هنرمندان با هوش مصنوعی با یک انتخاب روبرو هستند: تطبیق یا قدیمی بودن


هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی به دلیل پیامدهای آن مانند اصالت، نویسندگی و اصالت موج می زند.

هجوم طلا در هنر هوش مصنوعی از حدود سال 2018 آغاز شد، زمانی که کریستیز “پرتره ادموند بلامی” را به قیمت خیره کننده 432500 دلار به حراج گذاشت. از آن زمان، این تنها یک سفر صعودی برای تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی بوده است.

اثر هوش مصنوعی جیسون آلن “Théâtre D’opéra Spatial” حتی در مسابقه هنری نمایشگاه ایالت کلرادو برنده جایزه شد. این نشان می دهد که تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی نه تنها اخیراً محبوب تر شده اند، بلکه بسیار پیچیده شده اند. با این حال، همه از این پیشرفت راضی نیستند و نگرانی های آنها معتبر است.

تکامل هنر هوش مصنوعی باعث ایجاد بحث‌های شدید پیرامون اصالت، نویسندگی و اصالت شده است که موضوعات کلیدی برای بیان هنری هستند. هوش مصنوعی مولد، مانند هر فناوری دیگری، مستقل از هدف است. خوب یا بد بودن نتیجه بستگی به نحوه استفاده ما از آن دارد.

بنابراین، درک اینکه چگونه و تا چه حد هوش مصنوعی بر جوامع هنری و خلاقیت آنها تأثیر می گذارد، بسیار مهم است.

ترس ها: تغییر، تقلید و همگن شدن

برخی معتقدند همانطور که فناوری چاپ دیجیتال توسط کامپوزیتورهای آنالوگ، پلیت سازها و غیره استفاده می شود. ترس از اینکه هوش مصنوعی بر هنرمندان چیره شود، درست همانطور که جایگزین آن می شود. فقط منتقدان محافظه کار ناامید می توانند چنین ایده های کوته فکری را به بازار عرضه کنند.

این بدان معنا نیست که هر فرآیند سنتی درگیر در آفرینش هنری پس از هوش مصنوعی دست نخورده باقی خواهد ماند. برخی از ماموریت های کوچک و تکراری ناپدید می شوند. با این حال، خلاقیت و ایده پردازی، جنبه های بنیادی انسانی هنر، تهدید کمی وجود دارد یا اصلاً وجود ندارد.

مرتبط با: الیزابت وارن به سنا فشار می آورد تا کیف پول رمزنگاری شما را ممنوع کند

با این حال، تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی برخی از مسائل اخلاقی مانند نقض حق چاپ را نشان می دهند. این از روش هایی ناشی می شود که شرکت ها برای آموزش مدل های تبدیل متن به هنر و شبکه های خصمانه عمومی استفاده می کنند. در نتیجه، برخی از هنرمندان اخیراً از Midjourney، Stability AI و DeviantArt به دلیل استفاده از آثار هنری خود در آموزش هوش مصنوعی بدون اجازه یا غرامت شکایت کرده اند.

برای اطمینان از پذیرش بلندمدت و اعتماد به هنر هوش مصنوعی، ترک چنین شیوه‌هایی ضروری است. آنها نگرانی هایی را در مورد تقلید و همگن سازی ایجاد می کنند، به خصوص که ابزارهای متن به تصویر محبوب تر و در دسترس تر می شوند. و در نهایت این هدف افزایش خلاقیت هنری با استفاده از هوش مصنوعی را شکست می دهد.

هر چه هنرمندان و سازندگان ممکن است در مورد هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی فکر کنند، ابزارهای هنری مولد جایگاه خود را در اکوسیستم هنری تثبیت کرده اند. جوامع هنرمندان اکنون می توانند سازگار شوند یا شکایت کنند. بسیاری از هنرمندان عاقلانه به اولی متوسل شدند.

آثار هنری ایجاد شده توسط هوش مصنوعی منبع: BlueWillow

هنر هوش مصنوعی را به عنوان یک فرم جداگانه در نظر بگیرید

بوریس الداگسن، هنرمند و عکاس آلمانی از پذیرش جایزه خود در جوایز جهانی عکاسی سونی در سال 2023 خودداری کرده است. او «به‌عنوان یک میمون گستاخ درخواست داد» و تصویری را که توسط هوش مصنوعی تولید شده بود برای دسته‌بندی خلاقانه باز ارسال کرد.

الداگسن می خواست در مورد اینکه آیا باید عکاسی تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی را در نظر بگیریم یا خیر، اشاره کند. او فکر می کند که تصاویر و عکس های تولید شده با هوش مصنوعی موجودیت های متفاوتی هستند و نمی توانند در یک دسته رقابت کنند. همین استدلال می تواند به طور کلی در مورد هنر هوش مصنوعی صدق کند.

نقاشی، مجسمه سازی، طراحی و غیره مانند هنر هوش مصنوعی یک مقوله برای خودش است. اینگونه باید به آن برخورد کنیم. موضوع تنظیم نحوه استفاده هنرمندان از هوش مصنوعی یا اینکه آیا می توانند در مسابقات شرکت کنند یا خیر نیست، و نه همه چیز در مورد ملاحظات فلسفی است. جوهره هنر. درعوض، لازم است هنر هوش مصنوعی را به عنوان یک فرم جداگانه تشخیص دهیم و پارامترهای قضاوت را بر این اساس تنظیم کنیم.

با این حال، اضافه کردن علائم شناسایی برای متمایز کردن تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی از عکاسی یا سایر تصاویر دیجیتال می تواند مفید باشد، به ویژه در روزهای اولیه، برای جلوگیری از سوء تفاهم ها و گسترش احتمالی اطلاعات نادرست.

این تمایز به دو صورت کار می کند و می تواند از اشتباه گرفتن تصاویر دیجیتالی به عنوان آثار هنری تولید شده توسط هوش مصنوعی جلوگیری کند. این به جلوگیری از موقعیت‌هایی کمک می‌کند که سازندگان از کانال‌هایی با خط‌مشی‌های «بدون هنر هوش مصنوعی» منع می‌شوند، مانند منع شدن هنرمند هوش مصنوعی دیجیتالی بن موران از زیرمجموعه r/Art Reddit.

آثار هنری ایجاد شده توسط هوش مصنوعی منبع: BlueWillow

به سمت همکاری انسان و ماشین در هنر

سازمان جهانی عکاسی گفت که آنها به Eldagsen در جوایز عکاسی جهانی سونی در سال 2023 جایزه دادند زیرا کار تولید شده توسط هوش مصنوعی تا حد زیادی بر اساس “دانش عکاسی” هنرمند است. علاوه بر این، رده باز خلاقانه مسابقه “از انواع رویکردهای تجربی برای ایجاد تصویر، از سیانوتیپ و رادیوگرافی گرفته تا کاربردهای دیجیتال پیشرفته استقبال می کند.

این نشان می دهد که هوش مصنوعی می تواند خلاقیت هنری را بهبود بخشد، نه مانع از آن شود. در اینجا مهم‌ترین جنبه تأثیر هوش مصنوعی بر جوامع هنری و هنری است: این هوش مصنوعی افق‌های خود را با گشودن امکانات و روش‌های جدید بیان ایده‌ها به طور قابل‌توجهی گسترش می‌دهد.

مرتبط با: جهان ممکن است به لطف CBDC ها با آینده ای تاریک روبرو شود

ابزارهای مولد هوش مصنوعی در دسترس مانند Midjourney، Dall-E، و My BlueWillow نیز مشارکت هنری را تشویق می‌کنند. آنها به هر کسی که ذهن خلاقی دارد اجازه می دهد آثار هنری دیجیتال با کیفیت بالا بسازد. تصور کنید یک معلول جسمی یا فردی که توانایی خرید لوازم هنری را ندارد، استعدادهای هنری خود را با این ابزار کشف کند. این ممکن بود قبلا امکان پذیر نبود، حداقل نه به راحتی.

تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی همچنین به هنرمندان حرفه ای کمک می کند تا سریعتر و کارآمدتر کار کنند. این اثر شبیه به استفاده از ابزارهای کمکی مانند Photoshop یا Illustrator است، اما بسیار بیشتر است. به عنوان مثال، در حین کار بر روی یک پروژه سفارشی، آنها به راحتی می توانند چندین مدل را با استفاده از ابزارهای متن به تصویر خود ایجاد کنند. این باعث صرفه جویی در زمان و تلاش می شود و به خلاقان اجازه می دهد تا بر خلاقیت و نوآوری تمرکز کنند.

آثار هنری ایجاد شده توسط هوش مصنوعی منبع: BlueWillow

از فناوری استفاده کنید – با آن مبارزه نکنید

پیشرفت تکنولوژی اجتناب ناپذیر است. همچنین اگر درست انجام شود مطلوب است، در حالی که مخالفت نابجا هم ساده لوحانه و هم مخرب است. وقتی صحبت از هنر هوش مصنوعی به میان می‌آید، اکنون در اینجا هستیم.

هنرمندان پرتره ظهور عکاسی را محکوم کردند. آنها ترسیده بودند. اما امروز، ما فقط می‌توانیم قدردان شگفتی‌هایی باشیم که نوآوری‌ها در عکاسی، چه فناوری و چه محتوا، به ما در دستیابی به آن کمک کرده‌اند. زمانی که از هوش مصنوعی برای هنر استفاده کنیم، چیزی مشابه اتفاق خواهد افتاد.

تأثیر مخرب هوش مصنوعی در حال حاضر توسط جوامع هنری مترقی در سراسر جهان قابل مشاهده است. در ترکیب با سایر فناوری‌های نوظهور مانند توکن‌های غیرقابل تغییر (NFT)، آنها را قادر می‌سازد تا تجارتی را با تغییرات، مقیاس و سرعت غیرقابل تصور قبلی ایجاد کنند. و بنابراین ما شاهد آشکار شدن آینده هنری خود هستیم – متنوع، جامعه محور و از نظر تکنولوژی برتر.

هکتور فران او معاون بازاریابی در BlueWillow AI، یک شرکت هوش مصنوعی تولید کننده تصویر است.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Hector Ferran

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید