جامعه پاسخ می دهد ویتالیک بوترین فکر می کند هوش مصنوعی می تواند از انسان پیشی بگیرد


اعضای جامعه هوش مصنوعی و بلاک چین نظرات خود را در مورد نگرانی های ارسال شده توسط بنیانگذار اتریوم به اشتراک گذاشتند. در حالی که برخی با نکات بیان شده توسط ویتالیک بوترین موافق هستند، برخی دیگر مخالف هستند.

پست وبلاگ ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم که تهدیداتی را که هوش مصنوعی (AI) می‌تواند برای بشریت ایجاد کند برجسته می‌کند، واکنش‌های شدیدی از سوی اعضای جامعه هوش مصنوعی و بلاک چین دریافت کرده است.

در 27 نوامبر، بوترین یک پست وبلاگی با عنوان: “خوش بینی فنی من” او در مورد اینکه چگونه هوش مصنوعی با سایر اختراعات مانند اسلحه، هواپیما و رسانه های اجتماعی “به طور اساسی متفاوت است” صحبت کرد. علاوه بر این، بوترین فاش کرد که می‌تواند شکل جدیدی از «ذهن» را ایجاد کند که می‌تواند علیه انسان‌ها کار کند و به گونه‌ای راس جدید تبدیل شود.

این پست وبلاگ جنجال در چندین جبهه و احساسات متفاوت در X (توئیتر سابق) برانگیخت. در حالی که برخی موافقت خود را با بنیانگذار اتریوم اعلام کردند، برخی دیگر انتقاد خود را از این پست به اشتراک گذاشتند.

یک حساب کاربری X به نام Emergent Perspective، که بر رویدادهای عصر اینترنت تمرکز دارد، در یک پست وبلاگ پاسخ داد که آنها با افکار بوترین موافق هستند. به گفته کاربر آنها افزودند: “این در مورد هیچ چیز در تاریخ بشر صادق نبوده است و این اولین استثنا نخواهد بود.”

کاربر X دیگر صدا کرد نگرانی های دیگر در مورد هوش مصنوعی یکی از اعضای انجمن X که با نام “وی دای” خوانده می شود، گفت که یکی از نگرانی های او این است که هوش مصنوعی می تواند ذاتاً تأثیر منفی بر دفاع، تمرکززدایی و دموکراسی داشته باشد. به گفته دای، هوش مصنوعی می تواند «مناطق فکری اشتباه» را تسریع بخشد و افرادی که مخالف آن هستند ممکن است کافی نباشد.

مرتبط با: چگونه تمرکززدایی می تواند خطرات هوش مصنوعی «دیستوپیایی» را کاهش دهد؟ – مدیر SingularityNET

همه با افکار بوترین موافق نبودند. یکی دیگر از اعضای جامعه انتقاد کرد بوترین ادعا کرد که کارشناسان فناوری مانند بوترین “به نظر می رسد که یک دیدگاه کامل یا ناپخته” از روانشناسی انسان دارند. این عضو انجمن استدلال کرد که پول همیشه انگیزه ایجاد تجربیات انسانی “از لحاظ اخلاقی ضعیف” است. کاربر X از جامعه خواست که هم چیزها و هم افراد را درک کنند، نه فقط یکی یا دیگری.

در همین حال، یکی از اعضای انجمن نیز در X استدلال کرد که یکی از مشکلات پست وبلاگ، ایده بوترین درباره ارزش های از پیش تعریف شده انسانی است. این عضو انجمن توضیح داد که اینها نباید از پیش تعریف شده باشند، بلکه باید پس از آن و با فناوری همراه باشند.

در حالی که بسیاری موافق بودند و مخالفت خود را اعلام کردند، برخی دیگر گفتند که فقط روی حصار نشستند و بی صبرانه منتظر بودند. شرکت کننده در تلاش جمعی بشریت برای یافتن پاسخ.

مجله: موارد استفاده واقعی از هوش مصنوعی در کریپتو، شماره 1: بهترین ارز برای هوش مصنوعی کریپتو است
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید