بازارهای سهام آسیایی و اروپایی به دلیل موج ریسک پذیری در حال افزایش هستند


بازارهای سهام آسیایی و اروپایی روز سه شنبه به دلیل رویکرد جنگ طلبانه فدرال رزرو به نرخ بهره افزایش یافتند.

در دومین روز از هفته دوم مهرماه، سهام پیشرو در آسیا و اروپا روز سه شنبه به دلیل موج ریسک پذیری افزایش یافت.

عامل مهم دیگری که نقش بسزایی در افزایش صعودی سهام اروپا و آسیا داشت، چشم انداز خوش بینانه فدرال رزرو در مورد بازده اوراق قرضه بود.

بازدهی خزانه داری ایالات متحده در روز سه شنبه به شدت کاهش یافت زیرا مقامات فدرال رزرو اشاره کردند که بانک مرکزی ممکن است افزایش نرخ بهره را به پایان برساند. فیلیپ جفرسون، نایب رئیس فدرال رزرو گفت: آژانس می تواند در تصمیم گیری برای افزایش بیشتر نرخ بهره با احتیاط عمل کند، در حالی که لوری لوگان، رئیس فدرال رزرو دالاس پیشنهاد کرد که افزایش بازدهی خزانه داری می تواند مانع از انجام این کار توسط فدرال رزرو شود.

هجوم به دارایی های ظاهرا مطمئن مانند دلار، طلا و اوراق قرضه دولتی در ابتدای هفته به طور قابل توجهی در روز سه شنبه آرام شد، در حالی که قیمت نفت نیز از افزایش قبلی خود در روز دوشنبه عقب نشینی کرد.

بازارهای سهام آسیا به رهبری ژاپن دوباره شتاب صعودی پیدا کردند

بازارهای سهام آسیایی روز سه شنبه تحت تاثیر حرکت صعودی ژاپن رشد کردند. شاخص Nikkei 225 ژاپن روز را با بیش از 2.4 درصد افزایش در 31763.50 واحد بسته است که تنها یک روز پس از بازگشت این کشور از تعطیلات ملی منجر به افزایش سهام در منطقه شد.

افزایش شاخص بنچمارک ژاپن ناشی از افزایش 8.6 درصدی سهام شرکت اکتشاف نفت و گاز Inpex Corp. بود که بیشترین افزایش را در روز سه شنبه به ثبت رساند.

نمودار قیمت Nikkei 225 ژاپن. منبع: Investing.com

شاخص Kosdaq پیشرو کره جنوبی در 795 واحد، کاهش 2.62 درصدی، در پایین ترین سطح خود از 16 مارس، بسته شد، در حالی که شاخص Kospi با کاهش 0.26 درصدی، در پایین ترین سطح خود از 21 مارس به بعد، رشدهای قبلی خود را معکوس کرد.

شاخص معیار هنگ کنگ، شاخص هانگ سنگ، در یک ساعت گذشته به دلیل تأثیر اظهارات جنگ طلبانه فدرال رزرو، 0.84 درصد افزایش یافت. از سوی دیگر، بازارهای سرزمین اصلی چین در حال کاهش بودند. شاخص CSI 300 با 0.75 درصد کاهش به 3657.13 رسید و سومین روز متوالی زیان خود را ثبت کرد.

نمودار قیمت روزانه شاخص هانگ سنگ. منبع: Investing.com

بازارهای اروپایی شاهد روند صعودی هستند

سهام اروپا در روز سه‌شنبه شاهد بازگشت قابل توجهی بود که به لطف بیانیه‌های کذب سیاستگذاران فدرال رزرو ایالات متحده، روحیه بازار را تقویت کرد.

شاخص تجارت معیار اروپا، شاخص STOXX 600 (.STOXX)، 1.5 درصد افزایش یافت و به بزرگترین افزایش درصدی یک روزه خود در نزدیک به چهار هفته نزدیک شد. به دنبال افزایش قیمت نفت در حالی که سرمایه‌گذاران به خزانه‌داری و طلا پناه می‌برند، شاخص در مسیر بهبود از افت 0.3 درصدی روز دوشنبه بود.

نمودار قیمت روزانه شاخص STOXX 600 منبع: Investing.com

شاخص شاخص FTSE 100 بریتانیا روز سه شنبه به بالاترین حد یک هفته ای رسید، زیرا فدرال رزرو از احساسات صعودی و انتظارات مبنی بر تاخیر بانک مرکزی انگلیس در افزایش نرخ بهره خبر داد. از سوی دیگر، شاخص FTSE 250 متمرکز داخلی (.FTMC) 1.6 درصد افزایش یافت و شاخص جهانی FTSE 100 (.FTSE) 1.4 درصد افزایش یافت. انتظار می رفت هر دو شاخص بیشترین افزایش یک روزه خود را در تقریباً چهار هفته گذشته به ثبت برسانند.

Vintage Markets به تحقیق و گزارش عمیق اخبار مالی سنتی اختصاص داده شده است و سفر بازارها و اقتصادهای جهانی از عصر حجر تا عصر حجر را ردیابی می کند.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید