی سابق چین گفتند که استفاده از CBDC کم است.

TPG های بلاک چین Kunmings

در 30 دسامبر، شهر کونمینگ برنامه سه ساله خود را برای توسعه اقتصاد دیجیتال شهری منتشر کرد. این گزارش هدف رشد سالانه 25 درصدی را برای اقتصاد دیجیتال شهر تعیین کرده است که طی دو سال از 500 میلیارد یوان (72.58 میلیارد دلار) فراتر رود. علاوه بر این، مقامات حزب کمونیست در سطح محلی باید با شاخص‌های عملکرد کلیدی جمع‌آوری شوند تا حداقل 20 برنامه کاربردی خاص بلاک چین را تا پایان سال 2024 انکوبه کنند و توسعه حداقل 10 شرکت بلاک چین بسیار رقابتی و پیشرفته را تقویت کنند. لطفا درخواست دهید [them] به طور کامل و کامل، سند مشخص می کند.

Moutais metaverse به 1 میلیون کاربر رسید

تجربه متاورس موتای. منبع: 68h5.com

در 1 ژانویه، تولیدکننده محبوب مشروبات الکلی چینی Moutai و شرکت فناوری اینترنتی WangYi، فروشگاه ابرداده مشترک Xunfeng World خود را در فروشگاه App Apple راه اندازی کردند. توسعه دهندگان این تجربه را بر اساس کارخانه های تقطیر Moutai در استان گوئیژو طراحی کردند. بازیکنان می توانند با یکدیگر و با تقطیرکنندگان تعامل داشته باشند تا در مورد تجربه ساخت موتای سنتی بیاموزند.

تنها دو روز بعد، تعداد کاربران ثبت نام شده از 1 میلیون نفر فراتر رفت و این برنامه در رتبه اول در رده تجارت الکترونیک در چین قرار گرفت. با این حال، این برنامه در زمان نگارش تنها امتیاز 2.4/5 داشت و کاربران از ویژگی‌های درون بازی، زمان انتظار طاقت‌فرسا برای تأیید صحت مشتری خود، مشکلات ورود به سیستم و خدمات ضعیف به مشتریان شکایت داشتند. یکی از کاربران نوشته است:

بدون خط تلفن مشتری، بدون خدمات مشتری و حتی نمی دانم کجا مشکل را برطرف کنم. من مشتاقانه منتظر پیوستن از لیست انتظار بودم، اما هرگز نتوانستم از KYC در روز انتشار برنامه عبور کنم. مشکل چیه؟ من واقعاً از شما خواهش می کنم که پول من را بردارید تا بتوانم این بازی را انجام دهم اما ظاهراً شما نمی خواهید؟

کلاهبرداری های رمزنگاری هنگ کنگ بدتر می شود

هنگ کنگ
منظره شهری هنگ کنگ منبع: Pexels

در حال حاضر، ساکنان هنگ کنگ نمی توانند ارزهای رمزنگاری شده را معامله کنند مگر اینکه به عنوان سرمایه گذاران حرفه ای طبقه بندی شوند یا حداقل دارایی های قابل بانک 8 میلیون هنگ کنگ (1.02 میلیون دلار) باشند. با این حال، این مقررات کمک چندانی به کاهش افزایش کلاهبرداری های رمزنگاری نکرده است.

گزارش اخیر پلیس هنگ کنگ به نقل از Rthk.hk نشان داد که در 10 ماه اول سال 2022، منطقه اداری ویژه 1503 مورد کلاهبرداری از سرمایه گذاری شامل کل دارایی های 98.5 میلیون دلاری را ثبت کرده است که 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

حدود 70 درصد از کلاهبرداری ها به عنوان شامل رمزنگاری طبقه بندی می شوند. یکی از قربانیان، آقای لی، پس از تماس با نماینده ای که درخواست دسترسی به اطلاعات داخلی انحصاری در مورد قیمت توکن های SUSHI را داشت، گزارش شد که 180000 HKD (23000 دلار) را از دست داده است. آقای لی بعداً پس از حذف حساب تجاری ادعایی بدون توضیح با پلیس تماس گرفت.

Square Enix همگی روی بلاک چین است

یوسوکه ماتسودا، رئیس غول بازی ژاپنی Square Enix، در نامه ای سالانه که در اول ژانویه منتشر شد، گفت که این شرکت تمرکز تجاری خود را به سرگرمی های بلاک چین تغییر خواهد داد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که اسکوئر انیکس در 3 می اعلام کرد که فرنچایز بازی های ویدیویی پرفروش Tomb Raider را می فروشد و از درآمد حاصل از آن برای سرمایه گذاری در سرمایه گذاری های جدید مانند بلاک چین استفاده می کند، اما فرنچایزهای محبوب دیگری مانند فاینال فانتزی را حفظ می کند. ماتسودا نوشت:

من فکر می کنم منصفانه است که بگوییم بلاک چین به عنوان یک حوزه در سال 2022 مقبولیت قابل توجهی پیدا می کند، همانطور که این واقعیت نشان می دهد که وب 3.0 به یک کلمه کلیدی قوی در بین افراد تجاری تبدیل شده است. اما سال به دنبال تغییرات چشمگیر در اقتصاد کلان که در بالا توضیح داده شد، شاهد نوسانات در بازارهای ارزهای دیجیتال و NFT نیز بوده است.

ماتسودا همچنین گفت که علاوه بر درآمدزایی، بلاک چین و NFT باید تجربیات و هیجان جدیدی را به مشتریان ارائه دهند و این شرکت چندین بازی بلاک چین مبتنی بر IP های اصلی را در دست توسعه دارد. اسکوئر انیکس در آخرین گزارش خود در شش ماهه اول منتهی به 30 سپتامبر، 163 میلیارد ین (1.23 میلیارد دلار) درآمد و 39.4 میلیارد ین (297 میلیون دلار) سود گزارش کرده است.
نویسنده: Zhiyuan Sun

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉